Pro Carton Awards: Młodzi projektanci opakowań zaproszeni do udziałuPoprzedni artykuł 

Wiodący europejski konkurs na projekt opakowania odbędzie się ponownie w 2023 roku i już przyjmuje zgłoszenia. W tym roku młodzi europejscy projektanci w konkursie Pro Carton Young Designers Award szansę wygrania wycieczki do wiodącego producenta opakowań kartonowych w celu zapoznania się z ich koncepcjami opakowań kartonowych oraz odbycia ekskluzywnego szkolenia praktycznego z producentem składanych pudełek kartonowych w Europie. Ostateczny termin zgłoszeń upływa 19 maja 2023 r.

Nagroda Pro Carton Young Designers Award pomaga promować zrównoważone, innowacyjne koncepcje opakowań w całej Europie i jest wyrazem uznania dla młodych talentów projektowych i kreatywnych umysłów, które są wzorowe w tej dziedzinie.

Rozpoczęty w 2004 roku konkurs zaprasza uczniów z europejskich szkół, uczelni i uniwersytetów do sprawdzenia swoich umiejętności projektowych i opracowania najbardziej innowacyjnej koncepcji opakowania kartonowego. Zgłoszenia można przesyłać w trzech kategoriach: Żywność i napoje, Wszystkie inne i Zrównoważony rozwój. Ponadto odbędzie się głosowanie na nagrodę publiczności, której zwycięzca może zabrać do domu Apple iPad. Wszyscy finaliści i ich nauczyciele zostaną zaproszeni na galę wręczenia nagród, która odbędzie się w Sewilli w południowej Hiszpanii we wrześniu 2023 r.

Uczestników zachęca się, aby stawiali zrównoważony rozwój w projektowaniu jako sedno swoich rozwiązań i zastanawiali się, w jaki sposób producenci mogą wykorzystać wszechstronność i praktyczność tektury, aby zwiększyć atrakcyjność swoich opakowań i półek ekspozycyjnych z materiałów odnawialnych.

Do udziału w bezpłatnym konkursie zapraszamy uczniów i studentów wszystkich poziomów kształcenia. Zachęcamy nauczycieli do uwzględnienia nagrody Pro Carton Young Designers Award w swoich projektach klasowych w 2023 r. Partnerzy wspierający Pro Carton przekazują uczniom bezpłatne arkusze tektury.

Od czasu ogłoszenia konkursu w 2004 roku rośnie zainteresowanie ze strony instytucji edukacyjnych, które dostrzegły duże możliwości, jakie ta nagroda daje młodym projektantom. W 2022 r. nagrody przyciągnęły rekordową liczbę zgłoszeń – ponad 800 zgłoszeń z ponad 100 uniwersytetów.

Burak Ayataç otrzymał główną nagrodę w 2022 roku za swoją praktyczną i solidną konstrukcję Twin Bags na popcorn i napoje w kategorii Creative Cardboard Concepts | Artykuły spożywcze i napoje . Najwyższa nagroda w kategorii Creative Cardboard Concepts | Wszyscy pozostali powędrowali do duetu Jana Becker & Wilma Schulz za Float , trwałe i jednocześnie zabawne opakowanie soli do kąpieli. Uczniowie Anna Grubing, Daria-Luna Sagurna i Sabrina Hofmann zdobyły nagrodę za zrównoważony rozwój za swoją koncepcję Align , przyjazną dla środowiska alternatywną metodę organizowania i sortowania kabli – bez użycia plastiku.

Winfried Mühling, dyrektor ds. marketingu i komunikacji w firmie Pro Carton, skomentował: „Pro Carton Young Designers Award to wspaniały konkurs, który oferuje uczniom szkół i uniwersytetom w każdym wieku fantastyczną okazję do rozwijania swoich kreatywnych talentów i poznawania przyszłości opakowań i my myślimy o planetach. Tektura jest niezwykle wszechstronnym, odnawialnym materiałem i zawsze jesteśmy zdumieni kreatywnością naszych zwycięzców. Z niecierpliwością czekamy na nowe wkłady i kolejny udany rok tworzenia kartonów od przyszłych liderów branży opakowaniowej”.

Szczegółowe informacje na temat specyfikacji i zasad konkursu Pro Carton Young Designers Awards można znaleźć tutaj:

https://www.procarton.com/awards/pro-carton-young-designers-award/2023-2/rules/

Na podstawie informacji organizatora

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności