Magenta-Vision rozszerza portfolio atramentów o tusz eko-rozpuszczalnikowy ECO-TOPAZPoprzedni artykuł 

Szerokoformatowe i super-szerokoformatowe drukarki cyfrowe mogą korzystać z szerszej gamy opłacalnych, ekologicznych atramentów po najnowszym dodatku Magenta-Vision - tuszu ekosolwentowym ECO-TOPAZ.

Europejski dostawca rozwiązań, który specjalizuje się w atramentach do drukarek atramentowych i oferuje szeroką gamę materiałów eksploatacyjnych, części zamiennych i powiązanych usług, opracował ekosolwentowy atrament ECO-TOPAZ w odpowiedzi na zapotrzebowanie na opcje wspierające produkcję przyjazną dla środowiska.


Wszystkie atramenty Magenta-Vision są obecnie produkowane i szczegółowo testowane w Polsce przy użyciu najnowocześniejszej technologii, aby zapewnić niedrogie, światowej klasy produkty w bardzo konkurencyjnym środowisku rynkowym.


Zgodnie z zaletami tradycyjnych atramentów ekorozpuszczalnikowych, nowe atramenty ECO-TOPAZ są wytwarzane z ekstraktów eterowych otrzymywanych z olejów mineralnych i wytwarzają mniej LZO. Dzięki temu mają niski zapach i nie drażnią, co czyni je znacznie bezpieczniejszymi w użyciu niż zwykłe tusze rozpuszczalnikowe. Oferują również bardzo dużą gamę kolorów CMYK z żywymi kolorami i głęboką czernią, wyższą odpornością na zarysowania i krótkim czasem schnięcia, co skutkuje wyższymi prędkościami drukowania, płynniejszym działaniem drukarek i ogólnie zwiększoną produkcją. Wreszcie, głowice drukujące nie wymagają tak ciągłego czyszczenia, ponieważ chemikalia są mniej agresywne dla dysz i komponentów drukarki atramentowej.

Tusz ekosolwentowy ECO-TOPAZ może być używany do wykonywania prac w szerokim zakresie zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, w tym do banerów, siatek, samoprzylepnych i papieru. Jest kompatybilny z drukarkami Mimaki, Roland i Mutoh, a także z głowicami Ricoh i Espon. Nowy atrament jest teraz dostępny w wersjach o pojemności 1 litra i naboju.

Charles Poot-Baudier, dyrektor generalny Magenta-Vision, komentuje: „Nasz nowy ekosolwentowy atrament ECO-TOPAZ zapewnia wysoką jakość w przystępnej cenie i krótki czas schnięcia. Dzięki temu nasi klienci mają szerszy wybór, jeśli chcą sprostać wymagającym celom produkcyjnym i kryteriom użytkownika końcowego”.

Na podstawie informacji firmy Magenta-Vision

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności