Michelman współpracuje z BOBST i UPM w zakresie innowacji w zakresie zrównoważonych opakowańPoprzedni artykuł 

15 czerwca firma BOBST, lider w dziedzinie maszyn do pakowania i etykietowania, poprowadzi seminarium internetowe, na którym omówiono innowacyjne, nowe rozwiązanie w zakresie tworzenia wysoce barierowej, zrównoważonej żywności opartej na błonniku opakowania, opracowane we współpracy z Michelman i UPM Specialty Papers.

Nazywany oneBARRIER FibreCycle, jego podstawowym podłożem jest UPM Solide Lucent™, papier pakowy pozyskiwany w sposób odpowiedzialny i nadający się do recyklingu, szczególnie dobrze nadający się do pakowania dzięki wysokiej gęstości, zdolności składania i ogólnej zdolności do powlekania. Gładkość, porowatość i właściwości mechaniczne papieru sprawiają, że stanowi on doskonałą podstawę do uzyskania optymalnych właściwości barierowych.

Jak zauważył Janne Varvemaa, dyrektor ds. produktów i technologii w UPM Specialty Papers: „Sam w sobie papier Solide Lucent nie jest gotowy do zastosowań końcowych, w których wymagane są wysokie bariery, dlatego głównym celem projektu współtworzenia było opracowanie warstwy powłoki.”

System powłok opracowany przez Michelmana opiera się na nowatorskiej, wielofunkcyjnej powłoce o doskonałej przyczepności do papieru. Ta jednoskładnikowa powłoka zapewnia barierę dla tlenu, wilgoci i olejów mineralnych, odporność na oleje i tłuszcze oraz podatność na druk, jednocześnie wspomagając proces metalizacji. Zmniejsza to potrzebę stosowania dodatkowych, oddzielnych powłok na etapie gruntowania i pomaga w utrzymaniu zdolności do recyklingu i zgodności z żywnością.

Ponadto, w ramach kompleksowego rozwiązania opakowaniowego, Michelman opracował szereg powłok termozgrzewalnych, zoptymalizowanych pod kątem różnych temperatur inicjacji zgrzewania (SIT) i dodatkowo poprawiających właściwości bariery dla wilgoci, biorąc pod uwagę wymagania dotyczące współczynnika tarcia (CoF) dla różnych opakowań linie. Powłoki te są nakładane na warstwę metalizacji, aby chronić metal i zapewnić szczelne zamknięcie opakowania.

Aby uzupełnić system, na nadruk nakładany jest zaprojektowany przez Michelmana lakier do nadruków (OPV) o dodatkowych właściwościach barierowych dla wilgoci, co zapewnia ogólną wydajność do wymaganego zakresu dla wysokobarierowych opakowań spożywczych o wydłużonym okresie przydatności do spożycia.

Projektowanie, know-how w zakresie zastosowań i optymalizacja procesu przetwarzania, niezbędne do uzyskania gładkiej, pozbawionej porów powierzchni wymaganej do późniejszej metalizacji próżniowej. Zależy to od wyboru najlepszej metody powlekania i dostosowania profilu schnięcia do chemii podkładu, co skutkuje optymalnym tworzeniem filmu i właściwościami barierowymi.

„Papier Solide Lucent firmy UPM był mocną podstawą do rozpoczęcia prac rozwojowych i wymagał jedynie kilku modyfikacji. Dostarczyliśmy technologie AluBond i AlOx (tlenek glinu), a firma Michelman wyprodukowała podstawowe materiały nawierzchniowe. Ogólnie rzecz biorąc, dogłębne zrozumienie techniczne, które każdy z nas wniosło, uzupełniało się nawzajem” — wyjaśnia Nick Copeland, dyrektor ds. badań i rozwoju w BOBST.

Zgadza się z tym Thierry Van Migem, dyrektor sprzedaży na region EMEA, Michelman. „Pracując razem, a nie w silosach, jesteśmy w stanie zidentyfikować problemy i szybko dostosować się, promując zwinny sposób pracy i przyspieszając wprowadzanie na rynek. Łącząc nasze odpowiednie doświadczenie, całkowita wydajność rozwiązania oneBARRIER FibreCycle jest lepsza, niż moglibyśmy osiągnąć osobno”.

Varvemaa podsumowuje: „Współpraca z BOBST i Michelmanem, którzy są prawdziwymi ekspertami w swoich dziedzinach, była bardzo inspirująca. Współpraca okazała się owocna i otwarta, z bezpośrednią i pełną zaufania komunikacją. Wierzę, że wspólnie udało nam się stworzyć wiodące na świecie rozwiązanie barierowe, które oferuje właścicielom marek rozwiązanie opakowaniowe, które jest nie tylko zrównoważone, ale także zapewnia funkcjonalność”.

Na podstawie informacji firmy Michelman

 Produkcja: WebFabrika 1999-2023 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności