Ranpak zaprezentuje na targach LogiMAT 2023 najnowsze zrównoważone rozwiązania w zakresie pakowania na końcu liniiPoprzedni artykuł 

Cut'it! EVO  wysyła zapakowane pudełko z minimalną potrzebą lub bez konieczności wypełniania pustych przestrzeni, a następnie nakłada klejony wierzch
Cut'it! EVO wysyła zapakowane pudełko z minimalną potrzebą lub bez konieczności wypełniania pustych przestrzeni, a następnie nakłada klejony wierzch

Ranpak Holdings Corp. („Ranpak”) (NYSE: PACK), światowy lider zrównoważonych środowiskowo rozwiązań w zakresie opakowań papierowych dla handlu elektronicznego i przemysłowych łańcuchów dostaw, poinformował dzisiaj, że na targach LogiMAT 2023, zaplanowanych na 25-27 kwietnia w Centrum Targowym w Stuttgarcie, zaprezentuje nowe, ekscytujące rozwiązania automatyzacji pakowania na końcu linii (EOL).

Ranpak będzie znajdować się w hali 5, stoisko 5B67 na targach. Podczas pokazu Ranpak zademonstruje swoje kompleksowe portfolio rozwiązań automatyzacji pakowania EOL. Rozwiązania te mają na celu maksymalizację wydajności pakowania dla klientów, umożliwiając im osiągnięcie wewnętrznych celów wymaganych do zapewnienia zgodności z nadchodzącą dyrektywą UE w sprawie opakowań. Obejmuje to wymóg ograniczenia ilości pustych przestrzeni do nie więcej niż 40% w wysyłanych paczkach. Rozwiązania opakowaniowe Ranpak są przyjazne dla środowiska i oparte na papierze. Zapewniają wysoką ochronę, nie zawierają plastiku i zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić pakowanie materiałów przy użyciu najmniejszej objętości i minimalnego lub zerowego wypełnienia pustych przestrzeni, wspierając klientów w osiągnięciu wspomnianego celu 40%. Konfiguracje automatyzacji Ranpak zainstalowane na całym świecie zapewniły zwiększoną produktywność przy mniejszym nakładzie pracy, zmniejszeniu ilości odpadów i bardziej zrównoważonej operacji pakowania. Eksperci Ranpak będą obecni na targach, aby omówić potrzeby odwiedzających i zarekomendować optymalne opcje konfiguracji, które mogą zrewolucjonizować proces pakowania.

Ranpak Protective Paper and Automation Solutions: dostępne już dziś, aby pomóc klientom spełnić wymagania jutra.

UE zaproponowała nową dyrektywę opakowaniową, która ma wejść w życie w 2030 roku. Rozwiązania, które Ranpak zaprezentuje na targach LogiMAT 2023, będą wspierać klientów w osiąganiu ich celów związanych z przestrzeganiem dyrektywy opakowaniowej. Na wystawie prezentowane są dwa rozwiązania automatyzacji, które Ranpak oferuje dla nowoczesnych operacji pakowania, w tym:

  • Zautomatyzowana maszyna pakująca Cut'it!™ EVO redukuje puste przestrzenie w paczkach przed wysyłką, obniżając koszty wysyłki. Automatycznie skraca kartony, dopasowując je do najwyższego punktu wypełnienia, a następnie bezpiecznie przykleja wieczko.
  • Debiutujący na targach ergonomiczny system Flap'it!™ to wysoce efektywne rozwiązanie automatyzujące pakowanie drobnych produktów. Operacje handlu elektronicznego i logistyki mogą korzystać z wyjątkowej ochrony produktów podczas wysyłki produktów, takich jak książki, gry wideo, płyty DVD, części zamienne i mała elektronika. Pudełka produkowane przez Flap'it! znacznie zmniejszają uszkodzenia podczas transportu i zapewniają mniej zwrotów produktów dzięki zintegrowanym amortyzującym zderzakom w rogach pudełek.

„Z niecierpliwością czekamy na powitanie gości na naszym stoisku na targach LogiMAT” — powiedział Bryan Boatner, dyrektor zarządzający ds. automatyzacji w firmie Ranpak. „Jesteśmy pewni, że odwiedzający nasze stoisko znajdą rozwiązania, których potrzebują, aby przenieść swoją działalność w przyszłość i przygotować się na zgodność z nadchodzącą dyrektywą UE w sprawie opakowań. Jesteśmy bardzo przekonani o prostocie i wydajności naszych systemów, dlatego zachęcamy klientów do przynoszenia własnych artykułów do pakowania na liniach pokazywanych podczas pokazu lub wybierania spośród asortymentu, który mamy pod ręką”.

Ponadto Ranpak zaprezentuje swój nowy komputerowy system wizyjny oparty na sztucznej inteligencji, który może przeprowadzać ocenę jakości towarów przychodzących w celu poprawy ogólnej wydajności i niezawodności zautomatyzowanej linii pakującej.

„Rozwiązania automatyzacji firmy Ranpak umożliwiły nam osiągnięcie poziomu automatyzacji przekraczającego 85% w naszym centrum logistycznym” — mówi Oliver Heinz z Medikamente-per-Klick, internetowego dostawcy produktów farmaceutycznych z siedzibą w Selbitz w Niemczech. „Zainstalowaliśmy dwa Utnij to! EVO drugiej generacji i dwie maszyny do składania obudów Form'it i stwierdziły, że ich wydajność i niezawodność są dobre. Ponieważ byliśmy w stanie zintegrować linie Ranpak z rozwiązaniami innych firm, linie są tak zautomatyzowane, że interwencja człowieka jest bardzo niewielka, od automatycznego pakowania kartonów po dostawę wysokiej jakości zapieczętowanych kartonów o zmniejszonej wysokości, gotowych do do wysyłki. Ranpak współpracował również z nami, aby zrekompensować brak miejsca niektórymi niestandardowymi modyfikacjami. Dzięki tym dwóm systemom jesteśmy w stanie wysłać w naszym zakładzie od 12 do 14 tysięcy kartonów w ciągu 10-godzinnego dnia – to niesamowita przepustowość. Trwałość tych rozwiązań jest również bardzo ważna dla nas i naszych klientów”.

Kolejny zadowolony klient firmy Ranpak z zakresu automatyki, Hans Heijdeman, Operations Manager w Europejskim Centrum Dystrybucji Helly Hansen. Helly Hansen to globalny dostawca odzieży narciarskiej, żeglarskiej i outdoorowej oraz roboczej z siedzibą w Norwegii. Heijdeman stwierdził: „Przeszliśmy od ręcznej operacji kompletacji i pakowania, w której przygotowywaliśmy i wysyłaliśmy od 300 do 400 pudełek na godzinę, do w pełni zautomatyzowanego systemu, który może obsłużyć 1000 pudełek na godzinę w ciągu 16-godzinnego dnia. A projekt wdrożenia naszego nowego systemu odbył się w sezonie rekordowej sprzedaży, co było nie lada osiągnięciem. Ranpak był wyjątkowym partnerem, który pomógł nam osiągnąć tę transformację i jesteśmy bardzo zadowoleni z dokładności i niezawodności naszego nowego systemu. Z Cut'it! EVO minimalizujemy transport lotniczy, ponieważ jesteśmy w stanie dostosować wysokość pudełka do jego rzeczywistej zawartości. Jesteśmy w stanie umieścić więcej pudełek na palecie niż wcześniej, co oznacza mniej ciężarówek na drogach. Ponadto, jak zauważyłem, zautomatyzowany system znacznie zwiększył naszą przepustowość, zapewniając nam przewagę konkurencyjną w przyszłości”.

Oprócz rozwiązań z zakresu automatyki, Ranpak zaprezentuje swoje innowacyjne i przyjazne dla środowiska rozwiązania w zakresie opakowań z papieru ochronnego typu in-the-box, w tym niedawno wprowadzony na rynek RecyCold® climaliner™ w połączeniu z wysoce zrównoważonymi opakowaniami chłodzącymi RecyCold, oferując szeroką gamę korzyści w wielu różnych zastosowaniach łańcucha chłodniczego. Eksperci będą również pod ręką, aby omówić te rozwiązania.

Dodatkowo zapraszamy na pouczającą prezentację podczas LogiMAT Innovation Forum w czwartek, 27 kwietnia, o godzinie 14:30, w Forum North, hala 5. Torben Schultze, General Sales Manager for Automation, omówi proponowane regulacje UE w prezentacja zatytułowana Nowe przepisy UE w zasięgu ręki, w 2030 r. pozostało tylko 40% pustych opakowań – wspólnie znajdźmy rozwiązania!

Na podstawie informacji firmy Ranpak

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności