Kodak poinformował o wdrożeniu planu inwestycyjnego obejmującego bazę produkcyjną firmy i wychodzącego naprzeciw rosnącemu w skali świata popytowi na bezprocesowe płyty offsetowe. Podejmowane przez firmę działania mają przyczynić się do globalnego zwiększenia wydajności przy produkcji płyt, a także usprawnić obsługę klientów.
„Naszą strategią pozostaje bycie liderem na rynku płyt drukowych, który w możliwie najlepszy sposób obsługuje swoich klientów – mówi Brad Kruchten, prezes w firmie Kodak odpowiedzialny za dział poligrafii, kinematografię i filmy przemysłowe. – Technologiczna przewaga produkowanych przez nas bezprocesowych płyt Kodak Sonora, w połączeniu z planami zwiększenia ich produkcji oraz zlokalizowania fabryk bliżej klienta, pozwoli na dostarczanie tego coraz bardziej popularnego rozwiązania na rynki, na których było ono dotychczas niedostępne”.
Płyty Kodak Sonora – jak podaje producent – oferują szereg zalet. Jego zdaniem platforma technologiczna, na której bazują, stanowi prawdziwy przełom w branży, gdyż w całości eliminuje etap wywoływania płyt, bez wpływu na finalną jakość czy wydajność druku. Jej dodatkowe zalety to ekonomiczne i ekologiczne korzyści, wynikające z bieżącego użytkowania. W efekcie drukarnie uzyskują płyty o jakości, wydajności i parametrach druku, charakterystycznych dla tradycyjnych płyt poddawanych wywoływaniu.
Obecnie na całym świecie z bezprocesowych płyt Sonora korzysta ponad 450 klientów firmy Kodak; systematycznie rośnie też zainteresowanie przejściem kolejnych firm na tę technologię. Na chwilę obecną są one produkowane w Europie i dystrybuowane do klientów z całego świata. Kodak planuje zwiększyć w znaczący sposób moce produkcyjne w tym zakresie, jak również uruchomić dedykowane linie wytwórcze w zakładach zlokalizowanych w Azji i obu Amerykach.
Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com