Kolejny premierowy ploter z rodziny Agfa :Anapurna w firmie Pro-MontPoprzedni artykuł 

Przy dwóch ploterach UV z rodziny Agfa :Anapurna stoją: Rafał Urbaniak, odpowiedzialny za sprzedaż systemów druku wielkoformatowego w Agfa Graphics Sp. z o.o. (z lewej), i Stefan Rogulski, właściciel firmy Pro-Mont
Przy dwóch ploterach UV z rodziny Agfa :Anapurna stoją: Rafał Urbaniak, odpowiedzialny za sprzedaż systemów druku wielkoformatowego w Agfa Graphics Sp. z o.o. (z lewej), i Stefan Rogulski, właściciel firmy Pro-Mont
Firma Pro-Mont z Opoczna stała się pierwszym w Polsce użytkownikiem wielkoformatowego plotera inkjetowego Agfa :Anapurna M4f. To już drugie – po modelu :Anapurna Mw – urządzenie z rodziny :Anapurna dostarczone do tego przedsiębiorstwa i zarazem druga zrealizowana tu przez firmę Agfa Graphics premierowa instalacja systemu pracującego w technologii UV. Jak wynika z zapowiedzi przedstawicieli obu firm, już wkrótce park maszynowy Pro-Montu zostanie wzbogacony o kolejne rozwiązania belgijskiego producenta.

Zakup plotera Agfa :Anapurna M4f to kolejny krok w realizacji naszych ambitnych planów w zakresie produkcji wielkoformatowej, realizowanej na urządzeniach drukujących w technologii UV i oferujących pracę zarówno w trybie płaskim jak i „z roli na rolę” – mówi Stefan Rogulski, właściciel firmy Pro-Mont. – Decyzję o tej inwestycji podjęliśmy tuż po uruchomieniu w połowie listopada ub.r. urządzenia :Anapurna Mw. Dzięki obu zakupom ok. 50% produkcji realizowanej przez nas dotychczas na ploterach solwentowych może być obecnie wykonywane w technologii UV. Docelowo zaś chcemy posiadać aż cztery systemy inkjetowe, które – pracując na dwie bądź trzy zmiany – będą w stanie obsłużyć nasze zlecenia w zakresie produkcji płaskich, sztywnych elementów, do tej pory oklejanych foliami drukowanymi w technologii solwentowej, a w perspektywie – w komplecie zadrukowywanych w sposób bezpośredni.
System :Anapurna M4f rozpoczął pracę w firmie Pro-Mont w połowie grudnia ub.r. Miesiąc wcześniej stała się ona pierwszym polskim użytkownikiem plotera :Anapurna Mw. Oba urządzenia bazują na tej samej technologii drukowania, wykorzystującej atramenty UV, przy czym model :Anapurna M4f drukuje w trybie CMYK, podczas gdy :Anapurna Mw oferuje druk sześciokolorowy oraz – opcjonalnie – nanoszenie bieli kryjącej bądź podkładowej. Pozostałe parametry techniczne są identyczne: systemy pozwalają na zadrukowywanie – w trybie płaskim bądź z „roli na rolę” – licznych mediów sztywnych (m.in. – jak w przypadku firmy Pro-Mont – laminowanych płyt meblowych, płytek PCV, pleksi, szkła czy blachy) i giętkich (np. papierów i folii) o maksymalnej szerokości 1580 mm. Urządzenia pracują z prędkością do 14 m2/h i rozdzielczością 720 x 1440 dpi. Posiadają też unikalny próżniowy system, pozwalający na płynny i bezproblemowy transport podłoży nawet przy wysokiej prędkości drukowania. Specjalne czujniki bezpieczeństwa chronią głowice drukujące, a układ automatycznego pasowania i korekty stanowi duże ułatwienie przy ładowaniu mediów. Za optymalne rozmieszczenie kropel atramentu i najwyższą jakość drukowania dodatkowo odpowiada pas jonizujący, który eliminuje ryzyko gromadzenia się ładunków elektrostatycznych na podłożu.

Oba urządzenia zadrukowują w firmie Pro-Mont sztywne podłoża wykorzystywane następnie przy produkcji, w jakiej się ta firma specjalizuje: systemów wystawowych, paneli, aranżacji wystrojów łazienek i kuchni, wzorów płytek oraz innych materiałów promocyjnych, realizowanych dla czołowych polskich producentów płytek ceramicznych. Przy czym system :Anapurma Mw znajduje zastosowanie przede wszystkim przy zleceniach, gdzie wymagane jest zadrukowywanie ciemnych powierzchni białym, podkładowym atramentem bądź też gdzie nanoszona jest część tekstowa. Mówi Stefan Rogulski: Na początku system :Anapurna Mw był wykorzystywany przy większości naszych zleceń, gdyż wymagały one nanoszenia koloru białego. Ostatnio jednak preferencje naszych klientów uległy nieco zmianie i będziemy zadrukowywać coraz więcej podłoży białych, gdzie w podobnym zakresie znajdą zastosowanie oba urządzenia Agfa Graphics.

R E K L A M A
Warto dodać, że pojawienie się u nas urządzeń pracujących w technologii UV spowodowało nie tylko pozyskanie bardzo znaczącego, nowego klienta, ale też „wymusiło” zmiany w myśleniu naszych obecnych zleceniodawców o możliwościach, jakie oferuje wielkoformatowy druk cyfrowy. Wiemy, że część z nich planuje w związku z tym modyfikacje swoich działań promocyjnych i marketingowych.
Bazując na trzy- i dwumiesięcznych doświadczeniach z ploterami – odpowiednio - :Anapurna Mw i :Anapurna M4f właściciel firmy Pro-Mont mówi: Jesteśmy z nich bardzo zadowoleni. Oba plotery oferują wysoką jakość drukowania i prędkość absolutnie wystarczającą na nasze obecne potrzeby. Ich obsługa nie nastręcza żadnych problemów, a operatorom – by zacząć bieżącą produkcję – wystarczyły krótkie szkolenia przeprowadzone podczas instalacji obu ploterów. Chciałbym jednocześnie podkreślić bezawaryjność tych maszyn – do tej pory nie mieliśmy żadnej potrzeby, aby wzywać serwis Agfa Graphics. I mam nadzieję, że tak pozostanie nadal.

Obecnie w dziale poligraficznym firmy Pro-Mont, w którym poza dwoma ploterami z rodziny :Anapurna są też zainstalowane urządzenia solwentowe (od nich zresztą zaczęła się przygoda Stefana Rogulskiego z branżą poligraficzną), pracują cztery osoby. Jednak w związku z szerokimi planami rozwoju sytuacja ta wkrótce ulegnie zmianie. Mówi Stefan Rogulski: Przede wszystkim – poza kluczową dla nas obecnie obsługą producentów płytek ceramicznych – pozyskaliśmy też klientów z innych branż (m.in. reklamowej), dlatego chcemy nieco rozszerzyć nasz zakres usług. W związku z tym już wkrótce zatrudnimy dwóch grafików, którzy stworzą dział kreacji. Dzięki temu klient będzie mógł u nas zamówić nie tylko sam wydruk wielkoformatowy, ale także jego projekt. Jestem przekonany, że zapotrzebowanie na tego rodzaju kompleksową współpracę wzrośnie, zwłaszcza gdy do dwóch już pracujących systemów UV dołączą kolejne i pojawią się dzięki temu wolne moce produkcyjne w ploterach solwentowych.
Stefan Rogulski zakłada też rozbudowę części produkcyjnej związanej z przygotowaniem podłoży do drukowania oraz ich dalszą obróbką: Planujemy m.in. zakup centrum obróbczego do drewna a także wykrawarek laserowej i młoteczkowej. Te inwestycje umożliwią nam zaoferowanie we własnym zakresie sprawnej, kompleksowej obsługi całego procesu produkcji systemów wystawowych, paneli itd.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności