hubergroup podsumowuje konferencję w JachrancePoprzedni artykuł 

W dniach 10-11 września w Centrum Kongresowym "Warszawianka" w Jachrance odbyła się konferencja pt. "Kontrola jakości druku. Teoria i praktyka w kontekście obowiązujących norm".

Konferencja zgromadziła ponad 200 przedstawicieli drukarń z całej Polski i kierowana była dla osób zarządzających procesem drukowania. Organizując konferencję nie przewidzieliśmy aż tak wysokiej frekwencji i niestety musieliśmy odmawiać nieprzerwanie napływającym zgłoszeniom uczestnictwa.

Tematyka konferencji obejmowała szeroko rozumianą kontrolę jakości drukowania, optymalizację i standaryzację. Dobór referentów zapewnił najwyższą jakość informacji i możliwość praktycznego ich zastosowania.

Pierwszy dzień konferencji otworzył referat Prezesa hubergroup Janusza Cymanka na temat przyszłości druku w różnych kontekstach rozumienia tego słowa, jako procesu, gałęzi przemysłu, modelu biznesowego a także jako medium komunikacyjnym.

Największe zainteresowanie wzbudziły dwa wystąpienia  Michaela Millera i Svena Wilhelma z firmy IPM (Integrated Process Menegenent) poświęconych zarządzaniu jakością i optymalizacji procesów z uwzględnieniem wszystkich składowych czynników drukowania, możliwości i warunków pomiarów.

Paweł Skotarczyk z firmy Ref-Graf, autoryzowanego przedstawiciela urządzeń Techkon, zreferował najnowsze zmiany w normach ISO a także konsekwencjach stosowania technik pomiarowych w praktyce.

Mozliwościami technik kontrolno-pomiarowych i regulacją nafarbienia inline w maszynach offsetowych zajęli się przedstawiciele firmy KBA, Grzegorz Szymczykowski i Paweł Krasowski.

Drukowanie to także podłoża - temat kontroli jakości w papierniach omówili Christoph Weinert z Papyrusa i Pekka Korhonen ze Stora Enso.

Zaprezentowane zostały również możliwości symulatorów druku, narzędzia, który nie jest w Polsce rozpowszechnione a umożliwiające doskonalenie umiejętności drukarzy. Temat ten omówił przedstawiciel jedynego na świecie producenta takich symulatorów, firmy Sinapse - ralf Henze.

Kolejnego dnia konferencji Robert Kuczera z naszej firmy zajął się tematem farb i środków zwilżających, ich interakcji i wpływowi na jakość procesu drukowania.

Następnie Małgorzata Szczotka z Color Managenent Consulting zapreezntowała kolejny aspekt standaryzacji druku, a mianowicie normę ISO 12647-2:2013 w odniesieniu do praktyk produkcyjnych.

Konferencję zakończył Michał Łukasiak z drukarni Gemalto wystąpieniem na temat japońskiej filozofii wprowadzania ulepszeń, Kaizen stosowanej w praktyce własnych doświadczeń w drukarni.

Kontynuacja wymiany doświadczeń i uwag odbywała się podczas uroczystej kolacji.

Wieczór uświetnił występ Kabaretu Młodych Panów, który został zaskoczony słowem "zecer" przez uczestników. Dowodzi to tylko postępującej nowoczesności branży drukarskiej.

Na podstawie informacji firmy hubergroup Polska Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności