XSYS wprowadza na rynek serię płyt fleksograficznych nyloflex® ecoPoprzedni artykuł 

XSYS, globalny dostawca fleksograficznych płyt drukarskich, sprzętu do obróbki płyt i oprogramowania do przygotowania do druku, wprowadził dwie nowe płyty pod nowo powstałą marką „nyloflex® eco”. To innowacyjne podejście pokazuje silne zaangażowanie firmy w promowanie zrównoważonego rozwoju w branży poligraficznej.

„W miarę jak cały łańcuch wartości druku opakowań zmierza w stronę zrównoważonych rozwiązań, XSYS wprowadził na rynek serię płyt „nyloflex® eco” pod hasłem „Podnoszenie sprawdzonej jakości w zrównoważoną przyszłość”. „Chcemy podkreślić, że zwiększenie zrównoważonego charakteru produktu nie oznacza dla nas zagrożenia dla sprawdzonej jakości marki nyloflex®. Najwyższa jakość druku i trwałość produktów są niezbędne, aby utrzymać konkurencyjność naszych klientów i całej branży druku fleksograficznego. mówi Florian Hoelzle, menedżer produktu nyloflex®/nylosolv®.

Nyloflex® eco ACT to średnio twarda fotopolimerowa płyta fleksograficzna zaprojektowana z myślą o zapewnieniu doskonałej jakości druku, niezależnie od tego, jak trudne może być połączenie półtonów i brył na kliszy. Jedną z kluczowych cech tej płyty jest jej kompatybilność zarówno z systemami naświetlania lampowymi, jak i LED. Ta wszechstronność pozwala na bezproblemową integrację z istniejącymi procesami wytwarzania płyt, zwiększając wydajność i elastyczność. Opracowany specjalnie do zastosowań w papierze i tekturze, nyloflex® eco ACT doskonale współpracuje z atramentami na bazie wody, zapewniając doskonałą wydajność na podłożach chłonnych (np. Preprint, torby papierowe, karton składany i papier do pakowania).

Nyloflex® eco FAC to miękka fotopolimerowa płyta fleksograficzna opracowana specjalnie do druku na tekturze falistej i stanowi doskonały wybór, jeśli chodzi o zapewnianie za każdym razem spójnych i wysokiej jakości wyników. Niezależnie od tego, czy pracujesz z szorstkimi i nierównymi powierzchniami, czy wrażliwymi na nacisk i miękkimi podłożami papierowymi, ta płyta fleksograficzna jest wyjątkowo wytrzymała i trwała.

Oprócz dobrze znanych i cenionych przez klientów cech dotychczasowych produktów nyloflex ® ACT i nyloflex ® FAC, nowi, ekologiczni następcy oferują niespotykane dotąd korzyści. Warstwa polimerowa zawiera 19–29% surowców odnawialnych, a płyty zapewniają niezwykłe skrócenie czasu obróbki płyt o 20%, zwiększając produktywność przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia energii i rozpuszczalników. Korzystając z przyjaznych dla środowiska niebieskich tabliczek, klienci mogą poprawić swoje referencje w zakresie zrównoważonego rozwoju, co może być mocnym punktem sprzedaży dla ich świadomych ekologicznie klientów i interesariuszy.

„Wprowadzenie na rynek serii produktów nyloflex® eco stanowi ważny kamień milowy w naszych wysiłkach mających na celu przyczynienie się do bardziej zrównoważonego przemysłu”, mówi dr Eva Freudenthaler, wiceprezes ds. technologii. Kontynuuje: „W ciągu najbliższych 12–18 miesięcy nyloflex® eco ACT i nyloflex® eco FAC zastąpią swoje poprzednie produkty, które zostaną wycofane. Rozpoczęliśmy także długo planowany projekt mający na celu standaryzację wszystkich kolorów płyt fleksograficznych nyloflex® w ciągu nadchodzących 24–36 miesięcy w kierunku jasnego, przejrzystego, jasnoniebieskiego odcienia, znanego już z niektórych wysokowydajnych płyt do zastosowań w opakowaniach elastycznych. Ta harmonizacja kolorów pozwala na bardziej wydajne procesy produkcyjne i redukcję odpadów, co jeszcze bardziej poprawi ślad węglowy naszych produktów.” Doktor Freudenthaler podsumowuje: „Jest rzeczą oczywistą, że działanie produktu ma w związku z tym najwyższy priorytet i nie można go ograniczać”.

Płyty z serii nyloflex® eco i odpowiadające im próbki wydruków zostaną zaprezentowane i będzie można je zamówić na stoisku XSYS w hali 8B, na stoisku A30 , podczas targów drupa.

Na podstawie informacji firmy XSYS

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności