Seria ekonomicznych ploterów wielkoformatowych Artmis poszerzyła się o nowy, rozbudowany model 1601V.
Artemis 1601V został wyposażony w dwie nowe funkcjonalności w porównaniu do modelu 1601: technologię druku zmienną wielkością kropli (ang. Variable Dot) oraz zewnętrzny system suszący podczerwienią (ang. Infra-red dryer).
Technologia zmiennej wielkości kropli atramentu pozwala uzyskać „gładkie” wydruki bez tzw. efektu ziarna, które tworzą pojedyncze, widoczne gołym okiem krople atramentu. Dzięki automatycznej regulacji wielkości wystrzeliwanych z poszczególnych dysz kropli atramentu, mieszają się one ze sobą tworząc nieregularny raster. Efektem tego zabiegu jest wizualna poprawa jakości druku np. w miejscach o dużej liczbie detali. Znacząco poprawiają się także jednokolorowe aple i gładkie gradienty.
„Technologia Variable Dot działa więc podobnie jak sposób malowania pokoju. Duże jednolite obszary zamalowujemy wałkiem co jest ekonomiczniejsze i zajmuje mniej czasu, natomiast detale małym pędzelkiem. Proces ten zachodzi automatycznie i jest kontrolowany przez oprogramowanie RIP urządzenia.” - tłumaczy Paweł Stania. „Z kolei zewnętrzna suszarka typy Infra-Red znacząco poprawia schnięcie wydruków, co przekłada się na możliwość stosowania szybszych trybów druku.”
„Artemis 1601V wyposażony jest także w regulowany, podgrzewany stół pod głowicą, rozgrzewający i utrwalający zadrukowany materiał na etapie druku. Z kolei oświetlenie LED ułatwia nam kontrolę tego procesu.” - podsumowuje Paweł Stania
Artemis 1601V wyposażony jest w sprawdzoną i stabilną, japońską, piezo-elektryczną głowicę serii DX7. Posiada ona 1440 dysz (8 rzędów po 180 dysz) przez co umożliwia druk w rzeczywistej rozdzielczości 1440 x 1440 dpi.
Artemis 1601V podobnie jak wszystkie modele serii 1601, wyposażony jest w rolkowy system prowadzenia materiału, przesuwający materiał płynnie i stabilnie oraz niepowodujący podwijania się medium co zapewnia druk ciągły. Na wyposażeniu znajduje się rolowy system nawijający.
„Maksymalna produktywność plotera wynosi 20 metrów kwadratowych na godzinę. Jest to najlepszy wynik w tej klasie i w tym segmencie cenowym! Nie zapominajmy też o naprawdę, fotograficznej jakości wydruków.” - przekonuje Paweł Stania. „W trybach precyzyjnych, ploter osiąga prędkości od 8 do 12 m2/h i może konkurować z wieloma europejskimi i japońskimi drukarkami”.
Sterowanie ploterem odbywa się za pomocą zaawansowanego oprogramowania RIP (np. PhotoPrint) oraz panelu sterującego na obudowie plotera. Urządzenie charakteryzuje się cichą pracą i małymi gabarytami przez co nie wymaga dużej przestrzeni i może być użytkowany nawet w biurze. Długość urządzenia wynosi 2.3 m, głębokość 40 cm i wysokość 1.2 m. Ciężar maszyny wynosi 100 kg.
Ploter znajdzie swoje zastosowanie w agencjach reklamowych, studiach projektowych, zakładach fotograficznych, drukarniach wielkoformatowych, drukarniach offsetowych i opakowaniowych a także w szkołach, urzędach, biurach, w działach marketingu czy punktach ksero.