Akomex rozszerza możliwości korzystania z najnowszych badań i najlepszych praktykPoprzedni artykuł 

Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex
Grzegorz Łajca, Prezes Grupy Akomex

Firma Akomex, ceniony producent opakowań kartonowych, dołącza do grona Członków Wspierających Stowarzyszenie Natureef. Decyzja o przyłączeniu się do Natureef, renomowanej organizacji promującej zrównoważone praktyki m.in w sektorze opakowań, podkreśla zaangażowanie Akomex w prowadzenie biznesu z poszanowaniem środowiska naturalnego. Prezes firmy podkreśla, że wstąpienie do Natureef pozwoli firmie na współpracę z innymi liderami branży oraz na korzystanie z najnowszych badań i najlepszych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju.

Stowarzyszenie Natureef pomaga firmom podejmować decyzje, nawiązywać relacje biznesowe i realizować projekty w zakresie zastosowania opakowań m.in. dla żywności, które składają się z mniejszej ilości materiałów, zawierają odzyskane materiały, nadają się do łatwego odzysku i zabezpieczają produkt na różnych etapach cyklu życia.

- Jako firma dążymy do ciągłego podnoszenia standardów naszych produktów i praktyk produkcyjnych. Wstąpienie do Natureef pozwoli nam na współpracę z innymi liderami branży oraz na korzystanie z najnowszych badań i najlepszych praktyk z zakresu zrównoważonego rozwoju, co pozwoli nam jeszcze bardziej zminimalizować wpływ naszej działalności na środowisko. Produkty oferowane przez Grupę Akomex od dawna są tworzone z poszanowaniem natury oraz spełniają najwyższe standardy ekologiczne uzyskując certyfikaty PEFC oraz FSC® CoC, Jednak dzięki członkostwu w Nafureef, Grupa Akomex będzie mogła jeszcze skuteczniej reagować na zmieniające się potrzeby rynku – wyjaśnia Grzegorz Łajca, Prezes Akomex.

Stowarzyszenie Natureef zrzesza liderów w Polsce z branży opakowaniowej, chemicznej oraz produkcji żywności, które wdrażają nowe technologie, realizują wspólne projekty badawczo-rozwojowe oraz dbają o środowisko naturalne.

Na podstawie informacji Grupy Akomex

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności