Złoty Medal targów Poligrafia 2009 dla systemu SKD 400 firmy Lesko EngineeringPoprzedni artykuł 

Targi Poligrafia 2009, odbywające się w dniach 21-24 kwietnia w Poznaniu, okazały się dużym sukcesem dla firmy Lesko Engineering. Jej stoisko było licznie odwiedzane przez obecnych i potencjalnych klientów zainteresowanych najnowszymi rozwiązaniami tego polskiego producenta, z których jedno – maszyna do konfekcjonowania z systemem inspekcji etykiet SKD 400 – zostało uhonorowane Złotym Medalem. Warto przypomnieć, że podobnym wyróżnieniem, przyznawanym w ramach targów Taropak, firma Lesko Engineering została nagrodzona już w 2006 roku.

Nasz udział w tegorocznych targach oceniamy bardzo pozytywnie – mówi Tomasz Skrobik, dyrektor projektu w firmie Lesko Engineering. – Nasze stoisko odwiedzili wszyscy zaproszeni goście, w tym większość klientów z polskiego rynku. Co istotne, nie zabrakło też zupełnie nowych kontaktów, które – o tym jesteśmy przekonani – przełożą się na nowe dostawy urządzeń produkowanych przez Lesko Engineering. Z targów, mimo że nie są one zazwyczaj miejscem podpisywania nowych kontraktów, wróciliśmy bowiem z kalendarzem pełnym spotkań z klientami bardzo poważnie zainteresowanymi naszymi rozwiązaniami. Duże znaczenie, także w kontekście prowadzonych rozmów, miało też zdobycie przez maszynę SKD 400 Złotego Medalu, z czego jesteśmy zresztą niezwykle dumni.

Nagrodzone urządzenie, będące zupełną nowością na polskim rynku, składa się z przewijarki SKD wyprodukowanej przez Lesko Engineering oraz innowacyjnego systemu kontroli jakości ALIS L2 stworzonego przez firmę Nikka Research. Przewijarka została wyposażona w szereg nowych rozwiązań, m.in. rewolwerowy półautomatyczny zespół nawijania, system ciągłej kontroli i korekty naciągu przewijanej wstęgi oparty na technologii serwo oraz nowatorski system transportu, zakładania i podparcia roli przewijanego materiału. Współpracujący z nią system ALIS L2, spełniający najwyższe normy w zakresie jakości i prędkości inspekcji i oferujący maksymalną wydajność rzędu 250 m/min., zainstalowano w ramach oddzielnie dostawianego modułu z niezależnym prowadzeniem wstęgi. Rozwiązanie to, prezentowane po raz pierwszy na polskim rynku, spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem naszych rozmówców – przyznaje Tomasz Skrobik. – Prosto z targów urządzenie przekazaliśmy na testy jednemu z naszych klientów, mamy zatem nadzieję, że wkrótce będziemy mogli pochwalić się pierwszą jego instalacją w naszym kraju.

R E K L A M A
Drugą z prezentowanych na stoisku Lesko Engineering maszyn, wyposażoną w moduły drukujące przewijarkę RLS 271, jeszcze przed targami zakontraktowała słowacka firma Fleksografik. RLS 271 to przewijarka sztancująca z opcją druku fleksograficznego w jednym lub dwóch kolorach, przeznaczona do produkcji i konfekcjonowania krótkich serii standardowych etykiet. Urządzenie pracuje z maksymalną prędkością 220 m/min (lub 100 m/min. przy drukowaniu) i pozwala na obróbkę wstęgi o szerokości 270 mm. Dedykujemy je zarówno dla dużych drukarń etykietowych, które nie chcą wykorzystywać wielokolorowych maszyn do prostych aplikacji, jak też dla producentów czystych etykiet chcących wzbogacić wykonywane przez siebie produkty o dodatkowy akcent kolorystyczny, np. logo bądź ramkę – mówi Tomasz Skrobik.

Warto dodać, że przewijarki z rodziny RLS to sztandarowy produkt oferowany przez Lesko Engineering. W roku 2006, podczas targów Taropak, Złotym Medalem uhonorowano właśnie model RLS 271.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności