Biała księga firmy Xeikon na temat zoptymalizowanych pod kątem migracji rozwiązań do druku cyfrowego etykiet i opakowańPoprzedni artykuł 

Zachowanie migracyjne systemów atramentu cyfrowego odgrywa decydującą rolę w wyborze drukarki cyfrowej i decyduje w dużym stopniu, które segmenty zastosowań może obejmować system drukowania - i do których segmentów można go rozszerzyć, jeśli są niezbędne. Te kompleksowe aspekty rozwiązań zoptymalizowanych pod kątem migracji omówiono w nowej białej księdze firmy Xeikon, w której Lode Deprez, wiceprezes ds. technologii, przedstawia kryteria, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie systemu druku cyfrowego.

Biała księga początkowo dotyczy pytania, dlaczego nie może istnieć system „jednego tuszu”, który byłby odpowiedni do wszystkich zastosowań w cyfrowym druku opakowań. Przedstawia niezwykle złożone wymagania stawiane systemom atramentowym, które różnią się zachowaniem migracyjnym i których właściwości bezpieczeństwa żywności są bardzo ważnym kryterium przy wyborze systemu maszyn.

Ponadto stosowane systemy atramentowe muszą spełniać wymogi prawne. Biała księga zawiera krótki przegląd najważniejszych przepisów wydanych przez organy ustawodawcze, stowarzyszenia i producentów towarów markowych, a także dostarcza łatwych do zrozumienia informacji na temat obecnych limitów migracji.

Na tym tle pokazuje znaczenie składu chemicznego systemów atramentu cyfrowego dla zachowania migracji. Przyglądając się różnym składom suchego i płynnego tonera oraz atramentów UV do drukarek atramentowych, podkreśla zalety odpowiednich systemów atramentów do różnych zastosowań.

Jednak składniki atramentu, z różnymi rozmiarami cząsteczek, nie są jedynymi elementami, które mają wpływ na zachowanie migracji cyfrowych systemów atramentowych. Przejście z farb drukarskich do żywności zależy od innych czynników, takich jak czas przechowywania, temperatura przechowywania, właściwości barierowe materiału opakowaniowego, a ostatecznie od samego zapakowanego towaru. Biała księga zawiera również jasne wyjaśnienia na ten temat.

Rezultatem jest jasny obraz segmentów użytkowników, w których systemy atramentu cyfrowego mają swoje mocne strony. Podzielone na segmenty żywności, farmaceutyków, wina i napojów spirytusowych, napojów, zdrowia i urody, chemii i towarów konsumpcyjnych, dla każdej drukarki etykiet i opakowań można uzyskać indywidualne zalecenia w zależności od składu ich portfolio, co pomoże im w podjęciu decyzji system druku cyfrowego. Biała księga porusza również kwestię postępowania, jeśli
portfel ma być dalej rozwijany w określonym kierunku.

Białą księgę można pobrać tutaj: https://go.xeikon.com/wp-lowmigration_en

Na podstawie informacji firmy Xeikon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności