AIPIA i Packaging Europe łączą się w celu szybkiego rozwoju inteligentnych opakowańPoprzedni artykuł 

AIPIA (Stowarzyszenie Przemysłu Opakowań Aktywnych i Inteligentnych) i Packaging Europe nawiązały strategiczne partnerstwo mające na celu przyspieszenie wprowadzania innowacji w zakresie inteligentnych opakowań w branży FMCG na każdym etapie łańcucha dostaw i sprzedaży detalicznej.

„Od kilku lat postrzegamy AIPIA jako niezwykle ważny głos w świecie towarów paczkowanych. Współpracując blisko z Eef przez kilka lat, cieszymy się, że możemy sformalizować to partnerstwo. Łącząc wiedzę ekspercką AIPIA na temat sektora inteligentnych opakowań z szeroką grupą odbiorców łańcucha wartości i zasobami dziennikarskimi w Packaging Europe, wierzymy, że możemy pogłębić zrozumienie możliwości dodawania wartości technologii – i przyspieszyć ich asymilację na rynku.", mówi Tim Sykes, dyrektor ds. marki Packaging Europe.

Zgodnie z warunkami partnerstwa, Packaging Europe będzie odpowiedzialne za organizację i prowadzenie dorocznego Kongresu AIPIA – flagowego wydarzenia dla inteligentnych opakowań – a także będzie współpracować z grupą ekspertów AIPIA, aby dostarczać wiadomości i komentarze na temat aktywnego i inteligentnego krajobrazu opakowań szerszej publiczności. Tymczasem Eef de Ferrante, dyrektor zarządzający AIPIA, i jego zespół będą nadal się rozwijać i rozwijać działalność AIPIA jako stowarzyszenia wspierającego sektor.

Współpraca ma miejsce w czasie, gdy bardziej niż kiedykolwiek potrzebne są inteligentne rozwiązania opakowaniowe. Od eliminacji marnotrawstwa żywności, walki z podrabianiem i dywersją na rynku, zwiększania wydajności łańcucha dostaw, ochrony marki i zaangażowania konsumentów, po zwiększanie wskaźników recyklingu, istnieją niezliczone przestrzenie, w których aktywne, połączone i interaktywne innowacje w zakresie opakowań mogą mieć transformacyjny wpływ. AIPIA i Packaging Europe zamierzają wspólnie wspierać tę transformację.

„To wielki krok naprzód dla AIPIA. Packaging Europe idealnie do nas pasuje. Angażuje się w rozwój najnowszych technologii i innowacji, aby napędzać sektor opakowań i trzyma rękę na pulsie branży. Jej reputacja i wiedza, a także doświadczenie w dziedzinach takich jak ekologiczne opakowania, a także rozległa sieć, zapewniają siłę i różnorodność naszej działalności. Zasoby, do których mamy teraz dostęp, pomogą wzmocnić nasz Kongres i inne wydarzenia oraz pozwolą nam przenieść AIPIA na wyższy poziom.” - mówi Eef de Ferrante, Dyrektor Zarządzający AIPIA.

Packaging Europe będzie gospodarzem kolejnego Kongresu AIPIA w listopadzie 2022 r. w Amsterdamie i wkrótce uruchomi całoroczny kanał inteligentnych opakowań, zawierający wiadomości, komentarze i treści multimedialne obejmujące najnowocześniejsze materiały aktywne i powłoki, NFC/RFID , drukowana elektronika, inteligentne kody i rozszerzona rzeczywistość.

Ponadto AIPIA wita Tima Sykesa jako członka swojej Rady Doradczej, umożliwiając Packaging Europe pełne i aktywne uczestnictwo w rozwoju Stowarzyszenia.

Na podstawie informacji AIPIA i Packaging Europe

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności