Canon przedstawia imagePROGRAF TC-20M, wielkoformatową drukarkę z wbudowanym skaneremPoprzedni artykuł 

Użytkownicy mogą kopiować i powiększać dokumenty formatu A4 bezpośrednio z panelu sterowania drukarki, bez potrzeby korzystania z komputera.
Użytkownicy mogą kopiować i powiększać dokumenty formatu A4 bezpośrednio z panelu sterowania drukarki, bez potrzeby korzystania z komputera.

Canon zaprezentował imagePROGRAF TC–20M, pełnokolorową wielkoformatową drukarkę biurkową wyposażoną w płaski skaner formatu A4. Jej przyjazny dla użytkownika design pozwala od razu tworzyć profesjonalne wydruki w formacie do A1+, takie jak plakaty reklamowe dla sklepów i restauracji, materiały edukacyjne dla szkół albo spersonalizowany papier prezentowy. Urządzenie pozwala także drukować rysunki techniczne, dokumentację wielkoformatową i kolorowe wizualizacje, co czyni z niego idealny wybór dla przedsiębiorstw z branży architektury, budownictwa oraz inżynierii.

Oprócz klasycznych funkcji, imagePROGRAF TC-20M oferuje użytkownikom podgląd wydruku z plików JPEG i PDF, skanowanie, kopiowanie i powiększanie obrazów. Dostęp do urządzenia może się odbywać bez udziału komputera - wydruki można zlecać bezpośrednio z panelu kontrolnego, za pośrednictwem pamięci USB.

Design oszczędzający miejsce i obsługa rozmiarów od A1+ do A4

Nowoczesny design imagePROGRAF TC-20M pozwala użytkownikom wykonywać wszystkie prace konserwacyjne od przodu maszyny, wliczając w to wymianę papieru (arkusze lub z roli), napełnianie zbiorników z atramentem i odbiór gotowych wydruków. Pojemne zbiorniki na atrament (70 ml) nie wymagają częstego uzupełniania, a wysokiej klasy atramenty pigmentowe w przestrzeni CMYK gwarantują wydruk wysokiej jakości kolorowych projektów. Odmienne kształty i kolory każdej buteleczki na atrament zapobiegają jej napełnieniu złym kolorem tuszu.

Drukarka obsługuje nośniki w rozmiarach do A1+ i jest wyposażona w automatyczny podajnik dla rozmiarów A3 i A4. Jednoczesna obsługa papieru ciętego i papieru z roli pozwala użytkownikowi kopiować i drukować różne rozmiary obrazów na jednej maszynie poprzez wybór źródła papieru w panelu użytkownika. Urządzenie umożliwia także wykonywanie wielu kopii jednego dokumentu na papierze z roli w rozmiarze do A1+.

Niewielkie rozmiary urządzenia (968 mm długości, 525 mm szerokości i 245 mm wysokości) sprawiają, że imagePROGRAF TC-20M zmieści się na biurku lub szafce. Dodatkowy kosz BU-06 może być wykorzystany do zbierania wydrukowanych materiałów, dzięki czemu drukowanie w dużym formacie staje się możliwe nawet w ciasnej przestrzeni.

Jennifer Kolloczek, EMEA Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe, komentuje: – Wydruki wielkoformatowe zazwyczaj są zlecane przez sklepy, instytucje edukacyjne czy hotelarzy. Zauważamy jednak, że rośnie potrzeba samodzielnego wykonywania szybkich, profesjonalnych wydruków w dużym formacie. Drukowanie na miejscu jest szybsze, tańsze i wygodniejsze. Stworzony w tym celu nowy imagePROGRAF TC-20M jest prosty w obsłudze i nie zajmuje dużo miejsca, a co więcej, zawiera wbudowany skaner płaski i odczytuje pliki dostarczone przez USB. Prostotę obsługi urządzenia zapewnia także wygodna aplikacja mobilna. Podłączenie komputera nie jest potrzebne, a wszystkie operacje wykonuje się na panelu z przodu maszyny.

Aplikacja PosterArtist ułatwia tworzenie profesjonalnych plakatów i ulotek

Dzięki użyciu darmowej aplikacji sieciowej Canon PosterArtist, użytkownicy imagePROGRAF TC-20M mogą z łatwością tworzyć plakaty i ulotki. Wybór wielu szablonów pozwala im dostosować projekt do konkretnych potrzeb. PosterArtist wspiera także druk personalizowany oraz ze zmiennymi danymi.

Z myślą o zrównoważonym rozwoju

Canon imagePROGRAF TC-20M cechuje się niskim zużyciem energii (poniżej 26W podczas pracy i 2.4 w trybie oczekiwania). Urządzenie zostało zakwalifikowane na złotej liście U.S. EPEAT - to najwyższy poziom, jaki urządzenia do druku mogą osiągnąć w klasyfikacji przyjazności dla środowiska.

Na podstawie informacji firmy Canon

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności