Mistyczne pustkowia Islandii. Finałowa odsłona Kolekcji „Disconnect” by Fotolia ze zdjęciami Théo GosselinaPoprzedni artykuł 

Samotny człowiek w obliczu bezkresnych pustkowi, ośnieżonych skalistych wzgórz i majestatycznych wodospadów. Wszystko przedstawione w chłodnych barwach, podkreślających ducha mroźnej Islandii. Już w najbliższy poniedziałek, 27 czerwca, bank zdjęć Fotolia zaprezentuje trzecią, finałową część Kolekcji „Disconnect” – tym razem autorstwa Théo Gosselina, młodego fotografa z Francji.

Théo Gosselin dokumentuje życie swojego pokolenia i przeżywane przez nie przygody, ze wszystkimi dobrymi i złymi chwilami. Woli fotografować swoich przyjaciół niż modeli. Théo to obieżyświat poszukujący wewnętrznego ukojenia w podróżach, zarówno po Europie, jak i Stanach Zjednoczonych, i dzielący swój styl życia z tymi, których kocha. Odnajduje prawdę w otwartej przestrzeni oraz w sercach osób, które spotyka na swojej drodze.

Zapytany o to, czym jest dla niego fotografia i storytelling, Théo odpowiada: Obraz (…) zostawia przestrzeń na coś magicznego: wyobraźnię! Dla mnie opowiadanie historii to uwalnianie wyobraźni osób, które są odbiorcami obrazu.

– Nie staram się przekazać niczego konkretnie, mój pierwszy cel to cieszyć się tym, co robię. Próbuję złapać to wszystko, całą tę radość, którą mam z podróżowania. Kiedy moje zdjęcie wywołuje u kogoś uśmiech na twarzy albo rozpala w nim chęć podróżowania, to to jest najlepsza nagroda na świecie. Nie robię zdjęć dla innych… Tworzę je głównie dla siebie i dopiero potem dzielę się nimi z innymi – tak Théo przedstawia swoją filozofię tworzenia fotografii.

W czasie dwutygodniowej wędrówki przerywanej lodowatym wiatrem i złą pogodą Théo uchwycił nie tylko piękno mistycznych krajobrazów Islandii i tajemnice wyspy skrywane za każdym wzgórzem, lecz także ciepło spotkań z miejscowymi rybakami.

Atmosferę islandzkiej odysei francuskiego fotografa znakomicie oddaje film wyreżyserowany przez Pavlé Savica, zanurzający widza w mistycznych krajobrazach wyspy i opowiadający o spotkaniach z jej przyrodą i (nielicznymi) mieszkańcami.

Zdjęcia do pobrania za darmo

27 czerwca Fotolia udostępni 3. część Kolekcji „Disconnect”: 45 zdjęć Théo Gosselina, na których uwiecznił swoją wyjątkową przygodę, i 17 plików wideo Pavlé Savica, wzbogacających tę islandzką opowieść. Ponadto, przez 24 godziny – od godz. 10.00 – trzy wyjątkowe zdjęcia oraz jedno wideo będą dostępne do pobrania za darmo na stronie Fotolia!

Kolekcja „Disconnect”

Trwający od kwietnia projekt „Disconnect” to więcej niż zdjęcia lifestyle’owe. To obrazy, w których zawarte są prawdziwe ludzkie historie oraz przeżywane przez nich emocje. Kolekcja składa się ze zdjęć trójki fotografów, którzy w autorski sposób opowiadają o swoich doświadczeniach z wojaży po Filipinach, Namibii i Islandii. W kwietniu bank zdjęć Fotolia zaprezentował zdjęcia polskiej artystki Sonii Szóstak. Przez 24 godziny trzy darmowe fotografie Sonii zostały pobrane ponad 17 000 razy!

Galeria wszystkich zdjęć i filmów stworzonych w ramach Kolekcji „Disconnect” jest dostępna tutaj.

Więcej o samym projekcie można dowiedzieć się tutaj.

Bohaterowie 3. części Kolekcji „Disconnect”

Urodzony w okolicach Le Havre w 1990 r. Théo Gosselin dorastał otoczony morzem, lasami i dźwiękiem gitar elektrycznych. Pasjonat rysunku, muzyki i kina, zaczął swoją przygodę z fotografią w 2007 r., a ta natychmiast pochłonęła jego codzienność. Théo Gosselin fotografuje życie swojego pokolenia, jego przygody, dobre i złe chwile. Obieżyświat, poszukuje ukojenia w podróży, zarówno po Europie, jak i Stanach Zjednoczonych. Odnajduje się w otwartej przestrzeni, zupełnie jak bohaterowie, których spotyka na swojej drodze.

Urodzony w Serbii Pavlé Savic przybył do Francji w wieku trzech lat, w wieku lat dwudziestu założył tam swoją firmę producencką „What The Film”. W 2009 r. z kilkoma artystami sztuki cyfrowej i audiowizualnej założył Gang Corp Collective. Będąc samoukiem, na własną rękę eksperymentował z różnymi cyfrowymi formatami wideo, zanim w 2012 r. został wybrany do udziału w projekcie Fotolia „Ten Collection”, w ramach którego spotkał z najlepszymi artystami sztuki cyfrowej, aby ich sportretować. Od tamtej pory rozwinął wyczucie i talent do portretów, a także estetyki lifestyle’owej, co pozwoliło mu działać w kampaniach dla France TV, Adidas, Clinique, YouTube, Vice, SNCF i wielu innych. W 2014 r., w zespole z Danielem Assayagem, wyreżyserował pierwszy odcinek z serii dziesięciu pełnometrażowych filmów dokumentalnych zatytułowanej „Cities”. W 2015 r. został wybrany jako główny operator do nakręcenia pełnometrażowego dramatu dokumentalnego podczas turnieju African Stromae.

Na podstawie informacji firmy Fotolia

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności