HP przedstawia drukarkę HP PageWide T700i do opakowań papierowychPoprzedni artykuł 

Podczas Corrugated Week 2022. firma HP zaprezentowała drukarkę HP PageWide T700i — nową, 67-calową (1,7 m), cyfrową platformę zwojową, która pomaga przetwórcom osiągnąć większą wydajność operacyjną w przypadku dużych nakładów produkcja cyfrowych aplikacji do jednostronnego laminowania, falowania i składania kartonów.

HP kontynuuje inwestycje na rynku opakowań, aby stworzyć nowe możliwości dla przetwórców opakowań i marek, aby czerpać korzyści z transformacji analogowej w cyfrową.

Prasa HP PageWide T700i, która ma być dostępna do instalacji pod koniec 2023 r., będzie można skonfigurować tak, aby spełniała określone potrzeby klientów i rynku, i zawierała szereg opcji in-line do ręcznego lub ciągłego rozwijania, gruntowania, lakierowania i dostawy w zarówno w formacie rolkowym, jak i arkuszowym. Wybrane konfiguracje będą mogły pracować z prędkością do 300 m/min (1000 stóp na minutę) przy użyciu jednoprzebiegowej technologii termicznego atramentu HP z atramentami na bazie wody do drukowania opakowań, które można poddać recyklingowi, co dodatkowo wspiera cele konwertera w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym.

Nowa platforma drukarska wspiera zwiększenie wydajności zakładu i zmniejszenie kosztów produkcji opakowań papierowych, a także umożliwi przetwórcom opakowań drukowanie ze znacznie skróconym czasem realizacji i mniejszymi wymaganiami dotyczącymi minimalnej ilości zamówień, co optymalizuje zapasy, jednocześnie koncentrując wydajność druku analogowego na dłuższych seriach . Dla przetwórców zmagających się z rosnącą presją w łańcuchu dostaw drukarka ta stanowi istotną szansę na rozwój biznesu, umożliwiając lepszą ekonomię, większą wszechstronność produkcji i bardziej zrównoważone rozwiązania opakowaniowe.

„Projektując drukarkę T700i, wsłuchaliśmy się w potrzeby naszych klientów i rynku. Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, przetwórcy potrzebują większej elastyczności, aby reagować na dynamiczne trendy i wyzwania rynkowe, a opakowania cyfrowe nadal fundamentalnie przekształcają łańcuch dostaw opakowań do produkcji masowej i masowej” — powiedziała Annette Friskopp, Global Head and General Manager, HP PageWide Przemysłowy. „Drukarka HP T700i umożliwia klientom osiągnięcie oszczędności kosztów produkcji i skrócenie czasu realizacji, a także umożliwia realizację bardziej wartościowych zadań drukowania1 ”.

Nowa maszyna będzie wyposażona w głowice drukujące HP Thermal Inkjet nowej generacji, zdolne do wydajnej produkcji przemysłowej. Sprawdzona technologia atramentowa opiera się na poprzednich generacjach termicznych drukarek atramentowych HP, aby umożliwić klientom uzyskanie spójnej i powtarzalnej jakości 6-kolorowego druku offsetowego przy dużych prędkościach w przypadku opakowań o wysokiej jakości grafiki. Klienci drukarki T700i Press skorzystają ze skalowalności produkcji HP i integracji pionowej z działami druku przemysłowego HP, co zapewni ich firmie wyraźną przewagę.

HP PageWide T700i Press będzie drugim formatem maszyny drukarskiej stworzonym we współpracy z Koenig & Bauer, po pierwszym zaprezentowaniu 110-calowej maszyny HP PageWide T1100S w 2015 roku, a następnie ulepszeń, w tym HP PageWide T1170, T1190 i najnowszej drukarki T1195i. „Koenig & Bauer jest jednym z wiodących na świecie producentów drukarek tradycyjnych, z ponad 200-letnim doświadczeniem w inżynierii drukarek i opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań, które spełniają wymagania jakościowe klientów” – powiedział Christoph Müller, członek zarządu Koenig & Bauer. „Wraz z wiodącą rolą HP i innowacjami w dziedzinie technologii termicznego druku atramentowego, drukarka HP PageWide T700i została opracowana, aby po raz kolejny połączyć nasze uzupełniające się mocne strony technologiczne, aby zapewnić przetwórcom opakowań niespotykaną elastyczność i niezmienność jakości”.

HP zaprezentuje się na targach Corrugated Week 2022 w San Antonio w Teksasie, 19-21 września, na stoisku nr 406, a także przedstawi prezentację wprowadzającą na temat nowej drukarki T700i podczas sesji „Co nowego” w środę, 21 września 10:30 w hali wystawienniczej.

Na podstawie informacji HP Inc.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności