Epson przedstawia drukarkę wielkoformatową SureColor P20500 do profesjonalnej fotografiiPoprzedni artykuł 

Dzięki wyjątkowej jakości obrazu, niezawodności i zwiększonej wydajności, drukarka SureColor P20500 firmy Epson z pewnością spełni oczekiwania odbiorców na rynkach wysokiej jakości fotografii, dzieł sztuki, plakatu i oznakowań do wnętrz.

Firma Epson wprowadziła na rynek następcę swojej produkcyjnej drukarki wielkoformatowej SureColor SC-P20000. Tym samym umacnia swoją obecność na rynku wysokiej jakości drukarek fotograficznych i artystycznych z atramentami wodnymi. SureColor SC-P20500 nie tylko zapewnia jeszcze wyższą wydajność i jakość w laboratoriach fotograficznych, punktach kserograficznych i przedsiębiorstwach, ale oferuje wydajność i jakość obrazu twórcom wysokiej jakości fotografii artystycznej, plakatów i oznakowani do wnętrz. Nowa drukarka zostanie zaprezentowana w dniach od 28 maja do 7 czerwca 2024 r. w hali 5 firmy, na stoisku D20 podczas targów Drupa w Düsseldorfie.

64-calowa drukarka SC-P20500 otrzymała szereg ulepszeń, takich jak zestaw 12 kolorowych atramentów (w tym pomarańczowy, zielony i fioletowy) oraz tryb BEO zapewniający lepszy kontrast, tonację i redukcję efektu brązowienia na błyszczących podłożach.

Pomimo zastosowania dodatkowych kolorów Epson SC-P20500 oferuje tę samą prędkość drukowania w 8 przebiegach (19,2 m 2/h) co SC-P20000, a także szybsze przetwarzanie danych i 1,6-litrowy zbiornik z atramentem, który w porównaniu z poprzednim modelem pozwala na dwukrotnie rzadsze zasilanie w atrament. Nowa drukarka SC-P20500 wyposażona w tę samą głowicę drukującą (PrecisionCore MicroTFP od Epson) co SC-P9500 zapewnia wysoką wydajność i krótki czas realizacji bez obniżania jakości obrazu.

SC-P20500 oferuje wyższą niezawodność dzięki licznym funkcjom, takim jak technologia weryfikacji dyszy (NVT), która automatycznie wykrywa i reguluje podzespołów głowicy, zapobiegając jej zatykaniu, a także osłony przeciwpyłowe i podłoże, które zmniejszają koszty ponownego uruchamiania drukowania po wystąpieniu błędów. Model SC-P20500 jest niezwykle łatwy w obsłudze oraz posiada takie funkcje jak intuicyjny mechanizm ładowania i obsługa za pomocą 4,3-calowego ekranu dotykowego.

Wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki automatycznemu szyfrowaniu (format: AES-2560), SC-P20500 umożliwia łatwe zapisywanie danych i zarządzanie nimi za pomocą ekranu dotykowego drukarki lub Epson WebConfig, oferując jednocześnie opcjonalny dysk SSD o pojemności do 1TB. Zgodna ze standardem EnergyStar v3.1 drukarka SC-P20500 jest produkowana w sposób bardziej zrównoważony i składa się w 30% z tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Worki z atramentem o pojemności 1,6 litra dodatkowo przyczyniają się do zmniejszenia śladu węglowego produktu. W porównaniu z kartridżami redukują zużycie plastiku na litr o 90%.

Drukarka SC-P20500 zapewnia łatwą instalację i konfigurację. Jest obsługiwana przez zaawansowane oprogramowanie Epson dla klientów o dużych wolumenach produkcyjnych, co eliminuje potrzebę zakupu osobnego oprogramowania. Aplikacja Epson Edge Print PRO jest dostarczana w standardzie, a program Epson Media Installer można łatwo pobrać i użyć do konfiguracji podłoża. Usługa Epson Cloud Solution PORT Support jest również dostępna do monitorowania pracy tej oraz innych posiadanych w firmie drukarek. Adobe Embedded Print Engine jest częścią opcjonalnego modułu Adobe PS, usprawniając reprodukcję plików PDF i przyspieszając przetwarzanie RIP.

„Dzięki silnej pozycji na rynku wysokiej jakości drukarek fotografii i dzieł sztuki Epson nie musi martwić się o swoją obecność na rynkach profesjonalnej fotografii, dzieł sztuki, plakatów i oznakowania do wnętrz” - mówi Grzegorz Mencfel z Epson Polska. „Wprowadzenie na rynek modelu SC-P20500 to duży krok naprzód w stosunku do wcześniejszego modelu SC-P20000 i bardzo ekonomiczna oferta zapewniająca klientom wyjątkową jakość, niezawodność i produktywność”.

Na podstawie informacji firmy Epson

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności