Introzap na targach Taropak 2014: linia Kolbus do automatycznej produkcji opakowań luksusowychPoprzedni artykuł 

Jolanta Szafranek na stoisku targowym firmy Introzap
Jolanta Szafranek na stoisku targowym firmy Introzap

Wśród ponad 500 wystawców zakończonych niedawno targów Taropak 2014 po raz pierwszy znalazła się firma Introzap – polski przedstawiciel marki Kolbus. Jej obecność w Poznaniu była związana przede wszystkim z pojawieniem się w ofercie firmy Kolbus pierwszej w historii tego niemieckiego producenta zaawansowanej linii do produkcji opakowań luksusowych. Maszyna zadebiutowała na majowych targach Interpack, wzbudzając bardzo duże zainteresowanie, także wśród klientów z Polski.

Dość powiedzieć, że jej pierwszym nabywcą na świecie była firma Interdruk z Garwolina – podkreśla Jolanta Szafranek z działu marketingu firmy Introzap. – M.in. ten fakt spowodował, że po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wziąć udział w targach Taropak – najważniejszej imprezie branży opakowaniowej w Polsce. Nasze stoisko odwiedzali zarówno obecni, jak i potencjalni klienci z tego segmentu. Co ciekawe, poza drukarniami, liczne grono gości targowych stanowili producenci różnych wyrobów opakowaniowych, jakie można w niej wykonywać. Zainteresowanie wzbudzała zatem nie tylko sama maszyna – jej modułowość i elastyczność – ale też aplikacje możliwe do zrealizowania w tym systemie”.

Promowane przez Introzap rozwiązanie to uniwersalny system do zautomatyzowanej produkcji opakowań luksusowych, pozwalający na dynamiczne dostosowanie jego konfiguracji do zmieniających się warunków rynkowych oraz potrzeb klientów. Linia składa się z: maszyny do żłobkowania tektury NM 100, maszyny do umieszczania magnesów w okładzinie ME 100, maszyny do wklejania luster SA 260, transportera z odwracaniem okładek TS.DU, linii do przyklejania pudełek SW 100 oraz modułowego urządzenia do wyprowadzania gotowych produktów SW.B.
Technologia firmy Kolbus jest dedykowana do wytwarzania pudełek, w których stosuje się kaszerowanie kartonu lub tektury zadrukowanymi i laminowanymi podłożami o wysokiej jakości, a przy tym niestandardowymi i trudnymi w obróbce (o grubości maksymalnej 4 mm). „Przełamujemy tym samym ograniczenia związane z produkcją sztywnych pudełek, których dotychczas nie można było załamać przy zachowaniu odpowiedniej jakości ze względu na grubość lub też nie mogły być one zadrukowane z wymaganą jakością i uszlachetnieniem” – dodaje Krzysztof Izbrandt, pełniący od niedawna funkcję doradcy technicznego w firmie Introzap.

Jak zapewnia Jolanta Szafranek, zainteresowanie zwiedzających targi Taropak ofertą firmy Kolbus dla producentów opakowań pozwala mieć nadzieję, że wkrótce nowa linia – w różnych wersjach – znajdzie kolejnych odbiorców z naszego kraju. Część z nich weźmie udział w zaplanowanych na początek grudnia Dniach Otwartych, które Kolbus organizuje również z myślą o firmach z tego segmentu rynkowego. „Będzie to znakomita okazja, by zobaczyć  – oprócz najnowocześniejszych rozwiązań dotyczących produkcji opraw prostych i złożonych – w pełni skonfigurowaną, automatyczną linię  do produkcji pudełek podczas pracy na żywo, w dodatku w siedzibie jej producenta. Mamy nadzieję, że polska reprezentacja – jak zwykle podczas tego typu spotkań organizowanych przez naszego niemieckiego partnera – będzie liczna, a sama impreza zaowocuje kolejnymi wdrożeniami rozwiązań marki Kolbus w naszym kraju” – podsumowuje Jolanta Szafranek.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com
Fot.: Świat Druku

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności