22 października podczas uroczystej gali zostały ogłoszone wyniki konkursu „Dobry Wzór” organizowanego od 22 lat przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. Jest to jedyne ogólnopolskie wydarzenie, w ramach którego wyróżniane są najlepiej zaprojektowane przedmioty użytkowe oraz usługi dostępne na rodzimym rynku. Jurorzy przez trzy miesiące wyszukiwali i oceniali produkty pod kątem jakości wzorniczej, a najlepsze z nich zostały zaproszone do finału. W tym prestiżowym gronie nie zabrakło stworzonej przez Oki, pierwszej w branży, pięciotonerowej drukarki ES9541.
Rewolucyjna pięciotonerowa drukarka ES9541 została oceniona przez jury jako produkt, który odmienił rynek profesjonalnych wydruków i ma ogromny wpływ na pracę projektantów, poprzez dodanie białego lub transparentnego tonera do gamy podstawowych kolorów CMYK. Rozwiązanie to pozwala bowiem uwydatnić grafikę i nadać jej kolorom głębi w prosty oraz ekonomiczny sposób. Urządzenie znacząco rozszerza możliwości kreatywnych projektów, gdyż świetnie radzi sobie z niestandardowymi nośnikami o dużej gramaturze, a także uszlachetnia materiał poprzez jego nabłyszczenie. ES9541 zdobyła tytuł tegorocznego ,,Finalisty konkursu Dobry Wzór 2015”.
ES9541, a także pozostałych finalistów oraz laureatów konkursu, można obejrzeć na wystawie „Dobry Wzór” od 23 października do 20 listopada 2015 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego przy ul. Świętojerskiej 5/7 w Warszawie.
O Oki ES9541
Drukarka Oki ES9541 oferuje druk w formacie od A6 do SRA3. Umożliwia też wydruk banerów o długości do 1,3 m. Dodatkowym jej atutem jest szybkość – drukuje ona bowiem do 50 str./min. ES9541 cechuje też niespotykana wydajność – tonery wystarczają na wydruk 38 000 stron. Urządzenie obsługuje też niebywale szeroką gamę nośników od kolorowych papierów o gramaturze do 360g/m2 (jednostronnie) lub do 320g/m2 (dwustronnie), po folię termotransferową.
Specyfikacja ES9541:
Dobry Wzór
Dobry Wzór to pierwsza w Polsce nagroda za wzornictwo. W tym roku do konkursu zgłoszono 166 produktów i usług w siedmiu kategoriach: Dom, Praca, Strefa Publiczna, Usługi, Nowe technologie, Grafika użytkowa i opakowania, Nowe materiały produkcyjne. Zgłoszone do konkursu produkty i usługi zostały oceniane według następujących kryteriów: cechy wizualne, cechy użytkowe, cechy ekonomiczne i wartości dodatkowe, które wyróżniają produkt i usługę – innowacyjność, oryginalność, komfort użytkowania. Konkurs ten Instytut Wzornictwa Przemysłowego organizuje od 1993 roku. To jedyny w kraju niezależny monitoring wzorniczy rynku. Do konkursu zapraszani są producenci, dystrybutorzy, usługodawcy i studia projektowe, których produkty i usługi zostały rekomendowane przez ekspertów Instytutu jako spełniające wymogi dobrego wzornictwa.