Maszyna semirotacyjna LEMORAU SMART-L w drukarni etykiet GRAFPRESSPoprzedni artykuł 

Od kilku lat drukarnia GRAFPRESS specjalizuje się w druku etykiet cyfrowych. Aby sprostać stale rosnącym potrzebom klientów nieustannie podąża za najnowszymi technologiami, aby zapewnić najwyższą jakość w krótkim czasie i przystępnej cenie. Jej doświadczenie i kierunek działań obrany jest na druk cyfrowy etykiet w niskich i średnich nakładach.

Cyfrowa drukarnia etykiet z Olkusza inwestuje w maszynę semirotacyjna SMART-L portugalskiego producenta LEMORAU. Wdrożenie przeprowadził autoryzowany przedstawiciel Lemorau w Polsce firma GRAFMASZ.

Grafpress drukuje etykiety na cyfrowej maszynie Konica Minolta AcccurioLabel 230 oraz wdrożonej na przełomie 2022/2023 inkjetowej drukarce SCREEN Truepress L350 UV. „Przyspieszenie wydajności druku wymusiło również nasze inwestycje w proces wykończenia. Mając na uwadze naszą dobrą współpracę z firmą Grafmasz ponownie zdecydowaliśmy się na rozwiązanie tej firmy. Umożliwiono nam zdalną prezentację maszyny a także procesu ich produkcji w fabryce w Porto, co ostatecznie przekonało mnie do wyboru tego producenta” – mówi właściciel Grafpress Pan Łukasz Kajda

„Porównywałem ofertę kliku producentów podobnych maszyn, w tym również polskich jednak to propozycja Grafmasz okazała się być optymalna pod kątem potrzeb technicznych przy zachowaniu rozsądnej ceny w porównaniu do maszyn np. skandynawskich. Podjęliśmy decyzję o następnym usprawnieniu procesu wycinania etykiet z roli na rolę. Wdrożone urządzenie zapewnia nam zapas wydajności gdyż może pracować z prędkością do 80m/min w trybie półobrotowym. Maszyna zbudowana jest z jednego korpusu co zapewnia jej sztywność i wpływa też na wysoką dokładność cięcia. Nie bez znaczenia jest też fakt, że wszystkie napędy w urządzeniu bazują na serwomotorach” - mówi Pan Łukasz Kajda

Lemorau to portugalski producent z ponad 35-letnim doświadczeniem w produkcji maszyn do obróbki etykiet. SMART L to ich najnowszy model, kompaktowej maszyny do wykańczania, która działa w trybie pełnej rotacji i semirotacji. Dzięki najnowszej technologii silników serwo precyzja utrzymywana jest podczas przyspieszania, zwalniania i w czasie produkcji. Lemorau SMART L jest wyposażony w serwonapędy odwijaka, naciągu i prowadzenia wstęgi, oraz nawijaka, które zapewniają doskonałą kontrolę naciągu wstęgi i bezproblemową pracę bez przerw, gdy maszyna pracuje w trybie półobrotowym. Maszyna wyposażona jest w elektroniczną kontrolę prowadzenia wstęgi firmy BST, 2 wymienne przewijarki pneumatyczne, laminację na zimno, nawijanie ażuru, noże krążkowe rozcinające, regulowany stół do łączenia wstęgi z pneumatycznymi dociskami. Opcjonalnie możliwe jest również wyposażenie w stacje flexo.

Prace które możemy wykonać w standardowym wyposażeniu:

  • wykrawanie etykiety metodą semirotacyjną lub pełną rotacją
  • rozcinanie wzdłużne
  • przewijanie i konfekcjonowanie etykiet na mniejsze bobiny

Urządzenia Lemorau będą prezentowane na targach LABEL EXPO w Brukseli we wrześniu br. Oprócz maszyny semirotacyjnej GRAFPRESS użytkuje również nożowe maszyny wycinające etykiety typu VD3350 i VD3350 II oferowane w Polsce przez GRAFMASZ.

Na podstawie informacji firmy GRAFMASZ

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności