Opakowania i komercyjny druk offsetowy na złotym poziomie z hubergroupPoprzedni artykuł 

Wspierając gospodarkę o obiegu zamkniętym, hubergroup Print Solutions oferuje teraz kompletne portfolio z certyfikatem Cradle to Cradle Material Health Gold do druku komercyjnego i offsetowego opakowań. W tym celu międzynarodowy specjalista w dziedzinie farb drukarskich opracował nową gamę farb, która jest oparta na serii niskomigracyjnej serii MGA NATURA, a zatem nadaje się szczególnie do drukowania opakowań żywności. Co więcej, Instytut Cradle to Cradle Product Innovations Institute certyfikował szereg powłok wodorozcieńczalnych z serii ACRYLAC na status Gold. Ponieważ hubergroup produkuje dużą część surowców we własnym Oddziale Chemii, firma może dodatkowo zapewnić zrównoważone działania w całym łańcuchu wartości.

Zrównoważony rozwój włączony

W 2017 roku hubergroup była pierwszym międzynarodowym producentem farb, który otrzymał certyfikat Cradle to Cradle w sektorze arkuszowego offsetu, a tym samym znacząco przyczynił się do zrównoważonego rozwoju w branży. Od tego czasu firma stale poprawia efektywność środowiskową swoich produktów. Podczas gdy komercyjna seria hubergroup ALPHA viva ma już status Gold od 2018 r., Instytut Cradle to Cradle Products Innovations Institute certyfikował teraz również wariant z serii farb MGA NATURA i różne powłoki na bazie wody z serii ACRYLAC na poziomie złotym materiału. Certyfikaty zdrowotne. Tym samym instytut potwierdza, że farby i powłoki nie zawierają żadnych substancji, które stwarzają wysokie zagrożenie dla ludzi lub środowiska.

Josef Sutter, menedżer produktu Sheetfed / UV Europe w hubergroup, mówi: „Zrównoważony rozwój produktów drukowanych był od dawna w centrum naszych działań badawczych. Chcemy oferować naszym klientom produkty przyjazne dla środowiska, a tym samym pomagać w przygotowaniu ich produktów do gospodarki o obiegu zamkniętym. W związku z tym ważne było dla nas zapewnienie im pełnego portfolio certyfikowanego od Cradle to Cradle Gold zarówno do komercyjnego, jak i opakowaniowego druku offsetowego”.

Definiowanie własnych standardów środowiskowych

Ponadto hubergroup zapewnia swoim klientom wysokie standardy środowiskowe w całym łańcuchu wartości. Jest to możliwe, ponieważ większość surowców pochodzi z własnego Działu Chemii. Josef Sutter wyjaśnia: „Wiemy, że jako producent farb drukarskich ponosimy wielką odpowiedzialność i chcemy jej sprostać. Biorąc holistyczną wizję zrównoważonego rozwoju, ważne jest dla nas, abyśmy spełniali wysokie standardy w całym łańcuchu wartości - począwszy od produkcji surowców”.

Na podstawie informacji firmy hubergroup

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności