Sublimacja od podstaw, ale nie tylko – API.PL szkoli przedsiębiorcówPoprzedni artykuł 

Dziesiątego kwietnia obecnego roku odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu Akademii Technologii Zdobienia 2.0, czyli szkolenia organizowanego przez API.PL od 4 lat – tym razem w nowej, ulepszonej formule i z poszerzonym materiałem. W ramach pierwszych zajęć uczestnicy mogli poznać proces druku sublimacyjnego od strony teoretycznej, ale także praktycznej.

Spotkanie rozpoczęło się od omówienia procesu sublimacji, opowiedzenia, na czym on polega i jak najlepiej przeprowadzić za jego pomocą druk. Nie zabrakło konkretnych wskazówek, które nasi specjaliści wygłosili, by pomóc kursantom wyeliminować najczęściej występujące problemy tej technologii druku. Duży akcent został także położony na przykłady zastosowań - od druku na tekstyliach i kubków, aż po zadrukowane klawiatury.

Podczas praktycznej części warsztatów kursantom zaprezentowano działanie dwóch małych, biurowych drukarek sublimacyjnych Epson Sure Color SC-F100 i F500. Maszyny te są idealnym narzędziem do pracy dla domowego pasjonata sublimacji oraz przedsiębiorcy prowadzącego małą firmę, która bazuje na tejże technologii. Zaprezentowano także większą maszynę Epson Sure Color SC-F6400. Za pomocą wspomnianych drukarek wydrukowano na papierze wzory, które następnie uczestnicy wygrzewali na próbkach w postaci kubków, podkładek pod myszkę i — nowość w naszym sklepie – paneli do produkcji poduszek. Praktyczna nauka realizacji druku sublimacyjnego była także dobrym momentem, by zapytać specjalistów z API.PL o nurtujące kwestie. Jedną z głównych misji API jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem praktyków druku, którzy poprzez kontakt z szeroką klientelą mieli okazję spotkać się z najróżniejszymi problemami w tej i innych dziedzinach druku.

Warsztaty na temat sublimacji były zaledwie pierwszym ze spotkań w ramach cyklu Akademii Technologii Zdobienia 2.0. Już 17-18 maja odbędą się kolejne zajęcia. Tym razem tematem warsztatów będą folie flex i flock, ich wycinanie, zadrukowywanie i wygrzewanie, które może dać wiele możliwości entuzjastom zdobienia tekstyliów i nie tylko. Zapisy będą już niedługo możliwe na stronie api.pl. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się, jak praktycznie wykorzystać folie flex i flock w swoim biznesie.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności