PION Serwis i Amagraf - wieloletnie partnerstwoPoprzedni artykuł 

Od lewej: Piotr Nypel, Piotr Alwingier
Od lewej: Piotr Nypel, Piotr Alwingier

Hybrydowy ploter ValueJet UH japońskiej firmy Mutoh, model 1638 z oferty Amagraf, to jedna z ostatnich inwestycji firmy PION Serwis ze Strykowa. To urządzenie drukujące zarówno z roli na rolę jak również – dzięki dostawianym stołom – na materiałach sztywnych. Firmy współpracują ze sobą od niemal 10 lat, a dostarczony tu sprzęt poligraficzny – oprócz najnowszego nabytku także dwa plotery wielkoformatowe OKI, dwa laminatory, plotery tnące, gilotyna, cyfrowe urządzenia drukujące - w całości pochodzi z Amagrafu.

Historia PION Serwis sięga 2003 roku, kiedy to rozpoczęła ona działalność w branży stolarskiej, specjalizując się w zakresie wyposażania punktów obsługi w specjalistyczne meble i regały. Wieloletnia działalność firmy i zaufanie do niej znanych i prężnie działających marek – PION Serwis obsługuje m.in. Rossmann, Furla, Pinko, Wittchen, Luisa Spagnoli, Indigo, Manila Grace, Michael Kors, Philips - a także nieustanne inwestycje w park maszynowy sprawiły, że mogła cały czas intensywnie się rozwijać. Jakiś czas temu poszerzyła swoją działalność o druk, widząc w tym szansę, by stać się niezależną od innych firm i móc obsługiwać swoich klientów kompleksowo. W tym zakresie niemal od samego początku rozpoczęła współpracę z firmą Amagraf, która nie tylko dostarcza tu od lat rozwiązania poligraficzne, ale służy także doradztwem i pomocą na każdym etapie współpracy.

Jedną z ostatnich inwestycji jest zakup hybrydowego plotera Mutoh UH 1638, przeznaczonego do produkcji na tekstyliach i podświetlanych kasetony, jakie mają zastosowanie w punktach sprzedaży, które wyposaża w meble firma PION Serwis. „Ponieważ specjalizujemy się od lat w generalnym wykonawstwie wyposażenia nowych obiektów i przebudowach tych już istniejących – mówi Piotr Nypel, właściciel PION Serwis - jakiś czas temu zauważyliśmy nową dla nas, ale ciekawą możliwość dotyczącą produkcji systemów POS, jakie mają zastosowanie w obsługiwanych przez nas punktach, także w zakresie ich zadrukowywania. Okazało się bowiem, że dzięki temu pomysłowi mogliśmy nie tylko poszerzyć ofertę swojej firmy, ale także oferować naszym klientom jeszcze bardziej kompleksową obsługę. Dzięki temu nasze propozycje mogły być dla nich jeszcze bardziej ciekawe i spójne. W tym zakresie kilka lat temu zwróciliśmy się do firmy Amagraf i w ten sposób rozpoczęła się nasza wieloletnia już współpraca. Ostatnim naszym zakupem od tego dostawcy jest ploter hybrydowy Mutoh.”

Mutoh ValueJet 1638UH to specjalistyczny ploter LED-UV, drukujący zarówno na materiałach sztywnych jak i elastycznych. Jak podkreśla dostawca, urządzenie oferuje najwyższą jakość zadruku na takich materiałach jak ABS, aluminium, PE, PET, PMMA (akryl), PP, PS, PVC, szkło czy drewno. Dzięki zastosowaniu lakieru można dodatkowo uzyskać efekt uszlachetniania. Wyposażony jest w energooszczędne i długowieczne lampy LED-UV (czas ich pracy jest przewidziany na 14500 godzin), które mają za zadanie utwardzenie atramentu na powierzchni zadrukowywanego przedmiotu. W technologii LED-UV mają zastosowanie niskie temperatury, przez co możliwy jest tu zadruk podłoży wrażliwych na ciepło. Ploter cechuje również niskie zużycie energii, a w porównaniu do klasycznego druku UV – brak lotnych związków organicznych, ozonu i zanieczyszczeń powietrza. „Wszystkie te cechy, ale także nasze zaufanie do firmy Amagraf, jej profesjonalnej obsługi i serwisu sprawiły, że po raz kolejny zdecydowaliśmy się na zakup urządzenia od tego dostawcy” – mówi Piotr Nypel.

Wcześniej Amagraf dostarczył tu również dwa plotery wielkoformatowe OKI M64S, które zastąpiły tu cztery inne urządzenia. „Dzięki tej inwestycji – mówi Piotr Nypel - mogliśmy znaczącą przyspieszyć nasze działania w zakresie produkcji poligraficznej potrzebnej nam do wyposażania punktów usługowych”. Firma obsługuje w tym zakresie znane marki w całej Polsce, a ostatnio jeszcze szerzej, bo jednego ze swoich klientów – firmę Philips - wyposaża w punktach na całym świecie. „To wymaga od firmy PION Serwis – podkreśla Piotr Alwingier z firmy Amagraf - nie tylko sprawności w działaniu, dotrzymywania terminów, ale także wysokiej jakości. Co więcej – każdy wydruk – czy to w Warszawie, Krakowie, Gdańsku czy innym mieście poza naszym krajem – musi być kolorystycznie zgodny z założeniami jej klientów. Dlatego w tym zakresie również byliśmy pomocni, oferując nie tylko maszyny, ale również dostarczając komponenty do druku, które gwarantowały utrzymanie tych samych profili kolorystycznych dla całej produkcji. Co więcej – przy dużych kampaniach realizowanych przez PION Serwis byliśmy dostępni serwisowo przez całą dobę we wszystkie dni tygodnia, by w razie potrzeby służyć klientowi pomocą. Jesteśmy więc dumni, że tak prężnie działająca firma może się nieustannie rozwijać również dzięki współpracy z nami”.

Oprócz wyżej wspomnianych maszyn Amagraf dostarczył tu także półprodukcyjne maszyny do druku cyfrowego, plotery tnące, laminatory, gilotynę. „Przede wszystkim - co podkreśla Piotr Nypel – firma Amagraf chętnie dzieli się swoją wiedzą i doradza nam przed każdą planowaną przez nas inwestycją, co bardzo sobie cenimy. Dlatego współpracujemy i przyjaźnimy się biznesowo ze sobą od lat i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności