Kodak świętuje wyprodukowanie 20-tysięcznej termicznej głowicy naświetlającej Kodak SQUAREspotPoprzedni artykuł 

Kodak poinformował o zainstalowaniu 20-tysięcznej głowicy Kodak SQUAREspot. „Jubileuszowy” egzemplarz wielkoformatowej naświetlarki CtP Kodak Magnus VLF z głowicą Kodak SQUAREspot zainstalowano w amerykańskiej firmie Edward Brothers Malloy.

Technologia naświetlania Kodak SQUAREspot to uznane, sprawdzone i wielokrotnie nagradzane przez branżę rozwiązanie. Znajduje ono zastosowanie wyłącznie w urządzeniach firmy Kodak, dzięki czemu ich użytkownicy – jak zapewnia producent – uzyskują znaczącą przewagę konkurencyjną. Wszystko za sprawą wysokiego poziomu stabilności, dokładności i niezawodności oferowanego przez wyposażone w SQUAREspot naświetlarki CtP.
Technologia ta jest obecna w ofercie firmy Kodak od niemal 20 lat. Początkowo pojawiła się jako alternatywa dla systemów CtP pracujących w technologii światła widzialnego. Obecnie jest wybierana przede wszystkim przez drukarnie poszukujące wydajnego i trwałego rozwiązania, zapewniającego najwyższą jakość reprodukcji. Wdrażana w naświetlarkach z serii Trendsetter, Magnus i Generation News, pozwala na zredukowanie ilości chemii niezbędnej do wytworzenia form drukowych oraz odpadów związanych z samą płytą, obniżenie ilości ewentualnych powtórnych naświetleń, a także skrócenie czasu narządzania maszyny drukującej.

Edward Brothers Malloy z siedzibą w Ann Arbor (w amerykańskim stanie Michigan) to drukarnia stosująca dwie technologie: offsetową i cyfrową, specjalizująca się w produkcji dziełowej. W skali roku drukuje i oprawia się tu ponad 60 mln wysokiej jakości książek i magazynów. Zatrudnia ponad 700 pracowników w drukarniach zlokalizowanych w USA i w Europie. W ostatnim czasie postawiła na rozwiązanie CtP stworzone przez firmę Kodak, licząc na stabilną i precyzyjną produkcję, zarówno nisko- jak i wysokonakładową.

R E K L A M A
„Wdrożenie technologii Kodak przyniosło nam korzyści zarówno jeżeli chodzi o druk offsetowy, jak i cyfrowy. Wybór naświetlarki Magnus VLF, wyposażonej w głowice SQUAREspot, pozwolił nam w jeszcze większym stopniu wykorzystać naszą różnorodność, a z drugiej strony – zredukować złożoność działań – mówi Peter Shima, dyrektor działu prepress i druku cyfrowego w firmie Edward Brothers Malloy. – Nasz biznes bazuje na elastyczności i dostosowywaniu się do istniejących warunków, a rozwiązanie firmy Kodak pod tym względem pozwala nam utrzymać poprzeczkę na bardzo wysokim poziomie. W efekcie realizujemy produkcję sprawniej, z satysfakcją dla naszych klientów”.

Technologia SQUAREspot jest kompatybilna z naświetlarkami marki Kodak, oferującymi różne formaty płyt, rozwiązania w zakresie obrazowania i opcje automatyzacji. Zapewniana przez bazujące na niej głowice dokładność naświetlania jest kluczem do zapewniania stabilnej, powtarzalnej produkcji poligraficznej i uzyskania szerokiego gamutu barwnego. Głowice te wyposażone są w laser generujący wiązkę o rozdzielczości 10000 dpi w przypadku druku akcydensowego oraz 5000 dpi przy zastosowaniach gazetowych.
„20-tysięczna głowica pracująca w technologii SQUAREspot to kolejne potwierdzenie znaczenia tego rozwiązania dla całej poligrafii – mówi Rich Rindo, wiceprezes i dyrektor generalny ds. globalnego marketingu rozwiązań poligraficznych w firmie Kodak. – SQUAREspot pozostaje jednym z naszych fundamentalnych rozwiązań technologicznych, wnosząc wartość dodaną do inwestycji, realizowanych przez naszych klientów oraz zapewniając korzyści z jej stosowania”.

Na podstawie informacji PAI PrintinPoland.com

 Produkcja: WebFabrika 1999-2024 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności