2 czerwca, w Opolu miało miejsce pierwsze, teoretyczno-praktyczne szkolenie z oprogramowania RIP – ONYX 12.
Szkolenie organizowanie przez polskiego dystrybutora oprogramowania Onyx przyciągnęło kilkunastu uczestników z różnych zakątków Polski, którzy chcieli podnieść swoje umiejętności obsługi Onyx'a. Można było dowiedzieć się o współpracy drukarki wielkoformatowej z ploterem tnącym, poznać nowe praktyczne umiejętności samego RIPa czy też poznać zaawansowane produkty z rodziny Onyx jak np. Thrive.
Sportowy samochód bez mistrza kierownicy jest jak ploter bez zaawansowanego oprogramowania RIP. Wraz z ploterami Mutoh ValueJet od lat dostarczamy najwyższej, światowej klasy oprogramowanie ONYX. Mówi Michał Pytel, z działu ploterów Atrium Centrum Ploterowe.
Dlatego otwieramy nowy cykl szkoleń, na których przekażemy nasza wieloletnią wiedzę i doświadczenie z wykorzystaniem najnowszej, 12 wersji Onyx’a. Kontynuuje.
To co odróżnia 12 wersję Onyxa od poprzedniej to zdecydowanie większa prędkość ripowania pliku na tym samym sprzęcie. W zależności od wielkości i rodzaju pliku, proces przetwarzania pliku jest od 2 do 5 razy szybszy! Onyx blisko współpracuje z firmą Adobe przez co zwiększono możliwości nowej wersji silnika RIP poprzez implementację 64-biotwego Adobe RIP Print Engine 3.6 oraz JAWS RIP 3.1.
Na prędkość i wydajność nie mały wpływ ma środowisko w którym zainstalowane jest oprogramowanie. Nowy ONYX 12 w pełni wykorzystuje 64-bitowe możliwości systemów Windows 10, Windows 8 i Windows 7 m.in. szybkie przetwarzanie dużych i skomplikowanych plików, bardzo szybkie ich przenoszenie i otwieranie. ONYX 12 w sposób maksymalny wykorzystuje platformę sprzętową i programową.
Nowy interfejs Onyxa jest jeszcze bardziej intuicyjny. Producent oprogramowania wsłuchał się w opinie użytkowników i solidnie odrobił „zadnie domowe”. Wymieniając niektóre z ulepszeń. Operator ma teraz możliwość dostosowania każdej kolumny gdzie wprowadzono miniaturowy podgląd prac. Efektem tego jest szybka praca z nowym podglądem plików, szaro-białe wiersze i wyróżnione kolumny. Za pomocą jednego kliknięcia mamy dostęp do: materiału, trybu druku, rozmiaru czy układania. Stały podgląd aktywnej drukarki i jej zadań również ułatwia pracę operatora czy grafika. Nowy Onyx to także nowe okno „zadania”. W którym przedstawiono w czytelny sposób szczegóły pliku, odwzorowania kolorów i zastosowanych wykończeń.
Narzędzie „zakładki”
Nowe narzędzie „zakładki” pozwala w sposób automatyczny, bez korzystania z oprogramowania do projektowania powiększyć i modyfikować obszar dookoła istniejącej grafiki. Obrazując sposób działania tego narzędzia, można wygenerować uzupełniające tło, które zostanie podwinięte na krawędź blejtramy. Onyx wprowadził kilka trybów uzupełnienia grafiki jak np.: kolor, odbicie lustrzane, przeciągnięcia, itd. Co więcej, sam Onyx może dodać i wydrukować markery zagięcia, ułatwiające instalację grafiki na blejtramie. Funkcjonalność ta znacząco wpłynie na czas realizacji zleceń takich jak obrazy.
Narzędzie „oczkowanie”
To narzędzie w sposób automatyczny dodaje znaczniki ułatwiające oczkowanie banera po wydrukowaniu. Funkcja umożliwia także nadrukowanie markera „z tyłu grafiki” to znaczy na zawinięciu banera. Znaczniki można dowolnie konfigurować, określając ich ilości, odstępy, rozmiaru i wygląd. Funkcja znacząco przyspieszy produktywność każdej drukarni i agencji reklamowej.