Rialto Designs zapewnia elastyczną, zrównoważoną produkcję mody na żądanie dzięki Kornit Presto SPoprzedni artykuł 

Kornit Digital (Nasdaq: KRNT), światowy lider w technologii cyfrowego druku tekstyliów, ogłosił, że brytyjska firma zajmująca się drukowaniem tekstyliów Rialto Designs zainwestowała w Kornit Presto S ze zmiękczaczem, aby napędzać druk innowacje mody tekstylnej.

Założona 25 lat temu przez braci technologów tekstyliów Riyaza i Mohsina Omarji, Rialto Designs zbudowała lojalną bazę klientów, która obejmuje wiele wiodących brytyjskich marek modowych.

W ostatnich latach firma ograniczyła produkcję ekranów analogowych i przyjęła cyfrowe możliwości bezpośredniego drukowania na odzieży. Dwa systemy Kornit Avalanche HD6 do produkcji DTG na żądanie usprawniły operacje i zwiększyły produkcję, aby uzyskać nowe możliwości rynkowe.

Najnowszy, jednoetapowy, przyjazny dla środowiska Kornit Presto S pomaga dostosować przepływ pracy Rialto roll-to-roll do rozwoju komercyjnego i dostarcza wysokiej jakości naturalne i syntetyczne elementy, w dowolnej ilości i w krótkim zamówieniu.

Riyaz i jego zespół uznali, że sektor oferuje możliwość dywersyfikacji i byli gotowi, gdy rynek mody zaczął przestawiać się na zrównoważoną, elastyczną produkcję na żądanie. Byli również przygotowani do oferowania usługi nearshore podczas pandemii.

„Pandemia przyspieszyła niektóre kluczowe trendy rynkowe – w szczególności reshoring” – mówi Riyaz. „Klienci nie mają czasu na druk za granicą i przenoszą produkcję do Wielkiej Brytanii. Wymagają również mniejszej ilości produktów i większej różnorodności, co łączy się w celu zwiększenia ogólnych wolumenów”.

„Jednocześnie wzrosły również wymagania dotyczące różnorodności wzorów nadruku na wielu włóknach, a także nowych grup produktów” – dodaje. „Chcemy nadal obsługiwać rynek mody z milionami metrów druków termosublimacyjnych na podłożach poliestrowych, jednocześnie przygotowując się do nieuniknionej ewolucji rynku. Dlatego strategicznie zainwestowaliśmy w naszą przyszłość dzięki nowej, adaptacyjnej technologii”.

Technologia DTG firmy Kornit pomaga Rialto dostarczać usługę, która wyróżnia ją pod względem szybkości, zrównoważonego rozwoju i wysokiej jakości. Klienci mogą teraz zamawiać drukowane próbki na setkach tkanin — poliestrowych i naturalnych — i otrzymywać zamówienia w ciągu 24 godzin.

Riyaz bacznie obserwował rynek druku pigmentowego, np. opatentowane atramenty pigmentowe Kornit i unikalny, jednoetapowy proces rozwiązania z „Fixation on the Fly”.

„Musieliśmy zainwestować w nową technologię, aby rozszerzyć nasze usługi i uprościć proces drukowania”, mówi Riyaz. „Kornit Presto wspiera produkcję inline na materiałach syntetycznych, naturalnych i mieszankach, tworząc gładszy i bardziej usprawniony proces produkcyjny. Przyspieszyło to również szybkość dostaw i zmniejszyło nasz wpływ na środowisko”.

Nowy dodatek zmienia biznes: „Kupujący są coraz bardziej zaniepokojeni wpływem mody i kupowanych produktów na środowisko, więc nasza inwestycja w zrównoważoną technologię firmy Kornit była cennym atutem w tych trudnych czasach. Jesteśmy również dobrze przygotowani do obsługi naszych klientów i rozwijania działalności”.

„Rialto angażuje się w dywersyfikację i nearshoring poprzez zrównoważoną i elastyczną produkcję szerokiej gamy tkanin”, mówi Chris Govier, dyrektor zarządzający KDEU. „Szybkość reakcji i produktywność Kornit's Presto doskonale wspiera szeroką i rosnącą bazę klientów Rialto. Jego zdolność do rozwiązywania problemów związanych ze zrównoważonym rozwojem zapewnia również, że odpowiada na dzisiejsze wymagania rynku, a jednocześnie jest gotowy do radzenia sobie z przyszłymi trendami. Umożliwia Rialto konsekwentne dostarczanie wyjątkowego wyglądu i wrażenia przy użyciu odpowiedzialnych, niezawodnych i świadomych ekologicznie metod.”

Na podstawie informacji firmy Kornit Digital

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności