hubergroup łączy wiedzę chemiczną w oddzielnym dziale firmyPoprzedni artykuł 

hubergroup, międzynarodowy producent farb drukarskich, dokonuje reorganizacji - produkcja i wprowadzanie do obrotu surowców do farb drukarskich i powłok będzie obsługiwane przez Dział Chemii. Skoncentruje się on m.in. na takich substancjach, jak żywice PU i oligomery UV, zaś jego bogate portfolio będzie skierowana przede wszystkim do przemysłu poligraficznego i opakowaniowego, a także przemysłu farb i lakierów oraz firm chemicznych. Dywersyfikacja i podział działalności na dwa działy - Print Solutions i Chemicals to strategiczna decyzja korporacyjna. hubergroup dąży w ten sposób do celu, jakim jest udostępnianie swojej wiedzy technologicznej szerszemu gronu klientów.

Taner Bicer, prezes Działu Chemii hubergroup, komentuje: „Cieszę się, że podjęliśmy ten krok. Jako producent farb drukarskich z ponad 255-letnią historią wiemy, co jest ważne w produkcji farb drukarskich i potrzebnych do nich surowców. Chcemy nie tylko włączyć tę wiedzę do naszych własnych produktów, ale także chętnie ją przekazać."

Producent surowców o wydajności powyżej 250 kiloton rocznie produkuje głównie żywice poliuretanowe, oligomery UV, różne poliestry, barwniki i preparaty pigmentowe, a także środki pomocnicze we własnych fabrykach w Indiach. W kolejnych latach portfolio ma być sukcesywnie
poszerzane. Dział Badań i Rozwoju jest zarządzany z Indii i Europy. Rozległa globalna sieć hubergroup umożliwia działowi chemii utrzymanie zdecentralizowanej struktury usług i sprzedaży, która jest blisko klientów.

Heiner Klokkers, CEO hubergroup, dodaje: „Dywersyfikacja jest ważnym i prawidłowym sygnałem zarówno dla pracowników, jak i dla rynku zewnętrznego. Spodziewamy się, że Dział Chemii wniesie znaczący wkład w rozwój firmy w krótkim i średnim okresie. Dział Chemii stanowi zatem ważny filar naszej długoterminowej strategicznej pozycji rynkowej obok działu Print Solutions”.

hubergroup to jeden z wiodących światowych producentów farb drukarskich. Siedziba firmy znajduje się w Kirchheim koło Monachium (Niemcy). Firma zyskała renomę na całym świecie jako specjalista w zakresie innowacyjnych rozwiązań i technologii farb drukarskich, materiałów pomocniczych i surowców. Grupa chemiczna nieustannie rozwija swój model biznesowy i otwiera nowe rynki oraz grupy docelowe.

Na podstawie informacji firmy hubergroup

 Produkcja: WebFabrika 1999-2021 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności