Druk cyfrowy etykiet i możliwości jego wykończenia dzięki urządzeniom GrafmaszPoprzedni artykuł 

maszyna do cyfrowego wykrawania (finishingu) etykiet VD3350
maszyna do cyfrowego wykrawania (finishingu) etykiet VD3350
ploter tnący za pomocą noży VD 320 III
ploter tnący za pomocą noży VD 320 III

Druk cyfrowy etykiet należy do rozwijających się segmentów rynku poligrafii. Dzięki elastyczności możliwe jest realizowanie nisko i średnionakładowych zleceń dotychczas nieopłacalnych w analogowej technologii. Możliwe jest wykonanie etykiet i naklejek niestandardowych, personalizowanych, uszlachetnionych laminatem bądź lakierem. Wraz z rozwojem druku popularność zyskują cyfrowe maszyny do wykańczania etykiet. Grafmasz, polski producent i dystrybutor urządzeń poligraficznych w 2021 wprowadził do swojej oferty cyfrowy finishing etykiet.

Pierwsze z oferowanych urządzeń- ploter tnący za pomocą noży VD 320 III - umożliwia wycinanie etykiet i naklejek drukowanych na roli. Charakteryzuje się prostą obsługą, przezbrojenie maszyny pod konkretną pracę trwa ok. 15 min. Urządzenie standardowo wyposażone jest w 4 głowice tnące i 6 rozcinających (z możliwością rozbudowy do 15 noży rozcinających), co znacząco przyspiesza pracę w stosunku do ploterów jednogłowicowych. Urządzenie standardowo posiada możliwość uszlachetniania poprzez laminację na zimno. Opcjonalnie może zostać również wyposażone w gilotynę do cięcia arkuszy, która pracuje w linii, dzięki czemu zyskuje jeszcze większe możliwości cięcia materiału z roli na arkusze. Zintegrowany system wałków prowadzących wstęgę, gwarantujący jej proste prowadzenie w całym procesie wycinania. Maszyna posiada bardzo korzystny stosunek wydajności do kosztu początkowego inwestycji. W połączeniu ze specyfikacją stanowi ciekawe rozwiązanie do automatyzacji procesu cięcia.

Kolejne z oferowanych urządzeń- maszyna do cyfrowego wykrawania (finishingu) etykiet VD3350. Urządzenie również wycina użytki za pomocą kilku głowic wyposażonych w noże tnące. Ploter posiada stosunkowo wysoką wydajność do ok. 9m/minutę i może stanowić alternatywę do cięcia laserem, dzięki zastosowaniu aż 4 głowic tnących. Przy czym koszt początkowy inwestycji jest znacznie niższy niż w przypadku lasera. Wyposażony może być w noże rozcinające z możliwością rozbudowy do 15 szt. Charakteryzuje się również automatyczną zmiana pracy na kolejną poprzez odczyt kodu za pomocą kamery CCD, automatyczne ustawienie rozstawu głowic i automatyczną kontrolę naciągu. Poprzez optymalizację przejazdów głowic za pomocą zastosowanego oprogramowania możliwa jest redukcja zużycia noży. Maszyna wyposażona jest również w markowy system BST do kontroli prowadzenia wstęgi. W standardzie możliwa jest laminacja na zimno oraz zintegrowany komputer PC z dotykowym ekranem.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności