Modułowość serii Cheetah 2.0 firmy Xeikon sprawiła, że Grupa Interket zdecydowała się zainwestować w nowy Xeikon CX300Poprzedni artykuł 

„Interket jest jedną z wiodących europejskich marek etykiet działających w 5 zakładach produkcyjnych w Europie: w Niemczech, Holandii, Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji”, zaczyna Carl Parkander, dyrektor generalny grupy Interket. Każdy zakład obsługuje lokalny rynek, a każdy rynek różni się nieco od innych.

Ogólna strategia Grupy Interket polega na zbliżeniu się do rynków lokalnych. Firma dostarcza szeroką gamę etykiet, od podstawowych etykiet po złożone rozwiązania, a także aplikacje zabezpieczające spełniające wymagania klientów. Baza klientów waha się od małych lokalnych firm po duże firmy Blue Chip i ogólnoeuropejskich klientów, z których wszyscy są reprezentowani we wszystkich sektorach przemysłu i aplikacjach do etykietowania i wymagają wysokiego poziomu usług.

Chociaż mamy urządzenia cyfrowe zainstalowane w różnych lokalizacjach, nie mieliśmy jeszcze produkcyjnej drukarki cyfrowej w Szwecji. Ta inwestycja w cyfrową drukarkę Xeikon jest kamieniem milowym dla Interket. Stopniowo odchodzimy od produkcji etykiet na dużą skalę do produkcji krótkoterminowej, oferując rozwiązania o większej wartości dodanej. Oznacza to zwiększenie poziomu usług i pracę z krótszymi czasami realizacji. To wymaganie jest oczywiście idealne do druku cyfrowego.

Głównym powodem, dla którego wybraliśmy Xeikon, jest modułowość różnych rodzajów drukarek i oczywiście najwyższa jakość druku. Inwestujemy teraz w konkretny model - CX300. Dzięki tej maszynie nadal będziemy mieć możliwość aktualizacji w przyszłości. Jeśli nakłady w Szwecji wymagają większej wydajności, co, mamy nadzieję, możemy z łatwością zwiększyć moce produkcyjne drukarki. Fakt, że inwestycja jest skalowalna w przyszłości, stanowi wyjątkową wartość dla naszej
firmy. Pod tym względem Xeikon CX300 nie ma sobie równych w branży. Jest to drukarka o szerokości 330 mm i prędkości produkcyjnej 30 m / min. W razie potrzeby możemy się poszerzyć i być bardziej produktywni w przyszłości, co pozostawia wszystkie możliwości rozwoju naszej strategii wraz z innymi naszymi zakładami produkcyjnymi. Drukarka Xeikon będzie również służyć jako rozwiązanie zapasowe dla naszych innych zakładów, a w przyszłości sensowne może być posiadanie drukarki 520 mm. Mimo że dzisiaj inwestujemy w drukarkę o szerokości 330 mm, mamy możliwość ulepszenia lub przekształcenia naszej drukarki Xeikon w drukarkę o szerokości 520 mm. Nasza decyzja o wyborze Xeikon jest wyborem elastyczności. Dla Interket modułowość, a tym samym elastyczność, to główna zaleta!

Po drugie, możliwości przepływu pracy Xeikon z cyfrowym interfejsem X-800 są bardzo atrakcyjne. Zdajemy sobie sprawę, że aby odnieść sukces na rynku etykiet, musisz szukać czegoś więcej niż tylko
drukarki cyfrowej. Potrzebujesz infrastruktury wsparcia dla drukarki i musisz również spojrzeć na cały proces. Drukarka zostanie zintegrowana z naszym zakładem produkcyjnym i podłączona do naszego systemu MIS. Xeikon zademonstrował moc swojego frontendu i jak może to doprowadzić nas do prawdziwej cyfrowej transformacji. ”

Stefan Gustafsson, dyrektor zarządzający Interket AB, kontynuuje: „Naprawdę nie możemy się doczekać wykorzystania sprytnej technologii i elastyczności Xeikon CX300, abyśmy w Interket Sweden mogli w pełni wykorzystać cyfrową transformację. Rozwiązanie Xeikon naprawdę pasuje do naszego obecnego modelu biznesowego oferowania wysokiej jakości usług. Aspekt workflow jest dla nas bardzo ważny. Oprócz tego, co wyjaśnił Carl, chciałbym również dodać fakt, że jakość białego tonera jest najnowocześniejsza, a najlepszy efekt nieprzezroczystości. Ponadto fakt, że tonery Xeikon są zatwierdzone pod względem bezpieczeństwa żywności, ma dla nas sens: etykiety żywności i etykiety
opieki zdrowotnej są ważną częścią naszej działalności. Wreszcie Xeikon ma spółkę zależną z bezpośrednią sprzedażą i doskonałą obsługą w Szwecji.

Posiadanie cyfrowego partnera w pobliżu zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo. Kiedyś polegaliśmy na naszych współpracownikach z Holandii w kwestii pomocy przy zleceniach w zakresie etykiet cyfrowych. Teraz możemy produkować je bezpośrednio w naszym zakładzie. Korzyści logistyczne, w tym oszczędność kosztów, zapewniają natychmiastową korzyść naszym klientom w Szwecji. Połączenie
drukowania zarówno konwencjonalnego, jak i cyfrowego tutaj w Szwecji ułatwi pozyskanie nowych klientów lokalnie. Sprzedamy również w inny sposób. Oczywiście będziemy sprzedawać etykiety krótkoterminowe, ale dodatkowo będziemy również dążyć do pełnego łańcucha dostaw towarów, co zapewni miejsca pracy, których wcześniej nie mogliśmy sprzedać. Zmienne etykiety danych to tylko jeden przykład. Co więcej, Xeikon pomoże nam szkolić naszych sprzedawców w zakresie narzędzi, które opracowali właśnie do tego celu.

Za naszymi inwestycjami kryje się jasna strategia. Najpierw opracowaliśmy konkretną aplikację na życzenie klienta, a następnym krokiem było wdrożenie systemu MIS w Szwecji. Ten MIS jest teraz zaimplementowany na wszystkich naszych stronach. Drukarka Xeikon wraz z urządzeniem do wykańczania offline jest ostatnią inwestycją, która pozwala nam lepiej służyć naszym klientom w Szwecji. Do niedawna w krótkich seriach albo musieliśmy drukować na konwencjonalnym sprzęcie tutaj w Helsingborgu, albo nasi koledzy z innych krajów pomagali nam w produkcji na ich drukarce cyfrowej. Od teraz możemy jeszcze lepiej służyć naszym szwedzkim klientom dzięki drukarce etykiet Xeikon. ”

Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w Xeikon, podsumowuje: „Przez ostatnie 3 dekady doświadczyliśmy znaczenia przepływu pracy z pierwszej ręki i nieustannie wprowadzamy innowacje w celu optymalizacji i uproszczenia naszego X-800. Seria Cheetah 2.0 z Xeikon CX300 jako nowym dzieckiem w bloku, ma wbudowaną technologię, która raportuje w czasie rzeczywistym o wydajności, dostępności itp. Za pośrednictwem połączenia z chmurą, dostarczając dane, które przekładają się na informacje oparte na faktach podejmowanie decyzji. Interfejs maszyna-maszyna pozwala na integrację wyposażenia wstępnego i końcowego zarówno wbudowanego, jak i offline. Ten interfejs przesyła wszystkie istotne informacje o zadaniach do odpowiedniego modułu wykańczającego, aby wyeliminować błędy ludzkie. Informacje przepływają płynnie przez proces produkcyjny i przyczyniają się do ogólnej efektywności sprzętu (OEE). Interfejs człowiek-maszyna został zaprojektowany w sposób, który pozwala operatorowi ocenić status swojej prasy na żywo lub zdalnie. Pomaga to Interket, wraz z ich różnymi zakładami produkcyjnymi, efektywnie współpracować w całej grupie.”

Na podstawie informacji firmz Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności