Nagroda High Security Printing EMEA za najlepszy banknot 2017 r. przyznana PolscePoprzedni artykuł 

27-29 marca odbyła się konferencja High Security Printing w Baku, w Azerbejdżanie. W tym roku Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. objęła to wydarzenie platynowym patronatem, a nasza pozycja lidera na rynku producentów druków zabezpieczonych została doceniona w sposób szczególny – złota statuetka za najlepszy banknot 2017 trafiła do Polski!

Konferencja podzielona była na dwa obszary tematyczne, każdy składał się z kilku sesji tematycznych (banknoty, dokumenty identyfikacyjne, mobile e-ID). Wzięli w niej udział przedstawiciele Banków Narodowych, producentów banknotów i dokumentów identyfikacyjnych, firmy konsultingowe, badawcze i laboratoryjne.

Wytwórnia zaprezentowała swoje produkty na stoisku wystawowym, jak również przedstawiła prezentacje dotyczące nowego banknotu promocyjnego „Szachy” oraz nowego wzoru paszportu „Cztery Pory Roku” z poliwęglanową stroną personalizowaną.

W trakcie gali finałowej konferencji, Narodowy Bank Polski został wyróżniony przez komisję konkursową HSP nagrodą główną w kategorii „Najlepszy banknot 2017 r.”. Nagroda została przyznana za unikalny projekt graficzny banknotu 500 zł, zastosowanie innowacyjnych rozwiązań technicznych oraz za wysoki poziom zastosowanych w nim zabezpieczeń. Nagrodę wręczono zarówno emitentowi banknotu - NBP S.A., jak i jego producentowi, czyli nam - Narodowej Wytwórni.

Organizatorzy podkreślili nowatorskość nagrodzonego banknotu, a przedstawiciel NBP S.A. wyraził uznanie dla PWPW S.A. za mistrzowską realizację tego ambitnego projektu.

Na podstawie informacji firmy PWPW S.A.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności