Andhra Paper Limited wdraża zaawansowaną kontrolę procesów ABB w celu zoptymalizowania produkcji pieców wapienniczychPoprzedni artykuł 

Andhra Paper Limited (APL), jeden z największych zintegrowanych producentów celulozy i papieru w Indiach, wdrożył rozwiązanie ABB do zaawansowanego sterowania procesem (APC) w swoim piecu wapienniczym w Rajahmundry.

Aby zmniejszyć zapotrzebowanie na energię w wysoce interaktywnym procesie produkcji pieca wapiennego, firma ABB zintegrowała swoje rozwiązanie OPT800 Lime APC z istniejącym rozproszonym systemem sterowania (DCS) ABB Ability™ System 800xA firmy APL.

OPT800 Lime umożliwia ściślejszą kontrolę procesu produkcji wapna. W procesie odzysku kraft błoto wapienne jest kalcynowane na wapno palone, które jest następnie przetwarzane w celu wytworzenia białego ługu. Proces ten jest endotermiczny, więc proces kalcynacji wymaga dużej ilości energii i jest jednym z głównych czynników wpływających na koszty energii młyna.

W swojej istocie, OPT800 Lime wykorzystuje model procesu piecowego do dokładnego przewidywania interakcji zmiennych procesowych i dokonywania adaptacji do zmian w procesie w czasie rzeczywistym. Prowadzi to do płynnej i stabilnej pracy celulozowni i jednolitej jakości wapna, jednocześnie zmniejszając zużycie energii i emisje, zwiększając dostępność wapna powtórnie wypalonego i zmniejszając wahania pozostałości węglanów.

„Jesteśmy zaangażowani w praktyki biznesowe odpowiedzialne za środowisko i społecznie, a korzystając z rozwiązania APC firmy ABB, jesteśmy w stanie zoptymalizować działalność pieców wapienniczych”, powiedział M. Sura Reddy, starszy wiceprezes Mill Operations, APL. „Pracujemy z zespołem ABB od ponad 15 lat i bardzo dobrze rozumieją specyfikę naszej działalności. Nie możemy się doczekać, aby skorzystać z bieżących wyników”.

„Ten nowy projekt dla OPT800 Lime w indyjskim przemyśle papierniczym pozwala nam rozszerzyć naszą obecność, jednocześnie prezentując nasze rozwiązania cyfrowe” – powiedział Shankar Singh, Global Product Line Manager, Drives, Automation and Digital Solutions, Pulp and Paper, ABB. „Mamy pewność, że pomożemy Andhra Paper osiągnąć i przekroczyć cele w zakresie redukcji zużycia energii w celu bardziej zrównoważonej działalności papierni”.

Zlokalizowana w dzielnicy East Godavari w stanie Andhra Pradesh, papiernia produkuje szereg produktów z wysokiej jakości papieru używanego do pisania i drukowania oraz tablic specjalnych. Opierając się na istniejących relacjach z klientem, zespół ABB India nawiązał współpracę z APL od samego początku i przeprowadził wieloletnie badanie na miejscu, w którym oceniono warunki operacyjne. W rezultacie byli w stanie zaprezentować dostosowane rozwiązanie z wymiernym zwrotem z inwestycji.

Od 2006 roku APL obsługuje wiodący na rynku ABB Ability™ System 800xA DCS, scentralizowane rozwiązanie, które integruje systemy elektryczne i bezpieczeństwa, aby umożliwić operatorom elektrowni podejmowanie bardziej dokładnych i terminowych decyzji.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności