ABB zmodernizuje system automatyki w Kemsley Paper MillPoprzedni artykuł 

ABB dostarczy rozproszony system sterowania (DCS) i modernizację napędów maszyn papierniczych w Kemsley Paper Mill, Kent, Wielka Brytania. ABB otrzymała nowy kontrakt od długoterminowego klienta, firmy DS Smith zajmującej się zrównoważonymi opakowaniami, aby zrealizować wizję wysoce zautomatyzowanych, połączonych i bezpiecznych operacji w ich Kemsley Mill w Wielkiej Brytanii.

Papiernia w Kent jest drugą co do wielkości fabryką makulatury na bazie makulatury w Europie, z roczną zdolnością produkcyjną przekraczającą 840 000 ton. Zgodnie z koncentracją firmy na recyklingu oraz zrównoważonej produkcji papieru i opakowań, papiernia produkuje pierwszy lekki papier z recyklingu wyprodukowany w Wielkiej Brytanii. Obejmuje to White Liner A, White Liner B, Dual Use, Dual Use HP Plus, Light Medium Plus, Liner 3 i Plasterboard Liners.

ABB wspiera ewolucję papierni dzięki systemowi rozproszonego sterowania ABB Ability™ 800xA (DCS) oraz modernizacji napędów maszyn papierniczych w modelach PM3, PM4 i PM6. Zmodernizowany system DCS zostanie zintegrowany z całą papiernią, działając jako szkielet, który bezpiecznie łączy wszystko w jeden system, zapewniając lepszą, bardziej zautomatyzowaną funkcjonalność i łatwiejszą konserwację.

ABB dostarczy również roczny kontrakt na wsparcie, najnowszą konfigurację bezpieczeństwa cybernetycznego oraz dwa nowe wirtualne pomiary dla PM4, które zapewnią obliczenia online wytrzymałości i masy. Dostawa systemu spodziewana jest w III kwartale 2022 roku. Stopniowe wdrażanie systemu będzie zgodne z planowanym programem utrzymania w kolejnych miesiącach.

„Konsultacje ABB, obejmujące liczne zdalne warsztaty i bieżące dyskusje, pomogły nam określić najlepsze podejście do naszego projektu modernizacji. Zespół wykazał się prawdziwą wiedzą i zrozumieniem naszych przyszłych ambicji i będzie dla nas partnerem w naszej podróży do transformacji cyfrowej” – powiedział Ben Jennings, kierownik Kemsley Mill w DS Smith.

„DS Smith to wiodący europejski i amerykański producent papieru z jasną wizją swojej przyszłej działalności. Kemsley Mill jest doskonałym przykładem obiektu przewidującego planowanie większej cyfryzacji szybko rozwijającej się w przemyśle celulozowo-papierniczym” – powiedział Jan-Willem Bos, regionalny lider przemysłu w ABB Pulp and Paper. „Cieszymy się, że możemy opierać się na naszej wieloletniej relacji i ściśle współpracować z DS Smith, aby napędzać ich strategiczną ewolucję”.

ABB działa w ponad 50 krajach, aby dostarczać swoje kompleksowe portfolio zintegrowanych rozwiązań cyfrowych, systemów automatyki i elektryfikacji, produktów i usług ukierunkowanych na branżę, aby pomóc klientom zoptymalizować wszystkie fazy procesu produkcji papieru. Firma działa w różnych branżach opakowań, papieru, bibuły i masy celulozowej, aby pomóc w poprawie dostępności, wydajności, kosztów i jakości.

Na podstawie informacji firmy ABB

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności