Inspekcja druku off-line dla złożonych opakowań farmaceutycznychPoprzedni artykuł 

Rafael Gómez, dyrektor generalny EMEGE IMPRESORES
Rafael Gómez, dyrektor generalny EMEGE IMPRESORES

EMEGE IMPRESORES to producent kartonów składanych z siedzibą w Buenos Aires w Argentynie. Z 50-letnim doświadczeniem w produkcji pudeł kartonowych dla branży farmaceutycznej, firma dąży do zapewnienia swoim klientom najwyższej jakości i wydajności.

We współpracy z najwyższej jakości wsparciem EyeC, firma wdrożyła szyte na miarę rozwiązanie oparte na serii EyeC Proofiler 1200DT, aby zapewnić 100% kontrolę jakości na każdym etapie procesu, od przygotowania do druku, przez narządzanie prasy, aż do gotowego produktu .

Właściwe narzędzie do usprawnienia procesów, zmniejszenia ilości odpadów, obniżenia kosztów i poprawy jakości

Aby zapobiec defektom produktów, firma poświęciła dużą liczbę pracowników na rygorystyczne kontrole ręczne i kontrole informacji, które okazały się czasochłonne, ale nadal nie są w 100% wolne od błędów. Doprowadziło to do dodatkowych kosztów oraz niezadowolenia pracowników i klientów. Co być może najważniejsze, doprowadziło to do niezgodności z ogólną strategią biznesową firmy. Aby zoptymalizować wydajność biznesową i procesy kontroli oraz wykluczyć potencjalne defekty podczas pracy z niestandardowymi danymi klienta, np. nieprawidłowe tłoczenie w alfabecie Braille'a, zespół zarządzający EMEGE IMPRESORES początkowo zaczął szukać zautomatyzowanego rozwiązania na ¬etapie przygotowania do druku, które kontroluje 100% próbki treści z podpisanym plikiem PDF lub wydrukowanym arkuszem.

Znalezienie najbardziej opłacalnego rozwiązania dla wysokich wymagań

Po obszernym przeglądzie rynku technologii weryfikacji elektronicznej Rafael Gómez, dyrektor generalny EMEGE IMPRESORES, zapoznał się z systemami inspekcji EyeC na targach Drupa 2016 w Düsseldorfie. „Dokładnie rozważyliśmy nasze opcje, a EyeC miał najsilniejsze portfolio produktów. Zaoferowali nawet rozwiązanie szyte na miarę, które bezproblemowo zintegrowałoby się z naszym obecnym procesem”, stwierdza Gomez. „Oprócz tego EyeC oferuje hiszpańskojęzyczną pomoc techniczną, która była i nadal jest ogromnym plusem”, dodał Gómez .

Przekształcone procesy dzięki wsparciu technicznemu na najwyższym poziomie

Wraz z zespołem ekspertów z EyeC, EMEGE IMPRESORES prowadzi obecnie system EyeC Proofiler 1200DT. System wykorzystuje technologię skanowania płaskiego, co sprawia, że obsługa nawet dużych i/lub cienkich próbek jest łatwa i bezpieczna. Weryfikuje całą zawartość próbki w trybie wydruku do pliku lub wydruku do wydruku z podpisanym plikiem PDF lub wydrukowaną próbą w dowolnym języku. Dzięki inteligentnej technologii Proofiler wykonuje również pełną i niezawodną inspekcję kodów brajlowskich i 1D. Za każdym razem, gdy praca jest zakończona, system tworzy raport z inspekcji, który potwierdza jakość. Jednocześnie pracownicy mają możliwość śledzenia wyników kontroli. Wszystkie te funkcje zostały zintegrowane z ostatecznym rozwiązaniem, aby operatorzy w EMEGE IMPRESORES mogli łatwo sprawdzać odchylenia i upewnić się, że jakość próbek jest zgodna ze specyfikacjami.

Przez cały czas trwania projektu EyeC zapewniało wsparcie techniczne zdalne i na miejscu w języku hiszpańskim w zakresie wdrożenia i szkolenia. „Roy Jiménez, kierownik ds. sprzedaży i serwisu EyeC, odegrał ważną rolę w znalezieniu odpowiedniego dla nas rozwiązania, zadając właściwe pytania i pomagając nam wyobrazić sobie nasze wymagania biznesowe” — mówi Goméz . przepływ end-to-end, który może w czasie rzeczywistym przekazywać informacje zwrotne na temat tego, jakie dostosowanie jest możliwe, a co nie. Roy otrzymuje 10 na 10”, dodał Goméz.

Eliminacja kosztownych odrzuceń

Głównym celem była możliwość kontrolowania montażu arkusza z adaptacją grafiki, a następnie zadrukowanego arkusza. Wyniki, mające na celu podniesienie jakości kontroli druku oraz zadowolenia klientów i pracowników, są bardzo udane.

Do tej pory EMEGE IMPRESORES może z powodzeniem odnotować znaczne oszczędności kosztów produkcji, znacznie mniej odrzutów i wyższą jakość. Przekłada się to na mniej skomplikowane odbiory i skrócenie czasu potrzebnego na dostarczenie klientom i na rynek nowych składanych kartonów. „Odkąd zainstalowaliśmy system inspekcji EyeC w naszym zakładzie, jesteśmy bardziej pewni i pewni, że nasza praca przyniesie dobry wynik, co pomoże nam wzmocnić nasze relacje jako klienta i partnera w tym samym czasie”, mówi Gomez.

Ogromny sukces napędzany przez dopasowany system kontroli

Kilku operatorów korzysta obecnie z EyeC Proofiler 1200 DT w ramach swoich codziennych harmonogramów pracy w zakresie przygotowania do druku i kontroli jakości. Za każdym razem, gdy arkusz jest porównywany z oryginalnym plikiem PDF, system skanuje wydrukowany arkusz, kody kreskowe i Braille'a. Po umieszczeniu pracy na prasie sprawdzany jest pierwszy arkusz, a następnie co 3 tysiące arkuszy. Gomez dodaje: „Dzięki przyjaznemu dla użytkownika interfejsowi nasi operatorzy konsekwentnie korzystają z systemu, ponieważ czują się wspierani, aby uniknąć błędów. Pozwala nam to zapewnić, że możemy spełnić złożone wymagania naszych klientów. Wartość, jaką zapewnia nam EyeC Proofiler jako firma o wysokiej jakości i najwyższym poziomie bezpieczeństwa jest niezaprzeczalna. Bardzo polecam"

Na podstawie informacji firmy EyeC

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności