Fundusz Sektora 3.0 to program wspierający tworzenie nowych narzędzi, aplikacji i produktów, które wpisują się w ideę „Tech for good”. Łączna pula dofinansowania projektów wynosi aż 100 000 zł!
W ramach programu powstaną nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne oraz wspierające działania organizacji. Rekrutacja do Funduszu potrwa od 3 do 28 lutego a finał odbędzie się w trakcie tegorocznej edycji Festiwalu Sektor 3.0, który będzie miał miejsce 27 maja 2020 w Centrum Nauki Kopernik. Aplikować może każdy, kto dostrzega w swoim najbliższym lub dalszym otoczeniu jakiś problem i wie jak go rozwiązać, lub ma pomysł na narzędzie, które ułatwi komuś życie. Każdy pomysł na ulepszenie świata przy pomocy technologii może okazać się niezwykle cenny!
Na czym polega idea Funduszu Sektora 3.0?
Fundusz Sektora 3.0 to połączenie wsparcia finansowego oraz wiedzy i doświadczenia, niezbędnych do wdrożenia nowej technologii. Na pierwszym etapie wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do Inkubacji Funduszu, czyli kompleksowego cyklu szkoleń i doradztwa. W ramach Inkubacji, na przestrzeni trzech miesięcy (od 21 marca do 27 maja), odbywać się będą specjalistyczne warsztaty ułatwiające dopracowanie pomysłu na nową technologię, a następnie stworzenie pełnego planu realizacji i wdrożenia nowego rozwiązania na rynek. Wśród poruszanych zagadnień znajdą się m.in. badania, prototypowanie, tworzenie modelu biznesowego, sprzedaż, fundraising i prezentacja pomysłu.
W drugim etapie Funduszu, wybrani pomysłodawcy otrzymają wsparcie finansowe. Będzie ono przekazywane w ramach 2 rund finansowania. Pierwsze pieniądze, które uczestnicy będą mogli wykorzystać do stworzenia prototypu narzędzia, zostaną przyznane 27 maja 2020 roku podczas Festiwalu Sektor 3.0. O przekazaniu środków finansowych zadecyduje komisja złożona m. in. z ekspertów z Orange, Netguru, Deloitte Digital, Koalicji na Rzecz Polskich Innowacji oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.Na jakie wsparcie finansowe mogą liczyć zespoły? Suma pieniędzy, którą Fundusz zainwestuje w rozwiązania będzie zależała od tego, jak projekty będą rozwijać się w trakcie pracy. Pierwsza runda zostanie rozliczona pod koniec września 2020. Wtedy to komisja ekspertów na podstawie efektów działań pomysłodawców, podejmie decyzje o kolejnym wsparciu finansowym. Będziemy zwracać szczególną uwagę na to, jak dużą zmianę będzie miało szansę wprowadzić narzędzie i jak liczną grupę osób obejmie jego działanie – mówi , Patryk Betcher z Funduszu Sektora 3.0. W łącznej kwocie uczestnicy mogą uzyskać finansowanie w wysokości 100 000 PLN.
Kto może wziąć udział w rekrutacji?
Fundusz adresowany jest do zespołów złożonych z przedstawicieli organizacji, firm oraz niezależnych specjalistów z branży technologicznej, które mają pomysły na nowe rozwiązania odpowiadające na potrzeby i problemy społeczne. W skład zespołu projektowego powinno wchodzić od 2 do 5 osób. Rola lidera zespołu powinna spoczywać w rękach organizacji społecznej.
Zgłoszenia do Funduszu można wysyłać za pośrednictwem formularza znajdującego się na stronie funduszu. Nabór wniosków ruszył 3 lutego i potrwa do 28 lutego do godziny 12:00 w południe. Następnie wnioski zostaną przeanalizowane przez organizatorów, którzy przeprowadzą rozmowy z autorami pomysłów o największym potencjale. Najlepsze zespoły zostaną nagrodzone możliwością wzięcia udziału w inspirującym i pełnym wiedzy procesie Inkubacji.
Gdzie szukać informacji?
Wszystkie informacje na temat Funduszu oraz formularz do złożenia aplikacji znajdują się na stronie:
Fundusz - Sektor 3.0 - Technologie w organizacjach
Dodatkowe informacje można uzyskać wysyłając emaila na adres: fundusz@sektor3-0.pl
Fundusz jest realizowany w ramach programu Sektor 3.0, przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Jego realizację powierzono specjalistom z Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Na podstawie informacji Sektora 3.0