Firmy PrintsPaul i jej polski dystrybutor – System P wspólnie na Konferencji FleksograficznejPoprzedni artykuł 

Paul Arndt podczas prezentacji. stoisko: Paul Arndt (z lewej) i Piotr Skłodowski na stoisku konferencyjnym.
Paul Arndt podczas prezentacji. stoisko: Paul Arndt (z lewej) i Piotr Skłodowski na stoisku konferencyjnym.

Niemiecka firma PrintsPaul – producent maszyn konwertujących i drukujących, bazujących na technologiach fleksograficznej i cyfrowej, po raz pierwszy zaprezentowała swoją ofertę podczas Konferencji Fleksograficznej. W ramach wydarzenia, zorganizowanego przez Polską Izbę Fleksografów, właściciel i dyrektor zarządzający przedsiębiorstwa – Paul Arndt wygłosił prezentację na temat rozwiązań oferowanych przez PrintsPaul, zrealizowanych wdrożeń (w tym w Polsce) i strategii działania, uwzględniającej – co podkreślał – nie tylko sprzedaż, ale też wynajem urządzeń. Firma miała też swoje stoisko w ramach wystawy stanowiącej integralną część konferencji, gdzie na gości oczekiwali Paul Arndt i Piotr Skłodowski – właściciel System P, polskiego dystrybutora PrintsPaul.

PrintsPaul została założona przez Paula Arndta w 1998 roku rozpoczynając od handlu używanym sprzętem poligraficznym. W kolejnych etapach działalności zajmowała się też dystrybucją rozwiązań innego dostawcy, a w 2021 roku rozpoczęła produkcję maszyn oferowanych pod własną marką. Jej siedziba i centrum montażowe mieszczą się w Eschweiler (Niemcy). Tu maszyny są składane i optymalizowane (z elementów wytwarzanych na Dalekim Wschodzie) oraz wzbogacane o niezbędne oprogramowanie sterujące. Dotychczas firma PrintsPaul dostarczyła do europejskich drukarń, konwerterów oraz przedsiębiorstw produkcyjnych (posiadających własne działy druku bądź integrujących maszyny drukujące czy konwertujące w ramach całych linii) ponad 50 maszyn w różnych konfiguracjach. Wśród nich znajdują się również polskie drukarnie opakowaniowe i etykietowe.

Zróżnicowane portfolio, szerokość do 800 mm
Jak wskazywał Paul Arndt, założeniem firmy jest podział oferowanego portfolio w proporcjach 70/30. Większość produkowanych przez nią maszyn – 70% - mają stanowić rozwiązania do konwertowania i uszlachetniania, uwzględniające stacje fleksograficzne (pół- i w pełni rotacyjne), sitodrukowe, moduły laminujące, do hot stampingu, cięcia (wzdłużnego bądź poprzecznego), inspekcji oraz przewijania. „Każde z tych rozwiązań powstaje według indywidualnego projektu, stworzonego wspólnie z klientem i w oparciu o jego potrzeby – podkreślał Paul Arndt. – Dzięki temu użytkownik od początku wie, z jakim rozwiązaniem będzie miał do czynienia. W efekcie zwrotne informacje, jakie do nas docierają, są bardzo pozytywne. Klienci wskazują na prostotę i łatwość obsługi, wysoką prędkość i wydajność, stabilność produkcji, intuicyjny interfejs oraz możliwość modyfikacji. Co istotne, te ostatnie mogą być zrealizowane również po dostawie i montażu maszyny, np. gdy zmienia się profil działalności użytkownika bądź zaczyna on realizować nowe aplikacje”. Około 30% wolumenu produkcji PrintsPaul stanowią cyfrowe maszyny drukujące – monochromatyczne, 4-kolorowe, uwzględniające język Braille’a, wykorzystujące techniki tonerową bądź inkjetową. Paul Arndt wskazywał, że obszar ten stanowi uzupełnienie portfolio firmy, która chce koncentrować się na rozwiązaniach do konwertowania i uszlachetniania wydruków. Maszyny wytwarzane przez PrintsPaul oferowane są w szerokościach standardowych dla wąskowstęgowej produkcji fleksograficznej – 330, 420 i 520 mm. Od niedawna portfolio zostało wzbogacone o rozwiązania w szerokości 800 mm.

Zakup, a może wynajem?
Paul Arndt podkreślał, że poza sprzedażą jego firma oferuje też usługę wynajmu wybranych urządzeń z jej oferty: „Model ten – przynajmniej w branży flekso – jest na swój sposób unikalny. Za każdy dzień wypożyczenia maszyny, niezależnie od okresu, użytkownik płaci 0,1% ceny urządzenia. Dzięki temu może sprawdzić możliwości techniczne maszyny przed podjęciem decyzji o jej finalnym zakupie. Z opcji najmu już dziś korzysta część naszych klientów, zarówno drukarń, jak i firm produkcyjnych i rozwiązanie to cieszy się coraz większym zainteresowaniem”.

Gdzie można spotkać firmę PrintsPaul?
PrintsPaul jest firmą bardzo aktywną pod względem obecności na różnych targach i innych wydarzeniach branżowych. Konferencja Polskiej Izby Fleksografów była kolejną już w tym roku okazją do jej spotkań z obecnymi i potencjalnymi klientami. Firma miała swoje stoisko m.in. na marcowych targach ICE 2025 w Monachium, gdzie zaprezentowała przewijarkę PPVSA 420, wyposażoną w automatyczny system ustawiania noży krążkowych i system inspekcji BST, oraz 5-kolorową tonerową maszynę drukującą – 5star. „Kolejne miesiące będą dla nas bardzo pracowite, także pod względem marketingowym – mówi Paul Arndt. – W planach mamy udział w tak ważnych międzynarodowych wydarzeniach jak Finat czy Labelexpo Europe. Polskich klientów serdecznie zapraszamy też na naszą prezentację i stoisko podczas czerwcowego Kongresu Etykiety Samoprzylepne 2025”. Piotr Skłodowski dodaje: „Bardzo dziękujemy za obecność na prezentacji PrintsPaul podczas konferencji PIF. Dziękujemy również za liczne odwiedziny naszego stoiska, gdzie można było zapoznać się z portfolio maszyn znajdujących się w naszej ofercie, dowiedzieć więcej na temat opcji ich najmu, a także obejrzeć próbki zrealizowanych na nich prac. Wszystkich, którzy nie dotarli na konferencję, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu oraz na wspomniane wcześniej wydarzenia branżowe. Okazji do spotkań w tym roku na pewno nie zabraknie”.

Na podstawie informacji pai.info.pl

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności