recepcja
Zaloguj się
e-mail  
hasło  
  (przypomnij hasło)
Zarejestruj się za darmo

Dla profesjonalisty

LabelPlus dostarcza wysokiej jakości etykiety z bezwodnym drukiem offsetowym i płytami drukującymi Toray IMPRIMAPoprzedni artykuł 

Zakład produkcyjny LabelPlus w Enschede
Zakład produkcyjny LabelPlus w Enschede

Toray Graphics w Czechach, wiodący producent technologii bezwodnych płyt offsetowych, poinformował, że LabelPlus, z siedzibą w Holandii, rozwija nową działalność wytwarzając etykiety o bardzo wysokiej jakości i wysokiej wartości, głównie na podłożach z tworzyw sztucznych, stosując bezwodne wodne maszyny offsetowe Codimag z płytami Toray IMPRIMA. Firma, założona 30 lat temu jako drukarnia formularzy ciągłych obsługująca handel, rozpoczęła swoją transformację w 2007 r. Druk laserowy miał znaczący wpływ na działalność w branży formularzy i był w stanie zbudować dobrze prosperujący biznes, wykorzystując połączenie druku cyfrowego, druk offsetowy na mokro i bezwodny druk offsetowy.

„Zoptymalizowaliśmy nasze dwie drukarki Codimag VIVA340 do krótszych serii i używamy naszego Codimag VIVA420 Aniflo do dłuższych serii” - powiedział Bertjan Lempsink, właściciel. „Przetwarzamy około 25 000 zleceń rocznie i liczymy na wydajny przepływ pracy. Dzięki bezwodnemu drukowi offsetowemu i płytom Toray byliśmy w stanie zoptymalizować ten aspekt naszej działalności, nawet do tego stopnia, że ​​skutecznie konkurowaliśmy z fleksografią. Na przykład produkujemy wysokiej jakości etykiety drukowane na plastiku dla firmy jubilerskiej. Używają dużo czerni z nokautem i piątego koloru dla metalicznego wykończenia. Jest to skomplikowane zadanie, którego nie można skutecznie wykonać za pomocą druku cyfrowego lub mokrego offsetu. Produkowane są w małych ilościach - 6000, 12 000 lub do 40 000 etykiet. Uważam, że utrzymanie obecnych klientów jest najważniejsze, a nawet ważniejsze niż pozyskiwanie nowych. A możliwość wydajnego wytwarzania tych cennych etykiet przy minimalnym zużyciu jest jedną z rzeczy, które sprawiają, że bezwodny druk offsetowy jest tak cenny w mojej firmie. Ponadto kolory są bardziej żywe, a kontrast jest lepszy niż w przypadku innych technologii drukowania, których używamy my lub nasi konkurenci. ”

Toray i Codimag będą współpracować we wrześniu w Labelexpo Europe, aby zademonstrować zalety bezwodnego druku offsetowego. Toray będzie znajdować się w hali 11, stoisko D02 na wystawie, a Codimag będzie znajdować się po drugiej stronie przejścia w stoisku nr C10. Codimag będzie przeprowadzał pokazy bezwodnego druku offsetowego na żywo na swojej przerywanej (półobrotowej) maszynie VIVA 420 z wykorzystaniem płyt Toray IMPRIMA LJ na różnych podłożach. Obecność Toraya na wystawie obejmie pełną gamę bezwodnych offsetowych płyt drukarskich do produkcji etykiet.

Informacje o bezwodnym druku offsetowym

Drukowanie bezwodne to alternatywny system drukowania działający na standardowych maszynach offsetowych. Kluczem do drukowania bezwodnego jest płyta, która wykorzystuje odporną na tusz powłokę silikonową, aby wyeliminować potrzebę stosowania rozwiązania tłumiącego. W przypadku konwencjonalnych operacji mokrego offsetu łatwo jest przejść na bezwodny, aby uzyskać wyższą jakość i mniejszy wpływ na środowisko.

Istnieją cztery kluczowe korzyści dla środowiska wynikające z drukowania bezwodnego:

  • Równowaga wody - coraz bardziej paląca potrzeba wszędzie
  • Brak zrzutu skażonej wody - brak gospodarki ściekowej
  • Zredukowany roztwór i substancje chemiczne w obróbce płyt - zminimalizowane LZO
  • Ekologia dźwięku poza FSC, ISO lub energetyką wiatrową

Bezwodny druk offsetowy zapewnia również lepszą jakość niż konwencjonalny druk offsetowy i eliminuje konieczność ciągłej regulacji wymaganej do utrzymania równowagi atramentu / wody na konwencjonalnej maszynie drukarskiej.

Na podstawie informacji firmy Toray Industries Inc.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności