"Celem nauki pisania w szkole powszechnej jest wyuczenie dzieci pisma pięknego, tj. wyraźnego i kształtnego. Ażeby pismo odpowiadało powyższym zaletom, musi je cechować prostota, czytelność, równość, potoczystość i czystość." - z podręcznika Stefana Tatucha, 1927 (z zachowaniem oryginalnej pisowni).
9 października 2020 r. o godz. 17:00 w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju odbędzie się prelekcja pt."O różnicach w budowie litery z nauczania przedwojennego, a dzisiejszego". Spotkanie poprowadzi Ewa Landowska, twórczyni Muzeum Kaligrafii i Historii Pisma, projektantka własnych krojów pisma w oparciu o klasyczne alfabety. Z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa w prelekcji będzie mogło wziąć udział 25 osób. Chętnych do skorzystania z tej propozycji prosimy o rezerwację telefoniczną pod numerem 748 627 401. Prelekcja będzie również finisażem wystawy „Sztuka pisania”, która dostępna była dla zwiedzających od 11 lipca.
Dzień później, 10 października o godz. 10.00, odbędą się praktyczne bezpłatne warsztaty kaligrafii. W tajniki tej trudnej sztuki wprowadzi uczestników Ewa Landowska. Na zajęcia obowiązuje rezerwacja telefoniczna pod numerem tel. 748 627 401. Ilość miejsc: 10.
Na podstawie informacji organizatora