drupa 2016: Heidelberg restrukturyzuje swoje portfolio maszyn do druku cyfrowego i skupia się na rosnących rynkachPoprzedni artykuł 

Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) poszerza swoje portfolio maszyn do druku cyfrowego na targi drupa 2016 ze światową premierą maszyny do przemysłowego druku cyfrowego w formacie B1: firma zaprezentuje Heidelberg Primefire 106, która bazuje na wiodącej technologii inkjet opracowanej dzięki współpracy z Fujifilm oraz wykorzystaniu najlepszych elementów swojej własnej technologii offsetowej. W maszynie użyte zostały bazowe, mocne strony Heidelberga takie jak bezdotykowe prowadzenie arkuszy oraz sprawdzona technologia nakładania i wykładania. W ten sposób firma przeciera szlaki w przemyśle druku cyfrowego w nowej klasie formatowej.

Heidelberg bierze również pod uwagę wymagania rynku, z którymi boryka się wiele firm, szczególnie w przemyśle produktów szybko zbywalnych. Oczekiwane jest rozwiązanie przeznaczone do produkcji małych i średnich nakładów produktów poligraficznych w sposób szybki, wygodny, ekonomiczny, łatwy do spersonalizowania i dostosowany do coraz bardziej skomputeryzowanych procesów produkcyjnych, zachowując przy tym jakość znaną z druku offsetowego. Heidelberg otwiera tym samym drogę do nowych modeli biznesowych dla użytkowników, którzy tego oczekują.

„Światowa premiera Heidelberg Primefire 106 to kolejny kamień milowy w naszej strategii cyfrowej: sukces przy współpracy z naszymi partnerami przy wprowadzeniu nowego rozwiązania na rynek w tak krótkim czasie. To pomoże w przyszłości również naszym klientom uporać się z wyzwaniami rynku w cyfrowym świecie. Jesteśmy pierwszym dostawcą, który pozwala na przemysłowy i zintegrowany druk cyfrowy w „inteligentnej drukarni” – Smart Print Shop. Robiąc to stwarzamy również wiele możliwości przyszłego rozwoju firmy Heidelberg”, powiedział podczas wcześniejszejprezentacji nowej maszyny Stephan Plenz, członek zarządu Heidelberga i osoba odpowiedzialna za dział Equipment.

Światowa premiera produktów z linii „Fire”: Heidelberg przedstawia ujednoliconą nazwę dla całej gamy maszyn do druku cyfrowego

Podobnie jak to miało miejsce wcześniej z maszynami Speedmaster, podczas targów drupa 2016 Heidelberg przedstawi całą gamę produktów do druku cyfrowego pod ujednoliconą nazwą „Fire”. Podczas gdy seria Speedmaster pozwala przede wszystkim zapewnić konkurencyjność drukarni (doskonała sprawność), portfolio maszyn cyfrowych skierowane jest w szczególności do innowacyjnych firm stosujących pionierskie rozwiązania (innowacja biznesu). Poprzez zmianę nazwy Heidelberg zarówno w jasny sposób przedstawia nową ofertę, jak też zwiększa rozpoznawalność marki pośród klientów.

Nazwa naszego portfolio maszyn cyfrowych „Fire” oznacza wydajność, dynamikę i rozwój – a także przenoszenie danych za pomocą tuszu na różnorodne powierzchnie. Chcemy wysłać naszym klientom jasny przekaz, że nasze cyfrowe maszyny drukujące są najbardziej wydajne na rynku poligraficznym”, powiedział Jason Oliver, odpowiedzialny w firmie Heidelberg za maszyny cyfrowe.

Oferta firmy Heidelberg na targi drupa 2016 wygląda następująco:

Heidelberg Primefire 106: Nowy cyfrowy system drukowania wykorzystujący technologię inkjet do przemysłowej produkcji cyfrowych i innowacyjnych materiałów drukowanych najwyższej jakości w formacie B1.

Heidelberg Versafire CP/CV to nowa nazwa istniejących maszyn Linoprint CP/CV. Heidelberg Versafire jest wszechstronną maszyną do ekonomicznej produkcji małych i spersonalizowanych nakładów, dającą możliwość wyboru spośród wielu podłoży drukarskich i imponującym stosunkiem ceny do wydajności. Heidelberg wprowadził tą maszynę na rynek przy współpracy z Ricoh w roku 2011, i od tamtej pory stale ją udoskonala.

Gallus Labelfire 340 to nowa nazwa maszyny Gallus DCS 340 przeznaczonej dla rosnącego rynku cyfrowego druku etykiet. Maszyna została wprowadzona na rynek podczas Label Expo 2015 w Brukseli. Jej dystrybutorem jest Gallus, szwajcarska spółka zależna firmy Heidelberg.

Heidelberg Omnifire 250/1000 to nowa nazwa maszyn drukujących w technologii Heidelberga 4D, zastępująca poprzednią nazwę Heidelberg Jetmaster Dimension 250/1000. Heidelberg używa terminu druk 4D, aby opisać wygodne i spersonalizowane drukowanie na różnych trójwymiarowych obiektach takich jak piłki, butelki i inne masowo produkowane przedmioty, zwłaszcza dla rynku produktów szybko zbywalnych. Heidelberg pracuje ponadto nad systemem, który pozwoli na pracę w skali przemysłowej, na przykład w przemyśle motoryzacyjnym. Wprowadzenie na rynek maszyny Heidelberg Omnifire 1000 jest planowane na koniec roku 2016.

Smart Print Shop: połączenie druku cyfrowego i offsetowego

Całe portfolio cyfrowych maszyn drukujących może być zintegrowane z procesami produkcyjnymi drukarni wraz z maszynami offsetowymi Heidelberg poprzez nowy Prinect Digital Front End (DFE). Wspierane są zarówno drukarnie internetowe web-to-print, jak też modele biznesowe wielokanałowej publikacji treści. Dzięki firmie Heidelberg idea „inteligentnej drukarni” (Smart Print Shop) staje się realna i jest rozwiązaniem, które pozwala zautomatyzować procesy druku cyfrowego i offsetowego, a także zarządzanie nimi w jednolity i przejrzysty sposób.

Kompleksowa gama produktów i usług jest dostępna dla wszystkich maszyn, aby umożliwić ich użytkownikom jak najpełniejsze wykorzystanie potencjału łańcucha wartości.

Na podstawie informacji firmy Heidelberg Polska Sp. z o.o.

 Produkcja: WebFabrika 1999-2025 | Kontakt | Regulamin | Polityka Prywatności