Z początkiem września ruszył międzynarodowy program solidarnościowy „Kobiety i środowisko”. Przez najbliższe sześć miesięcy 1 600 pracowników Grupy RAJA – lidera rynku opakowań w Europie – będzie przekazywać część zysków z każdorazowej sprzedaży ekologicznych produktów na rzecz 5 stowarzyszeń wspierających kobiety mieszkające w Indiach, Togo, Mozambiku, Kubie i Mjanmie.
Zyski ze sprzedaży kartonów pocztowych RAJAPOST, kopert tekturowych SUPRAWELL z samoprzylepnym zamknięciem, ekologicznego papieru pakowego Kraft RAJAKRAFT, taśmy papierowej Kraft oraz toreb papierowych Kraft RAJASHOP zostaną przekazane organizacjom wybranym przez Komitet Wykonawczy Fundacji RAJA-Danièle Marcovici. Półroczna zbiórka funduszy promująca dobre praktyki prospołeczne i proekologiczne jest wyrazem stanowiska Grupy RAJA tuż przed grudniową Międzynarodową Konferencją Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatycznych.
Gest solidarności
Fundacja RAJA-Danièle Marcovici, od momentu założenia w 2006 roku, wspiera kobiety i dziewczęta, umożliwiając im samorozwój i otaczając opieką. – Organizacja utworzona przez Dyrektor Generalną Grupy RAJA, Danièle Kapel-Marcovici, pomogła już blisko 50 000 kobiet na całym świecie, współfinansując 303 projekty charytatywne w 44 krajach i przekazując 3,5 mln € środków. Co istotne, filarem działalności Fundacji są pracownicy Grupy RAJA, którzy aktywnie angażują się w jej działania. W minionym roku załoga francuskiej centrali prowadziła zbiórki funduszy dla pozarządowej organizacji Human Rights Watch. Tym razem w półroczny program solidarnościowy „Kobiety i środowisko” włączeni są wszyscy pracownicy 15 europejskich oddziałów Grupy RAJA, czyli blisko 1 600 osób. Dostarczając klientom uczestniczącym w akcji materiały opakowaniowe wyprodukowane z surowców odnawialnych lub pochodzących z recyklingu, nie tylko kształtujemy przemysł produkcji papieru i tektury, ale także przyczyniamy się do rozwoju zrównoważonej gospodarki leśnej w Europie – mówi Jarosław Kamiński, Dyrektor Zarządzający RAJAPACK Polska.
Małymi krokami do celu
Szkolenia rolników w Togo, edukacja kubańskich farmerek w zakresie hodowli, rozwój rolnictwa przyjaznego środowisku w Mozambiku, ekologiczne piece dla gospodyń w Mjanmie, ochrona różnorodności biologicznej upraw w Indiach – projekty poszczególnych organizacji są małymi krokami zmierzającymi do wielkich zmian. Poprzez popularyzację metod zrównoważonego, ekologicznego rolnictwa i hodowli, stowarzyszenia zwiększają konkurencyjność kobiet jako producentów żywności, a co za tym idzie, realnie wpływają na ich status społeczny i finansowy. Tym samym drogą edukacji kraje rozwijające się zbliżają się do ukształtowania świadomych, demokratycznych społeczeństw dbających o środowisko i klimat.
Jak przyłączyć się do akcji?
Na podstawie informacji Grupy RAJA