"Low migration" - warsztaty Mark Andy. Kiedy niski stopień migracji staje się koniecznościąPoprzedni artykuł 

Coraz bardziej rygorystyczne prawo, jakie wdrażane jest w ostatnim czasie, coraz większe wymagania producentów żywności, kosmetyków, farmaceutyków i ich klientów, a dodatkowo duże zmiany legislacyjne, jakie będą wprowadzane w niedalekiej przyszłości sprawiają, że zjawisko dotyczące niskiej migracji (low migration – LM) w produkcji opakowań i etykiet do żywności, napojów, chemii, kosmetyków, leków staje się obecnie ważnym problemem. Naprzeciw tym wyzwaniom wychodzi firma Mark Andy,organizując po raz kolejny warsztaty, tym razem dedykowane właśnie kwestii LM. Odbędą się one w Centrum Demonstracyjnym firmy w Warszawie w dniach 23-24 maja br.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować się na stronach: https://www.markandy.com/low-migration/.

„Potrzeby naszych klientów – mówi Lena Chmielewska-Bontron, European Marketing Manager w firmie Mark Andy - od zawsze były dla nas sprawą priorytetową. Zagadnienia związane z niskim stopniem migracji (LM) w produkcji opakowań i etykiet zainteresowały ich szczególnie w ostatnim czasie. Dzieje się tak ze względu na zmiany, jakie wprowadzane są (lub będą w niedalekiej przyszłości) w prawie obowiązującym producentów żywności, napojów, kosmetyków, chemii i farmaceutyków. Są to zatem kluczowi zleceniodawcy naszych klientów. Przychodzimy im z pomocą, organizując dla firm z całego świata warsztaty poświęcone zagadnieniu LM. Choć nasze maszyny i rozwiązania nie wpływają bezpośrednio na stopień migracji farb, lakierów czy innych powłok, chcemy w tym zakresie wspierać rynek. Zaprosiliśmy więc w tym celu do udziału w warsztatach najlepszych na rynku partnerów – m.in. firmę J.S. Hamilton, będącą akredytowanym laboratorium badawczym, które w sposób kompleksowy łączy szerokie spektrum badań analitycznych prowadzonych we własnych laboratoriach z badaniami marketingowymi oraz usługami rzeczoznawczo-kontrolnymi. Jesteśmy przekonani, że nasze wspólne przedsięwzięcie pomoże uczestnikom w zgłębieniu tego niełatwego zagadnienia”.

Warsztaty dedykowane są przedstawicielom firm z całego świata: kadrze zarządzającej, drukarzom, specjalistom druku, technologom. Mark Andy zaprasza na to wydarzenie nie tylko swoich klientów, ale także inne firmy zainteresowane tematem LM. Podczas spotkania, odbywającego się w Centrum Technologicznym Mark Andy w Warszawie (mieszczącym również europejski demo room), firma zaprezentuje kilka rozwiązań ze swojej bogatej oferty. Znajdzie się wśród nich maszyna fleksograficzna Evolution Series E5, także w kontekście różnych systemów utrwalania w niej wykorzystywanych (suszenie farb UV, LED, wodnych). Prezentowane będą również maszyny dwie hybrydowe: inkjetowa Digital Series HD i tonerowa Digital Pro 3. Ich możliwości zaprezentują Łukasz Chruśliński – European Sales Manager i Łukasz Kaczyński – Demo Room Manager z firmy Mark Andy. Przedstawią oni najważniejsze informacje na temat druku fleksograficznego, tonerowego i hybrydowego oraz zaprezentują ustawienia prac na poszczególnych maszynach.

Z kolei o migracji farb mówić będzie Adam Fotek, przedstawiciel Hamilton. Zaprezentuje on wirtualny „spacer” po laboratorium firmy Hamilton, omówi zasady i wymogi odnośnie badania migracji farb do druku etykiet na produkty spożywcze, kosmetyki, chemię i napoje. Tematykę migracji farb omawiać również będzie przedstawiciel firmy Siegwerk – producenta farb. Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną także systemy suszenia GEW.

„Z myślą o uczestnikach naszych warsztatów przewidzieliśmy też sesję pytań i odpowiedzi – mówi Łukasz Kaczyński . – Z doświadczenia wiemy bowiem, że goście przyjeżdżają do nas z konkretnymi problemami, zagadnieniami, które chcieliby poznać bliżej. Wszystkie wydarzenia, które organizujemy są dla nich tego rodzaju możliwością, również dzięki okazji do wielu indywidualnych rozmów. Przygotowaliśmy również wspólną kolację wieńczącą pierwszy dzień naszych warsztatów, by dać naszym gościom możliwość rozmów i integracji w mniej oficjalnej atmosferze. Serdecznie więc zapraszamy do spotkania z nami i naszymi partnerami. Jesteśmy przekonani, że wydarzenie to dostarczy Państwu wiedzy na temat sposobów na osiąganie jak najniższego stopnia migracji farb, lakierów czy innych powłok przy produkcji, jaką realizujecie, a także pozwoli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie maszyn fleksograficznych i hybrydowych firmy Mark Andy”.

Na podstawie informacji Poligraficznej Agencji Informacyjnej

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności