XSYS wprowadza na rynek płytę nyloflex® FTV Digital do wysokiej klasy opakowań elastycznychPoprzedni artykuł 

Firma XSYS ogłosiła wprowadzenie na rynek nyloflex® FTV Digital, płyty fotopolimerowej o twardej twardości do druku fleksograficznego opakowań elastycznych przy użyciu farb solwentowych. Nowa formuła płyty, opracowana z wykorzystaniem naturalnej technologii flat-top dot i gładkiej powierzchni, spodoba się klientom obsługującym właścicieli marek, którzy wymagają najwyższej jakości druku na podłożach foliowych, oferując jednocześnie maksymalną elastyczność i wyższą wydajność.

„Nasi klienci znajdują się pod ciągłą presją, aby dostarczać spójne wyniki drukowania szybciej i wydajniej” — powiedział Simon Top, menedżer produktu w XSYS. „Wraz z nyloflex® FTV Digital firma XSYS wprowadziła najnowszą innowację w zakresie płyt do drukowania wysokiej klasy opakowań elastycznych. Co więcej, nowa płyta nie wymaga żadnych zmian w istniejącym sprzęcie do cyfrowego wymywania rozpuszczalnikiem ani żadnych dodatkowych kosztów związanych z urządzeniami pomocniczymi lub materiałami eksploatacyjnymi”.

W połączeniu ze standardową ekspozycją bankową nyloflex® FTV Digital może pomieścić najdrobniejsze punkty podświetlenia, co skutkuje szerszym zakresem tonalnym i pozwala uzyskać doskonałe gęstości stałego atramentu w połączeniu z rastrowaniem powierzchni. W drukarni wyższy wskaźnik OEE można osiągnąć dzięki technologii AIF (wypełnianie przeciw tuszowi), która zapewnia dłuższe i czystsze nakłady przy użyciu atramentów na bazie rozpuszczalnika . Ponieważ nowa formuła jest mniej podatna na pęcznienie płyt, korzyści obejmują również mniejsze straty płyt i dłuższą trwałość w prasie. Wysoką spójność i doskonałą powtarzalność uzyskuje się dzięki transferowi obrazu 1:1 na płycie, dzięki czemu nadaje się do opcjonalnych rastrów powierzchniowych. Nowa płyta wyjątkowo dobrze współpracuje z wzorami rastrowymi powierzchni ThermoFlexX Woodpecker, w tym Woodpecker Sharp i Nano, a także jest idealna do druku z rozszerzoną gamą kolorów.

W przeciwieństwie do podobnych płyt dostępnych na rynku, nyloflex® FTV Digital został opracowany w celu osiągnięcia doskonałej jakości niezależnie od tego, czy jest naświetlany przy użyciu konwencjonalnych lamp lampowych UV-A, czy technologii światła LED UV-A, przed obróbką w systemie wymywania rozpuszczalnikiem. Zoptymalizowana formuła płyty LED sprawia, że płyta nyloflex® FTV Digital doskonale nadaje się do naświetlania w urządzeniu ThermoFlexX Catena-E, co zapewnia najwyższą ogólną wydajność sprzętu (OEE) w produkcji płyt. „Nyloflex® FTV Digital oferuje klientom to, co najlepsze z obu światów, ponieważ jest równie wydajny zarówno w konwencjonalnych ekspozycjach bankowych, jak iw nowszych systemach LED. Ponieważ zmniejsza to również złożoność w pomieszczeniu z płytami, doskonale uzupełnia naszą ofertę dla rynku wysokiej klasy opakowań elastycznych. Oprócz dobrze znanej płyty nyloflex® NEF Digital, która była pierwszą płytą zoptymalizowaną pod kątem diod LED dla segmentu wysokiej klasy opakowań elastycznych, możemy teraz zaoferować drugą płytę zoptymalizowaną pod kątem diod LED, która zapewnia również doskonałe wyniki drukowania przy ekspozycji bankowej”. skomentował Simon Top. „Nowa płyta zapewni tym klientom, którzy planują przejść na ekspozycję LED, taką jak nasza technologia Catena-E, łatwą i prostą drogę do przyszłości z wiodącą na rynku jakością”.

Podsumował: „Jak zawsze celem XSYS jest umożliwienie naszym klientom osiągania doskonałych wyników i pomoc w ograniczeniu złożoności w hali płyt, przy jednoczesnym zwiększeniu produktywności i jakości dzięki najlepszym w swojej klasie innowacjom. Otrzymaliśmy już doskonałe opinie klientów, które dowodzą, że dzięki nyloflex® FTV Digital zdecydowanie to osiągamy”.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności