Kolbus RD115S - nowa sztanca rotacyjna z drukiem fleksograficznym w ofercie firmy IntrozapPoprzedni artykuł 

Fot.: Kolbus
Fot.: Kolbus

Firma Introzap – wyłączny przedstawiciel marki Kolbus w Polsce – sukcesywnie wzbogaca swoją ofertę o kolejne rozwiązania dedykowane produkcji opakowań. Jej oferta w tym zakresie została rozszerzona o sztancę rotacyjną RD115S, która może zostać wyposażona w nawet osiem zespołów drukujących w technice fleksograficznej. To innowacyjne rozwiązanie, opracowane przez firmę Kolbus, jest skierowane do drukarń i producentów opakowań na bazie tektury falistej.

„Zadrukowywanie i obróbka opakowań z tektury falistej to drugi – obok opakowań na bazie tektury litej – strategiczny obszar, na którym koncentruje się obecnie Kolbus – mówi Anna Moryson-Stolarczyk, prezes zarządu firmy Introzap. – RD115S to przykład iinnowacyjnego podejścia naszych niemieckich partnerów do obecnych i przyszłych potrzeb przedsiębiorców działających w segmencie tektury falistej. Maszyna łączy bowiem w sobie dwie funkcje: drukowania w technice fleksograficznej oraz wykrawania w trybie rotacyjnym. Jest przy tym modułowa, wydajna i wytrzymała”.

RD115S cechuje – jak podkreśla producent – nowoczesna i wytrzymała konstrukcja, co czyni nowe urządzenie firmy Kolbus atrakcyjnym rozwiązaniem dla drukarń i przetwórców opakowań tekturowych, specjalizujących się w produkcji wysokonakładowej (urządzenie pracuje z prędkością do 12 tys. ark./h). Zastosowane tu serwonapędy pozwalają na dostosowanie każdego elementu urządzenia (np. samonakładaka, sztancy czy zespołów drukujących) do wymagań danego zlecenia, wpływając na jego finalną, oczekiwaną przez klienta jakość. Wśród zalet RD115S dostawca wymienia również przedłużenie zespołu drukującego (wydłużające czas schnięcia, a przez to – zapewniające większą ochronę zadruku), podciśnieniowy transport arkusza oraz dwa niezależne napędy optymalizujące jakość wykrawania. „W ramach wyposażenia opcjonalnego użytkownik ma do dyspozycji m.in. rakiel komorowy, wykonany z włókna węglowego, który optymalizuje proces zasilania farby, a tym samym – redukuje straty przy zmianie kolorów i poprawia jakość druku” – dodaje Jolanta Szafranek, odpowiedzialna za marketing w firmie Introzap. Wraz z maszyną oferowany jest również moduł RDB 115S, układający zadrukowane i wykrojone arkusze w stosy.

„Projektując swoje rozwiązania, Kolbus szczególną uwagę zwraca na ergonomię pracy. Maszyna RD115S jest sterowana z poziomu przyjaznego dla operatora, intuicyjnego w obsłudze systemu Copilot, który minimalizuje czas oraz nakłady pracy związane z przezbrajaniem i czyszczeniem. Składają się na niego dwa panele dotykowe, zapewniające szybki wgląd w poszczególne podzespoły i bazujące na przejrzystej grafice oraz ikonach, prezentujących status urządzenia” – mówi Jolanta Szafranek. Na wygodę pracy z RD115S ma również wpływ wspomniana wcześniej modułowość maszyny, która jednocześnie zwiększa możliwości i funkcjonalność urządzenia. „Montaż dodatkowych elementów jest szybki i prosty. Zwiększają one przy tym ergonomię pracy” – dodaje Jolanta Szafranek.

„Aby nasi klienci czuli się bezpiecznie, forma Kolbus zadbała też o kwestie obsługi posprzedażowej. W ramach projektu 360° oferujemy pełne wsparcie serwisowe – zdalne i na miejscu – już od pierwszego dnia użytkowania maszyny. Z rozwiązania tego korzystają już liczni użytkownicy innych urządzeń marki Kolbus. Obecnie w naturalny sposób jest ono również oferowane firmom zainteresowanym sztancą RD 115S. Znalazła ona już swoich pierwszych użytkowników na terenie Niemiec. Mamy nadzieję, że wkrótce w gronie tym znajdą się także przedsiębiorstwa z Polski. Wszystkich zainteresowanych tym, jak też pozostałymi rozwiązaniami z naszej oferty, dedykowanymi produkcji opakowań, zapraszamy do kontaktu” – podsumowuje Anna Moryson-Stolarczyk.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności