20 listopada w łódzkim hotelu Andel’s odbyło się 2. Forum Druku Transakcyjnego i Korespondencji Masowej zorganizowane przez firmę Centrum Komputerowe ZETO. W tym roku przebiegało ono pod hasłem „Inteligentne zarządzanie strumieniami komunikacji masowej – technologie obrazowania, optymalizacja kosztów”. Partnerami technologicznymi konferencji byli czołowi dostawcy narzędzi software’owych, urządzeń drukujących i peryferyjnych, znajdujących zastosowanie w tej branży. Wśród nich znalazła się m.in. firma GMC Software Technology – producent zaawansowanych rozwiązań w zakresie komunikacji z klientem i zarządzania dokumentami.
Forum Druku Transakcyjnego i Komunikacji Masowej to impreza organizowana od ubiegłego roku przez Centrum Komputerowe ZETO – jednego zpolskich liderów na rynku obsługi korespondencji masowej. Spotkanie zgromadziło wiele osób reprezentujących firmy korzystające z usług w zakresie obsługi korespondencji masowej i druku transakcyjnego, m.in. z sektora finansowego, ubezpieczeniowego i telekomunikacyjnego. Co ciekawe, organizator zaprosił do uczestnictwa także inne (na co dzień konkurujące z CK ZETO) przedsiębiorstwa, specjalizujące się w tego rodzaju usługach. Dzięki temu łódzkie spotkanie, którego frekwencja znacząco wzrosła w porównaniu z ubiegłoroczną edycją, staje się najważniejszą branżową imprezą dla tego segmentu rynkowego. Prezentowane są tu rozwiązania wykorzystywane przy obsłudze personalizowanego druku transakcyjnego i korespondencji masowej.
Wśród partnerów technologicznych konferencji, już drugi rok z rzędu, znalazła się firma GMC Software Technology – producent oraz integrator oprogramowania, a w zasadzie rozwiązań pomagających organizacjom implementować programy personalizowanej komunikacji, wpływające na wzrost satysfakcji klientów i ich lojalność, umożliwiające pozyskanie nowych klientów oraz zapewniające wzrost produktywności przy mniejszych kosztach. Sztandarowym rozwiązaniem GMC w tym zakresie jest platforma Inspire, pozwalająca na zarządzanie zarówno dokumentami ustrukturyzowanymi (poprzez moduł Inspire Interactive) oraz nieustrukturyzowanymi. W tym drugim przypadku, gdzie istotne jest wychwycenie tego rodzaju dokumentów w organizacji (a mogą one stanowić większość ukrytych kosztów w przedsiębiorstwie, przyczyniając się do obniżenia wydajności pracowników) oraz ich konwersja w dokumenty gotowe do drukowania, znajduje zastosowanie rozwiązanie Inspire HybridMail. Wdrożone w dużej korporacji zapewnia: pełną kontrolę kosztów procesów pocztowych dzięki śledzeniu przesyłek dla każdego użytkownika; redukcję i optymalizację procesów zarządzania sprzętem, produkcją oraz infrastrukturą IT; oraz wyższą jakość obsługiwanej poczty. W przypadku firm usługowych, obsługujących duże ilości korespondencji masowej, rozwiązanie HybridMail potencjalnie zwiększa ilość produkowanych stron o ok. 30% (biorąc pod uwagę tylko obecnych klientów), stanowi wartość dodaną dla istniejącej bazy klientów, pozwala też na zwiększenie obsługiwanych wolumenów w odniesieniu do inwestycji w pełnokolorowe urządzenia drukujące. Podsumowując, można stwierdzić, że GMC Inspire Interactive to rozwiązanie dla większości procesów biznesowych, gdzie generowanie dokumentów wyjściowych jest automatyzowane. Z kolei GMC Inspire HybridMail znajduje zastosowanie tam, gdzie procesy biznesowe nie mogą być standardowe, konwertując i strukturyzując przetwarzane dokumenty.
Warto dodać, że firma GMC Software Technology bierze aktywny udział w różnych imprezach branżowych także poza granicami naszego kraju. Na początku listopada, wspólnie ze swoim klientem z branży ubezpieczeniowej – firmą MetLife – uczestniczyła w sympozjum Gartnera w Barcelonie. Przedstawiciele obu firm wzięli udział w dwóch sesjach panelowych poświęconych kwestii zastosowania aplikacji typu legacy. Poza tym firmy GMC Software Technology i MetLife zorganizowały specjalną konferencję prasową; z rozwiązaniami software’owymi GMC można było też zapoznać się odwiedzając jej stoisko zlokalizowane w ramach tzw. Applications Area.