Zrównoważone zaangażowanie hubergroup Deutschland nagrodzone srebrnym medalem EcoVadisPoprzedni artykuł 

Dzięki ponad 255-letniemu doświadczeniu hubergroup Print Solutions jest jednym z wiodących specjalistów w dziedzinie atramentów. (zdjęcia: Timo Lutz Werbefotografie)
Dzięki ponad 255-letniemu doświadczeniu hubergroup Print Solutions jest jednym z wiodących specjalistów w dziedzinie atramentów. (zdjęcia: Timo Lutz Werbefotografie)

Specjalista w zakresie farb drukarskich hubergroup Deutschland jest zaangażowany w zrównoważony rozwój i został nagrodzony srebrnym medalem przez EcoVadis, największego niezależnego dostawcę ocen zrównoważonego rozwoju. hubergroup znajduje się wśród 20 procent najlepszych spośród ponad 100 000 firm ocenionych dotychczas przez EcoVadis. W ramach oceny EcoVadis bada zarządzanie zrównoważonym rozwojem firm w obszarach środowiska, praw pracowniczych i praw człowieka, etyki i zrównoważonych zamówień.

Od 2007 roku globalna organizacja EcoVadis ocenia starania firm na rzecz zrównoważonego działania i przestrzegania wysokich standardów społecznych. hubergroup Deutschland znajduje się wśród 20 procent najlepszych firm ocenionych w rankingu, demonstrując w ten sposób holistyczne podejście do zrównoważonego rozwoju. Na przykład hubergroup przywiązuje dużą wagę do ochrony zasobów i produkcji ekologicznych farb drukarskich. Zasada gospodarki o obiegu zamkniętym, w której unika się odpadów, a zamiast tego wykorzystuje ponownie materiały w celu ochrony środowiska, odgrywa kluczową rolę. W ścisłej współpracy z organizacjami takimi jak Cradle to Cradle, CEFLEX, INGEDE czy EPEA, specjalista od farb drukarskich każdego dnia pracuje nad optymalizacją zrównoważonego rozwoju swoich produktów i procesów.

Już w latach 90-tych hubergroup jako pierwszy zakład produkcyjny w Niemczech wprowadził system zarządzania jakością ISO 9001. W dalszej kolejności znalazły się systemy zarządzania środowiskiem, bezpieczeństwem i higieną pracy, energią oraz HACCP. Ponadto hubergroup jest członkiem inicjatywy „Responsible Care” i podpisując Globalną Kartę „Responsible Care Global Charter” zobowiązała się do dobrowolnego robienia więcej niż wymagają tego przepisy i regulacje.

Holistyczne spojrzenie na zrównoważony rozwój

„Nasz wynik w rankingu EcoVadis pokazuje, że poważnie traktujemy kwestię zrównoważonego rozwoju. Naszą naczelną zasadą jest: patrzymy na zrównoważony rozwój całościowo i nieustannie napędzamy gospodarkę o obiegu zamkniętym. Dlatego podejmujemy wiele dużych i małych kroków, aby nasze działania i nasze produkty są bardziej ekologiczne”, wyjaśnia Carsten Zölzer, dyrektor zarządzający hubergroup Deutschland. „Cieszymy się, że znaleźliśmy się wśród 25 procent najlepszych uczestniczących firm we wszystkich obszarach ocenianych przez EcoVadis. Ale ten wynik postrzegamy również jako wskazówkę do dalszych ulepszeń – ponieważ chcemy nadal napędzać zrównoważony biznes”.

Na przykład w 2022 r. firma hubergroup wprowadziła na rynek powłokę barierową dla tlenu, która umożliwia jednomateriałowe pakowanie żywności wrażliwej na tlen. Firma oferuje farby drukarskie z pełną certyfikacją Cradle to Cradle do druku fleksograficznego i wklęsłego wodnego i rozpuszczalnikowego oraz do druku offsetowego. To sprawia, że hubergroup jest jednym z producentów o najszerszym portfolio zrównoważonych farb drukarskich.

Na podstawie informacji firmy hubergroup

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności