Mondi i ATS-Tanner wprowadzają na rynek papierową opaskę do pakowania żywności i opakowań zbiorczychPoprzedni artykuł 

Mondi, światowy lider w dziedzinie zrównoważonych opakowań i papieru, nawiązał współpracę ze szwajcarskim przetwórcą ATS-Tanner, aby stworzyć innowacyjną opaskę papierową, która może pomieścić indywidualnie oznakowane produkty lub paczki, redukując ilość niepotrzebnego plastiku.

ATS-Tanner wykorzystuje papier siarczanowy Advantage MF SpringPack firmy Mondi i przekształca go w opaskę, dodając funkcjonalną barierę po obu stronach papieru. Papier jest następnie uszczelniany za pomocą ultradźwięków, eliminując potrzebę stosowania kleju. Gwarantuje to, że produkty są zabezpieczone przy minimalnym opakowaniu, zmniejszając ilość odpadów i dostarczając ekonomiczne rozwiązanie. ATS-Tanner sprzedaje powlekane taśmy pod marką TruePaper.

Wytrzymałość papieru pakowego Mondi oznacza, że może on utrzymać ciężar do 20 kg, dzięki czemu taśma idealnie nadaje się do wiązek owoców i warzyw, a także opakowań zbiorczych butelek i innych towarów konsumpcyjnych. Papier zapewnia doskonałe wyniki drukowania, co oznacza, że informacje o marce, produkcie, zwrotach i odpowiedzialnym gospodarowaniu odpadami mogą zostać przekazane użytkownikowi końcowemu.

Papier kraft firmy Mondi, z którego wykonana jest taśma papierowa, jest wykonany z surowców odnawialnych, pozyskiwanych w sposób odpowiedzialny i certyfikowanych. Nadaje się do recyklingu w istniejących strumieniach recyklingu papieru w całej Europie, spełniając nawet niemiecki współczynnik 95/5.

Carsten Breiter, International Key Account Manager Specialty Kraft Paper, Mondi, mówi: „Łącząc wiodącą na świecie wiedzę specjalistyczną w zakresie zrównoważonych opakowań z maszynami i umiejętnościami ATS-Tanner, wspólnie stworzyliśmy system, który zapewnia doskonałą ochronę produktów przy jednoczesnej redukcji niepotrzebnego plastiku. Jest to doskonały przykład silnej współpracy, dzięki której powstało nowe rozwiązanie, które właśnie to robi”.

Serge Tanner, właściciel i dyrektor generalny ATS-Tanner, mówi: „Wypróbowaliśmy różne gatunki papieru i papier pakowy Mondi zapewnia wymaganą wytrzymałość, aby zastąpić opakowanie z tworzywa sztucznego tą taśmą papierową. TruePaper to efektywne pod względem zasobów rozwiązanie, które w zależności od używanej okleiniarki może owijać produkty o wymiarach do 1300 x 500 mm i jest wygodne w przechowywaniu. Używanie papieru zamiast plastiku to nie jedyna zaleta: bandownica ultradźwiękowa firmy ATS-Tanner zużywa o 98% mniej energii niż pakowanie przesyłki o podobnej wielkości za pomocą maszyny do pakowania w folię termokurczliwą”.

Na podstawie informacji firmy Mondi Group

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności