Agfa Graphics dostarczyła pierwszy w Polsce ploter Agfa Anapurna M3200 RTRPoprzedni artykuł 

Agfa Graphics poinformowała o wdrożeniu pierwszego w naszym kraju plotera Anapurna M3200 RTR, drukującego w trybie „z roli na rolę”. Urządzenie zadebiutowało na ubiegłorocznych targach Fespa w Londynie, będąc pierwszym rozwiązaniem z rodziny Anapurna dedykowanym wyłącznie do produkcji na mediach giętkich.

Anapurna M3200 RTR to przemysłowa maszyna przeznaczona do bezpośredniego zadrukowywania w technice inkjet UV różnych materiałów elastycznych, takich jak papiery, banery, siatki, folie czy tkaniny, o maksymalnej szerokości 3200 mm. Mogą one być wykorzystywane przy realizacji różnorodnych aplikacji zewnętrznych i wewnętrznych, m.in.: banerów, plakatów, grafiki wystawienniczej, systemów POS, backlitów, frontlitów czy etykiet samoprzylepnych. Urządzenie oferuje maksymalną prędkość 116 m2/h w trybie ekspresowym i 54 m2/h w szybkim produkcyjnym. W drugim przypadku drukuje w sześciu kolorach z rozdzielczością 720 x 1440 dpi.
„Te parametry sprawiają, że Anapurna M3200 RTR oferuje wydajność niemal o połowę  większą niż rozwiązania z rodziny Jeti o podobnej szerokości zadruku – mówi Przemysław Arabski, szef działu inkjetowego Agfa Graphics, odpowiedzialny za pierwsze wdrożenie tego plotera w Polsce. – Jego wysoka prędkość to przede wszystkim zasługa zastosowanych tu innowacyjnych głowic drukujących Konica Minolta, z których każdą wyposażono w 1024 dysze nanoszące krople o wielkości 12 pikolitrów. Warto również podkreślić dużo wyższą niż wcześniej częstotliwość nanoszenia kropli”.

Użytkownicy systemu Anapurna M3200 RTR doceniają nie tylko jego wysoką prędkość, ale też elastyczność oraz jakość obrazowania. Wspomniany już zestaw sześciu głowic umożliwia odwzorowanie nawet bardzo drobnych fontów, dzięki czemu w ploterze można realizować prace zawierające liczne detale i 4-punktowe (w pozytywie) bądź 6-punktowe (w negatywie) teksty. „Jakość i ostrość szczegółów nanoszonego obrazu jest tu bardzo wysoka – dodaje Przemysław Arabski – a głowice KM1024i zapewniają niskie zużycie atramentu. Dodatkowe jego atuty to szeroki gamut kolorystyczny, wysoka dynamika barw oraz – dzięki właściwemu przyleganiu atramentu do podłoża – wysoka trwałość obrazu i odporność wydruków na warunki zewnętrzne”.
Co istotne, ploter jest wyposażony w specjalne czujniki bezpieczeństwa, zapobiegające kontaktowi głowic drukujących z podłożem. Przy zastosowaniu mediów podatnych na wysoką temperaturę, nietypowe warunki świetlne czy wilgotność, czujniki eliminują ryzyko uszkodzenia głowic.
Z kolei nad właściwym nakładaniem atramentu czuwa opcjonalna listwa jonizatora, która zabezpiecza przed gromadzeniem się ładunków elektrostatycznych na zadrukowywanym podłożu. Ploter cechuje też łatwa obsługa mediów, wspomagana m.in. przez szereg funkcji automatyzujących pracę, mechanizm regulacji wysokości głowic czy specjalną listwę ułatwiającą pozycjonowanie materiału. Przy transporcie ciężkich podłoży (o wadze do 150 kg) może być pomocny opcjonalny wózek, ułatwiający zakładanie roli z materiałem.
Ploter Anapurna M3200 RTR jest sterowany oprogramowaniem workflow Asanti, które – podobnie jak sama maszyna – zadebiutowało na ubiegłorocznych targach Fespa. Z myślą o różnych podłożach firma Agfa Graphics oferuje możliwość stworzenia dedykowanych profili barwnych, dostosowanych do specyfiki produkcji realizowanej przez klienta.

„Cieszymy się bardzo z pierwszego w naszym kraju wdrożenia systemu Anapurna M3200 RTR. Tym bardziej, że jego nabywcą jest nasz wieloletni klient i użytkownik kilku innych rozwiązań wielkoformatowych Agfa Graphics. – mówi Przemysław Arabski. – Instalacja ta przypada w okresie poprzedzającym targi Fespa Digital 2014, na których ploter ten również będzie prezentowany. Zapraszamy zatem do odwiedzenia naszego stoiska (nr 380-390 w hali B1). Polski dział inkjetowy będzie na nim obecny w pełnym składzie”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności