Asahi Photoproducts uzyskuje certyfikat neutralności węglowej dla płyt fleksograficznych AWP™-DEW CleanPrintPoprzedni artykuł 

Firma Asahi Photoproducts, pionier w opracowywaniu fleksograficznych płyt fotopolimerowych, ogłosiła, że uzyskała certyfikat Carbon Neutral we współpracy z Carbon Trust za wymywane wodą płyty fleksograficzne AWP ™ -DEW CleanPrint zgodnie z PAS 2060. Certyfikacja ta jest regularnie odnawiana; z każdym okresem odnowienia wymagania dotyczące redukcji emisji rosną, w celu zmniejszenia rzeczywistego śladu węglowego certyfikowanego produktu, począwszy od pozyskiwania surowców, poprzez pakowanie i wysyłkę produktu, jego użytkowanie w siedzibie klienta, aż do utylizacji na końcu życia.

„Jesteśmy dumni, że osiągnęliśmy ten ważny kamień milowy na naszej drodze do zrównoważonego rozwoju” – powiedział Dieter Niederstadt, kierownik ds. marketingu technicznego Asahi Photoproducts. „Rozumiemy znaczenie odpowiedzialności i ciągłego doskonalenia w zakresie śladu węglowego i jesteśmy wdzięczni Carbon Trust za fachowe wskazówki i nadzór. Liczymy na ciągłą interakcję z Carbon Trust, kontynuując naszą całą firmę zgodnie z planem zarządzania emisją dwutlenku węgla, który jest częścią procesu certyfikacji Carbon Neutral. Naszym celem jest również pomaganie naszym klientom w wykorzystaniu tego certyfikatu w ich własnych wysiłkach dotyczących śladu węglowego”.

Współpraca z Carbon Trust

Carbon Trust to międzynarodowa firma konsultingowa zajmująca się zmianami klimatycznymi i zrównoważonym rozwojem, której misją jest przyspieszenie przejścia na gospodarkę niskoemisyjną poprzez pomoc rządom, firmom i organizacjom w zmniejszeniu emisji dwutlenku węgla i osiągnięciu większej wydajności zasobów. Lider w zakresie śladu środowiskowego , Carbon Trust certyfikuje ślad produktów, organizacji i łańcuchów wartości na całym świecie. We współpracy z organizacją certyfikującą , taką jak Carbon Trust, istnieje formalny proces uzyskania certyfikatu. Składa się z dwóch etapów. Po pierwsze, Carbon Trust współpracuje z wnioskodawcami, aby ustalić dokładny pomiar ich obecnego śladu węglowego; innymi słowy Carbon Measured Certification, zgodnie z normą PAS 2050. Jeśli naprawdę nie wiesz, od czego zaczynasz, nie możesz dokładnie zmierzyć swojego postępu w kierunku neutralności węglowej. Jest to rygorystyczny iw pełni udokumentowany proces. Druga część procesu to zgodność z normą PAS 2060, czyli uzyskanie statusu Carbon Neutral.

Odpowiedzialność jest krytyczna

Kluczowym elementem procesu certyfikacji Carbon Neutral jest odpowiedzialność, zarówno w celu zapewnienia rzeczywistej zgodności z odpowiednimi normami, jak i uniknięcia jakichkolwiek oznak greenwashingu. Ponadto prowadzenie tego typu poważnych zmian w organizacji wymaga zmiany sposobu myślenia ludzi zajmujących się badaniami i rozwojem, zarządzaniem produktami i nie tylko. „W firmie Asahi Photoproducts”, dodał Dieter, „od 1973 roku produkujemy wymywane wodą płyty fleksograficzne w postaci płyt z płynnej żywicy APR do tektury falistej, które do dziś są najbardziej zrównoważonym dla środowiska rozwiązaniem w produkcji płyt fleksograficznych. A dzisiaj mamy pełne wsparcie naszej firmy macierzystej, Asahi Kasei, w tworzeniu niezbędnej zmiany kulturowej, aby zapewnić jeszcze większą równowagę w naszych produktach fleksograficznych”.

Rozwiązywanie problemów związanych ze zmianą klimatu jest trudne i istnieje potrzeba przyspieszenia odpowiednich działań. Jest to kluczowy czynnik rosnącego dążenia Asahi Kasei do osiągnięcia statusu neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla dla 30% jej działalności do 2030 r. i 100% do 2050 r. Jest to powód, dla którego firma Asahi Photoproducts ciężko pracowała, aby uzyskać certyfikat PAS 2060 Carbon Neutral przyznany przez Carbon Trust dla jego zmywalne wodą płyty fleksograficzne AWP ™ -DEW.

„Podczas gdy nasza początkowa certyfikacja wykorzystuje offsety węglowe, ponieważ nasze płyty fleksograficzne są produkowane z surowców kopalnych, naszym ostatecznym celem jest zminimalizowanie tych offsetów, ponieważ ciężko pracujemy, aby nasze produkty były jeszcze bardziej w harmonii ze środowiskiem”. Dieter kontynuuje. „Oprócz kredytów kompensujących, certyfikacja Carbon Neutral wymaga również przedłożenia planu zarządzania emisją dwutlenku węgla zawierającego jasne cele redukcji śladu węglowego w cyklu życia produktu AWP ™ -DEW, który jest regularnie kontrolowany. Jeśli te cele redukcyjne nie zostaną osiągnięte, certyfikacja wygaśnie. Dla tych, którzy dbają o zrównoważony rozwój, jest to piękno tego wszystkiego. Prace badawczo-rozwojowe będą musiały ustanowić zupełnie nowe kamienie milowe, nie tylko związane z wydajnością graficzną i drukową samej płyty, ale także z jej śladem węglowym . Certyfikacja to dla nas dopiero początek długiej podróży. Wdrożenie tych ulepszeń w całym portfolio produktów AWP ™ zajmie nam trochę czasu . Mamy nadzieję, że inni uczestnicy rynku zostaną zachęceni do pójścia w nasze ślady w celu odróżnienia technologii druku fleksograficznego od innych alternatyw , dzięki czemu stanie się ona preferowaną technologią druku dla marek i nabywców druku.”

Aby dowiedzieć się więcej na temat neutralności węglowej i procesu stosowanego przez Asahi Photoproducts w celu uzyskania tego certyfikatu, pobierz naszą białą księgę, "Neutralność węglowa: cel, który warto realizować ”.

Aby uzyskać więcej informacji na temat rozwiązań fleksograficznych firmy Asahi Photoproducts, które są w harmonii ze środowiskiem, odwiedź stronę www.asahi-photoproducts.com.

Na podstawie informacji firmy Asahi Photoproducts

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności