Technologie powlekania Michelmana — posłuchaj dyskusji na targach Converters Expo 13 kwietniaPoprzedni artykuł 

Lori Gobris
Lori Gobris

Inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju wdrażane na całym świecie zachęcają marki i przetwórców do poszukiwania technologii zmieniających paradygmat, które ułatwiają ulepszone rozwiązania wycofania z eksploatacji elastycznych konstrukcji opakowaniowych — w tym opartych zarówno na włóknach, jak i na folii podłoża.

Możesz dowiedzieć się więcej na ten temat podczas ożywionej prezentacji zatytułowanej „Zintegrowane rozwiązania dla opakowań wysokobarierowych gotowych do recyklingu”, która zostanie wspólnie zaprezentowana przez Lori Gobris z Michelmana i Chrisa Marshalla z BOBST na Converters Expo 2023. Michelman we współpracy z partnerami BOBST i UPM opracował nowe technologie powlekania w kompleksowych rozwiązaniach opakowaniowych, które mogą dorównać wysokim parametrom barierowym dzisiejszych laminatów wielomateriałowych. Te nowe rozwiązania umożliwiają wytwarzanie konstrukcji monomateriałowych, które mogą zwiększyć możliwości recyklingu gotowego produktu. Prezentacja Gobris i Marshalla szczegółowo omówi rozwój i możliwości tych technologii.

Gobris powiedziała: „Następna generacja wielofunkcyjnych podkładów tlenowych, które stworzył Michelman, zapewnia ulepszone właściwości barierowe przy niskiej masie powłoki, jednocześnie umożliwiając metalizację podstawowych podłoży. Ta innowacja, opracowana we współpracy z BOBST i partnerami, zaowocowała dwoma przełomowymi, zrównoważonymi rozwiązaniami opakowaniowymi . PrimeCycle to w pełni jednomateriałowa bariera PE stanowiąca alternatywę dla nienadających się do recyklingu folii metalizowanych, a oneBARRIER FibreCycle to rozwiązanie opakowaniowe na bazie papieru, które ma zastąpić wysokobarierowe opakowania foliowe”.

Informacje o prelegentach:

  • Lori Gobris jest kierownikiem ds. globalnego marketingu w dziale drukowania i pakowania w firmie Michelman. Wykorzystuje swoje prawie 30-letnie doświadczenie w branży papierniczej i opakowań elastycznych, aby pomóc Michelman w dostarczaniu dostosowanych, udoskonalonych rozwiązań, które umożliwiają zrównoważone opakowania.
  • Chris Marshall ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży opakowań do żywności i jest bardzo zainteresowany zrównoważonymi rozwiązaniami w zakresie opakowań. Obecnie zajmuje się środkowo-zachodnimi maszynami BOBST do pakowania elastycznego, w tym CI, rotacją, laminowaniem, powlekaniem i metalizacją.

Converters Expo odbędzie się w dniach 12-13 kwietnia w Lambeau Field w Green Bay w stanie Wisconsin.

Na podstawie informacji firmy Michelman

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności