KBA na targach Ipex 2010: prezentacje pod znakiem innowacji i ekologiiPoprzedni artykuł 

Podczas zbliżających się targów Ipex 2010, na 800-metrowym stoisku (nr D560 w hali 6) firma KBA zaprezentuje swoją bogatą ofertę w zakresie technologii arkuszowego druku offsetowego, skierowaną do drukarń akcydensowych, dziełowych, opakowaniowych i stosujących podłoża plastikowe, wykorzystujących maszyny w formatach B3, B2 i B1. Jej uzupełnienie będą stanowić zintegrowane systemy workflow i odpowiednie oprogramowanie. W ślad za sukcesem odniesionym na targach Ipex przed czterema laty, także w tym roku firma zaprezentuje swój potencjał i doświadczenie na obszarze produkcji maszyn drukujących pod hasłem „KBA: mistrzowie druku”.

Zyskowność, proekologiczność i jakość
Pomimo nieobecności maszyn zwojowych i arkuszowych wielkoformatowych, stoisko KBA na targach Ipex 2010 z pewnością dostarczy zwiedzającym wszechstronnych informacji na temat oferowanych przez firmę unikalnych i innowacyjnych rozwiązań technicznych i technologicznych, dedykowanych na tradycyjne dla tego niemieckiego producenta rynki: akcydensowy, opakowaniowy i gazetowy. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na takie zagadnienia jak: wydajność i zyskowność zapewniana przez nowe moduły automatyzujące i skracające czas narządu, redukujące ilość odpadów powstających podczas produkcji poligraficznej i pozwalające na odpowiednią kontrolę jakości; wysublimowane opcje uszlachetniania w trybie inline, a także druk przyjazny dla środowiska naturalnego z wykorzystaniem nawilżania bezalkoholowego, offsetowego druku bezwodnego i energooszczędnych rozwiązań w rodzaju nowej suszarki KBA VariDryBLUE.

KBA Rapida 106: system Flying JobChange i nie tylko
KBA Rapida 106, pracująca z prędkością 18 tys. ark./h i od targów drupa 2008 będąca posiadaczem tytułu „Mistrza świata w czasie narządu maszyny”, ponownie będzie w centrum zainteresowania osób zwiedzających stoisko KBA i poszukujących rozwiązań w klasie formatowej B1. W wersji prezentowanej w Birmingham maszyna zostanie wyposażona w sześć zespołów drukujących, system nakładania bez marki bocznej (DriveTronic SIS), niezależne napędy cylindrów płytowych DriveTronic SPC do jednoczesnej wymiany wszystkich płyt, systemy automatycznego wstępnego ustawiania registrów i kontroli właściwej alokacji form drukowych (Plate-Ident), a także KBA Flying JobChange – system pozwalający na zmianę zleceń „w locie”, umożliwiający jednoczesne drukowanie i narząd w wybranych zespołach drukujących. Targowa konfiguracja obejmie także wieżę lakierującą wyposażoną w sterowany z poziomu konsoli operatora system doprowadzający lakier, automatyczne czyszczenie obiegu lakierowania i automatyczną wymianę form do lakierowania. Na niezwykle krótki czas narządu tej maszyny wpływa dodatkowo system CleanTronic Synchro, zapewniający szybkie, jednoczesne mycie obciągów gumowych, cylindrów dociskowych i wałków farbowych. Maszyna będzie też wyposażona w system pomiaru i regulacji nafarbienia inline KBA QualiTronic Professional, oparty na technologii kamer system automatycznego pasowania ACR-Control, ekologiczne wykładanie ACS (Air Cleaning System), system densytometrycznej kontroli i regulacji nafarbienia online KBA DensiTronic Professional (w skład którego wchodzi moduł DensiTronic PDF pozwalający na porównanie wydrukowanego arkusza z plikiem PDF) oraz LogoTronic Professional umożliwiający zintegrowane usieciowienie całej drukarni. Wyposażona w dodatkowe oprzyrządowanie pozwalające na zadrukowywanie kartonów i podłoży niskogramaturowych, maszyna KBA Rapida 106 zostanie wykorzystana do produkcji zróżnicowanych zleceń na papierze i kartonie, świadczących o jej elastyczności i wszechstronności.

KBA Rapida 105: solidny wybór w formacie B1
Na stoisku KBA w Birmingham nie może zabraknąć sprawdzonej i uznanej maszyny jaką jest KBA Rapida 105. Jej pokazy z pewnością spotkają się z dużym zainteresowaniem zwiedzających z regionów takich jak Środkowy i Daleki Wschód, Ameryka Łacińska i Europa Wschodnia. Jej niezawodność i elastyczność w zakresie produkcji akcydensów, książek, etykiet i opakowań są powszechnie znane. Maszyna oferuje prędkość nominalną 15 tys. ark./h (do 16,5 tys. ark./h w wersji z pakietem HS), a na targach zostanie zaprezentowana w konfiguracji pięciokolorowej z automatyczną zmianą płyt, systemem automatycznego pasowania ACR-Control, systemami automatycznego mycia, zintegrowanym z konsolą operatora systemem densytometrycznego pomiaru paska kontrolnego DensiTronic, wieżą lakierującą lakierami dyspersyjnymi, wydłużonym wykładaniem oraz systemem wymiany stosów w trybie non-stop. Podczas gdy KBA Rapida 106 jest dostępna także w wersjach z licznymi opcjami automatyzującymi produkcję i może być wyposażona nawet w 16 agregatów, KBA Rapida 105 jest zazwyczaj oferowana w prostszych konfiguracjach, składających się z maksymalnie siedmiu zespołów drukujących i wieży lakierującej. Jakkolwiek w modelu tym z powodzeniem można zastosować stworzone przez KBA opcje zwiększające kontrolę jakości druku, m.in. system DensiTronic PDF. Dzięki licznym funkcjom automatyzującym pracę, KBA Rapida 105 śmiało radzi sobie na konkurencyjnym rynku urządzeń w formacie B1 oferujących prędkość 15 i 16 tys. ark./h.
R E K L A M A

KBA Rapida 75: energooszczędna maszyna z nowymi opcjami
W klasie formatowej B2 firma KBA wprowadziła na targach drupa 2008 zupełnie nowy model – KBA Rapida 75. W Birmingham niemiecki producent zaprezentuje szereg nowych opcji, w jakie wyposażono tę maszynę; wiele z nich zaczerpnięto z siostrzanych, większych modeli produkowanych przez KBA. Wśród nich znajdą się: nowy nakładak, systemy chwytania arkuszy znane ze wszystkich większych maszyn z rodziny KBA Rapida, systemy nadmuchu powietrza wspomagające właściwe prowadzenie arkusza, nowy system zatrzymywania arkuszy na wykładaniu, cylindry przekazujące bez płaszczy, automatyczne wstępne ustawianie formatu oraz zdalne serwisowanie maszyny przez Internet. Kolejne szczegóły związane z nowymi opcjami oferowanymi przez maszynę KBA Rapida 75 zostaną przekazane podczas konferencji prasowej na targach Ipex. Wszystkie nowe funkcje – zarówno standardowe jak i opcjonalne – mogą skrócić czas narządu w tej maszynie nawet o 30%. W wersji prezentowanej na stoisku targowym, KBA Rapida 75 zostanie wyposażona w pięć zespołów drukujących, wieżę lakierującą i wydłużone wykładanie, automatyczną zmianę płyt, system termostatowania zespołów farbowych, systemy mycia wałków i obciągów oraz konsolę KBA ErgoTronic z interfejsem zgodnym ze standardem JDF. Zarówno KBA Rapida 75 (format 520 x 750 mm) jak też jej mniejsza siostra KBA Rapida 66 (485 x 660 mm) oferują wysoki poziom automatyzacji, łatwość w użytkowaniu i – jak zapewnia producent – znakomitą relację ceny do jakości bazującą m.in. na małych gabarytach i niskim zapotrzebowaniu na energię. Warto dodać, że KBA Rapida 75 jest też dostępna w wersji z systemem odwracania arkusza i może być skonfigurowana do ośmiu zespołów drukujących.

KBA Genius 52UV: ekologiczny druk w małym formacie
Wystawowe portfolio KBA na targach Ipex 2010 uzupełni pięciokolorowa maszyna KBA Genius 52UV w formacie B3, wyposażona w zespół lakierujący UV i wydłużone wykładanie. Dzięki zastosowaniu krótkiego zespołu farbowego (bez stref farbowych) i technologii offsetu bezwodnego, maszyna oferuje niezwykle krótki czas narządu. Do osiągnięcia nakładu docelowego wystarcza niespełna 20 arkuszy próbnych, maszyna drukuje na podłożach o grubości do 0,8 mm, zapewnia dużą łatwość w użytkowaniu i wysoką przyjazność dla środowiska naturalnego. Wśród typowych dla niej zastosowań znajdują się: plastikowe karty, podkładki pod mysz, naklejki i folie lentikularne jak też niskonakładowe ulotki papierowe czy też próbki opakowań wykonane na podłożach kartonowych. Poza typowymi aplikacjami, z myślą o których została stworzona maszyna KBA Genius 52UV (np. druk na plastiku), urządzenie to zdobywa coraz większą popularność wśród drukarń cyfrowych, akcydensowych i internetowych, będąc atrakcyjnym rozwiązaniem dla niskonakładowej produkcji wymagających, niszowych wyrobów.

KBA Complete i Logica Sistemi, czyli optymalizacja systemów workflow
Na stoisku KBA będą także obecni niezależni konsultanci z firmy KBA Complete, którym towarzyszyć będą przedstawiciele dwóch innych przedsiębiorstw – Hiflex, niemieckiej firmy oferującej zaawansowane systemy MIS, i Logica Sistemi – włoskiego producenta oprogramowania. Wspólnie zaoferują oni dedykowane dla firm poligraficznych rozwiązania w zakresie optymalizacji procesów w ich przedsiębiorstwach. Przykładowe scenariusze zakładają wykorzystanie systemów MIS i spięcie maszyn KBA Rapida w sieć za pomocą modułu KBA LogoTronic Professional. Wszyscy trzej dostawcy mają już za sobą wspólne udane wdrożenia. Warto dodać, że oprogramowanie Hiflex i Logica Sistemi może też znaleźć zastosowanie w produkcji cyfrowej, analogicznie jak to ma miejsce w offsetowym druku arkuszowym czy zwojowym.

Warto nadmienić, że goście targowi zainteresowani obejrzeniem pełnoformatowych maszyn offsetowych KBA w konfiguracji z odwracaniem arkusza lub maszyn wielkoformatowych, będą mieli możliwość odwiedzenia drukarń z okolic Birmingham wyposażonych w tego rodzaju sprzęt.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności