Nowa wersja pdftoolbox 12Poprzedni artykuł 

Firma Callas co roku wprowadza na rynek nową dużą wersję systemu pdftoolbox. Pojawiły się funkcje optymalizacyjne, których klienci najbardziej potrzebują. Ponadto producent uważa za ważne, aby być na bieżąco z wymaganiami rynku (na przykład ze nowymi standardami PDF).

Nową wersję najlepiej podsumował Dietrich von Seggern, dyrektor zarządzający callas software:

Można by pomyśleć, że trudniej będzie wprowadzić prawdziwe ulepszenia w tak dojrzałym produkcie. Jesteśmy stale zdumieni tym, co nasi klienci osiągają dzięki pdfToolbox. Lista funkcji, które chcemy dodać, aby pomóc im w tym, co chcą zrobić z produktem, rośnie z roku na rok. Po raz kolejny staraliśmy się znaleźć równowagę pomiędzy ulepszaniem tego, co już było, a jednocześnie wprowadzaniem zupełnie nowych, ekscytujących funkcji”.

Nowości w pdftoolbox 12

QuickFix

Już w wersji pdfToolbox 11 pojawił się silnik QuickCheck: celem było szybkie wydobywanie informacji z plików PDF. W pdfToolbox 12 został wprowadzony bezpłatny silnik QuickFix, który osiąga to samo dla korekt PDF. Silnik QuickFix jest wyposażony w błyskawiczne rozwiązania w zakresie kolorów spotowych, pola zadruku strony, dodawania i usuwania stron.

Mimo, że wydajność pdfToolbox jest dobra, to celem silnika QuickFix jest wykonywanie modyfikacji w niemal natychmiast. Niezależnie od tego, czy jest to plik PDF z jedną stroną czy pół miliona stron. W środowiskach krytycznych pod względem czasowym jest to świetna i oczekiwana zmiana.

Akcje

Od lat pdfToolbox zna pojęcie “Akcji”. Można je utworzyć w Switchboardzie, a następnie wykorzystać w proces planach. Od wersji 2 akcje pojawiają się na liście Fixupów. Mają zupełnie nowy edytor, który pozwala na edycję wszystkich ich właściwości, nie tylko tych, które są widoczne w Switchboardzie. Dodatkowo, w pełni wspierają one zmienne, co czyni je dużo bardziej elastycznymi, szczególnie w kontekście Proces Planu.

Ulepszenia obsługi koloru

Kolor jest krytycznym tematem w poligrafii, ponieważ jest on zarówno złożony, jak i wykorzystywany w niemal każdej pracy. W pdfToolbox 12 wprowadza nowe, istotne funkcjonalności kolorystyczne. Pierwsza z nich to dodanie separacji kolorów specjalnych na podstawie ilości farby/atramentu w pliku. Jest to niezbędne w przypadku drukowania na przezroczystych nośnikach i dodawania białej warstwy podkładu. W zakresie separacji, pdfToolbox 12 wprowadza minimalną i maksymalną kontrolę farby dla poszczególnych separacji, co jest istotne m.in. w druku fleksograficznym.

Technologia wizualizera zawiera nowe sekcje dla minimalnej i maksymalnej ilości atramentu na kontrolę separacji. Dodaje sekcję poza gramaturą i możliwość porównania różnic kolorystycznych pomiędzy PDF-ami. Ta ostatnia zapewnia mapę cieplną wszystkich obszarów w tych plikach. Pokazywana jest różnica kolorów większą niż zestaw DeltaE. pdfToolbox oczywiście w pełni obsługuje wszystkie te nowości w swoich. zautomatyzowanych przepływach pracy.

OCR

Silnik OCR Tesseract umożliwia teraz automatyczne tworzenie w pełni przeszukiwalnego tekstu dla plików PDF, które zawierają tekst w postaci bitmap. Jest to ważne w kontekście specyficznych standardów (takich jak PDF/A lub PDF/UA) i może być istotne dla pewnych typów przepływów pracy.

Domyślnie, silnik OCR ma włączoną obsługę języka angielskiego i niemieckiego w produkcie, ale w razie potrzeby możesz pobrać inne języki.

JavaScript

To, co jest unikalne w pdfToolbox, to połączenie łatwych w użyciu komponentów z niesamowitą rozszerzalnością. Wynika ona z integracji technologii takich jak HTML i JavaScript. W pdfToolbox 12, jest to kolejny krok naprzód poprzez umożliwienie tworzenia Fixupów w JavaScript.

Użycie JavaScript jest kluczowe jest w wysoce elastycznych środowiskach, gdzie pdfToolbox musi dynamicznie reagować na napływające pliki PDF i metadane.

Kompatybilny z MacOS Big Sur

Niedawno firma Apple opublikowała nową aktualizację systemu MacOS Big Sur. pdfToolbox 12 jest w pełni kompatybilny z tą najnowszą aktualizacją. Callas intensywnie testowało pdfToolbox 12 pod kątem nowej wersji systemu operacyjnego Apple. Aktualizacja do niego nie powinna spowodować żadnych problemów z pdfToolbox 12.

Dyrektor techniczny Fourpees David van Driessche powiedział:

Testowaliśmy nadchodzącą wersję pdfToolbox v12 i działa ona dobrze z MacOS Big Sur. Jesteśmy podekscytowani nową aktualizacją MacOS i nie widzimy żadnych problemów, zachęcamy użytkowników do przetestowania go przed aktualizacją na systemach produkcyjnych. I aby upewnić się, że kopie zapasowe są na miejscu na wypadek, gdyby trzeba było zrobić roll back.

Różne mniejsze funkcje

Oczywiście, nie są to jedyne nowe funkcje w pdfToolbox 12. Wśród mniejszych nowych funkcji są:

 • Nowy (rozciągający się) tryb tworzenia zalewek specjalnie dla rynku Sign & Display.
 • Nowe kroki Planu Procesu do porównywania plików, uruchamiania QuickFixe-ów i łączenia plików PDF.
 • Wsparcie dla nowych standardów ISO (PDF/X-6, PDF/A-4, PDF/VT-3)
 • Ulepszone wykrywanie kodów kreskowych dla kodów 1D i 2D.
 • Nowa “Eksport jako poprzednia wersja” dla profili i planów przetwarzania.
 • Ulepszenia w systemie wstępnego podświetlenia kontekstowego (Sifter).
 • Rozszerzona obsługa “Jednostki użytkownika” (współczynnik skalowania) w całym pdfToolbox.
 • Ulepszone tworzenie spadów, które dodają spady tylko w razie potrzeby.
 • Łatwiejszy fixup do konwersji elementów do Rich Black.
 • DPart (część dokumentu) tworzenie.
 • Wprowadzenie darmowych narzędzi, które mogą być używane bez aktywacji produktu.
 • Lepsza wizualizacja pól stron i jednostek w pdfToolbox Desktop.
 • Wsparcie dla serwera pdfToolbox w serwerze licencji.
 • Lepsze punktowe wyświetlanie nazw kolorów w całym produkcie.

Dostępność i cena

Callas pdfToolbox 12 jest dostępny od dziś:

● pdfToolbox Desktop do ręcznego przetwarzania jako wtyczka w Adobe Acrobat lub samodzielna aplikacja, zaczyna się od 500 €. Aktualizacja z pdfToolbox 11 kosztuje 200 €, a aktualizacja z pdfToolbox 10 kosztuje 300 €.

● Cena pdfToolbox Server, CLI i SDK do w pełni zautomatyzowanego, ręcznego przetwarzania i integracji z innymi rozwiązaniami zaczyna się od 4000 €. Aktualizacje do pdfToolbox Server / CLI / SDK 12 są zawarte w umowie serwisowej. Klienci nie posiadający aktywnej umowy serwisowej powinni skontaktować się z oprogramowaniem Callas.

W przypadku dalszych pytań dotyczących dostępności, ceny, opcji lub zwrotu z inwestycji, prosimy o kontakt z partnerem dystrybucyjnym oprogramowania callas, Print Software Solutions Sp. z o.o. pod adresem optimus@optimus2020.pl.

Na życzenie udostępniamy także w pełni funkcjonalną, ale ograniczoną czasowo wersję próbną.

Więcej informacji na: pdfToolbox - Print Software Solutions

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności